הפורטל הישראלי לתזונה נכונה, דיאטה ופעילות גופנית
כתבה - טיגון מזון עמילני הוא שמביא ליצירת חומר מסרטן .
18/12/2007, מאת רותי ברקן - מנחת קבוצות תמיכה
מזמן טוענים שמזון מטוגן יכול להיות מסרטן.
כן, וזה אומר שכדאי לוותר על הצ'יפס והפלאפל .
טיגון מזון עמילני הוא שמביא ליצירת חומר מסרטן .

מדענים גילו, כבר לפני שנים, שהגורם המסרטן במזונות עמילניים הוא כנראה תהליך החימום שהם עוברים. כזכור, ביוני 2002 מצאו מדענים שבדים שמזונות עתירי עמילן, שחוממו בחום גבוה או בטיגון -  שנעשה בחום מאד גבוה, גורמים לסרטן בעכברים וחולדות.  ככל שהחימום או הטיגון ממושכים יותר או מתבצעים בטמפרטורות גבוהות יותר, הסיכוי ליצירת החומר המסרטן עולה. לכן בצ'יפס, למשל, רמתו גבוהה ביותר. החומר נמצא במזונות עמילניים שטוגנו או נאפו בטמפרטורות גבוהות, ולא במוצרים שהורתחו או בושלו בטמפרטורות נמוכות. הנושא טרם נבדק בבני אדם, אך המדענים השבדים טוענים שרמות החומר המסרטן שנמצא במזונות גבוהות כל כך, שסביר להניח שהם גורמים למאות מקרי סרטן בשנה.

 

ה-FDA האמריקאי הודיע שהחומר רק חשוד כמסרטן, וטרם המליץ להימנע מאותם מזונות. ממשלת קנדה הורתה ליצרני המזון למצוא דרכים לשנות את תהליך הייצור, ולהוריד בכך את רמות החומר במזון.

 "אני ממליץ ליצרנים לקבוע ולסמן רמת אותו החומר במוצרי מזון תעשייתיים", אומר ד"ר נחום ויסמן, "ולצרכנים  -   אני מציע להעדיף מזון טבעי, לא מעובד, ולהיזהר ממאכלים מטוגנים כגון צ'יפס ופלאפל".

מה גם שאצלנו בארץ מחליפים את השמן אחת לשבוע או שבועיים, וזה במקרה הטוב. היצרנים הגדולים מוסיפים לשמן סוג של תוסף ש"מזקק" אותו ונותן אפשרות להשתמש בו הרבה פעמים, אך כולנו שמענו, ואנו מבינים, ששמן שחומם לטמפרטורה מאד גבוהה, מספר פעמים או ברצף זמן – מאוד מזיק.

יצרנים קטנים כמו פלאפליות קטנות , או מפעלים קטנים – רובם משתמשים בשמן עד שהוא ממש כהה ולא בריא ורק אז מחליפים אותו או מוסיפים לו שמן נקי. יש מספר מסעדות ופלאפליות שמחליפות את השמן כל יום. גם כאן השמן מחומם הרבה זמן, יחסית, אך בכול זאת זה עדיף!!!

 

מומלץ לכולם, ואני מכירה רבים שעומדים בכך, לשנות, לאט, לאט, את שיטת הבישול מטיגון לאפיה או צלייה, הרבה יותר בריא, הרבה פחות משמין ולאחר מספר פעמים, אחרי שמתרגלים, זה גם הרבה יותר טעים!. אנשים שמפסיקים לטגן מספרים כי עברו להם הצרבות, הרבה יותר נעים וקל להם, ואז, כאשר מגיע חג כמו חנוכה, אפשר לאכול לביבה או שתיים מטוגנות או סופגנייה אחת,  להרגיש טוב- ו...לא לעלות במשקל!. אני רוצה לציין בשמחה שמשנה לשנה, אני רואה בקבוצות התמיכה שלי, הרבה אנשים שחוזרים לקבוצה אחרי החג עם ירידות במשקל ומספרים שהחג עבר נהדר, והם לא נגעו בסופגנייה. גם אצלי בבית קונים כל שנה סופגנייה אחת או שתים לכ- 10 אנשים וגם השנה זרקנו, מהשתיים,  סופגנייה וחצי. .    

שלח לחבר | הדפסה | חזרה למעלה
תגובות:
חיה
21/12/2007 9:58:00
כותרת:
מהו חום גבוה???
תגובה:
עמילנים שחוממו בחום גבוה??? מה זה גבוה בעינייך. פלאפל וצ'יפס מטגנים ב-180 מעלות. עוגות ועוגיות אופים ב-180 עד 220 מעלות.
לפי המלצתך אסור כמעט לאכול שום דבר....
בתליפי בשר למינהם, נקניקים ובשרים מעובדים מוצרי חלב שונים בכולם שי עמילן וחלקם אפויים בחום גבוה....
אז...
כל הזכויות שמורות ©2007-2021 Diets.co.il