הפורטל הישראלי לתזונה נכונה, דיאטה ופעילות גופנית
כתבה - ממתיקים מלאכותיים מהם והאם הם מסוכנים?
17/04/2007, מאת רותי ברקן - מנחת קבוצות תמיכה
הממתיקים המלאכותיים הם תוספי מזון ללא ערך תזונתי, חומרים סינטטיים ברובם, המשמשים להמתקת מזוננו.
ויכוח גדול נערך סביבם – האם הם מזיקים לבריאות או תורמים לה . נערכו המון מחקרים בנושא. בואו ננסה לעשות סדר בדברים.
ממתיקים מלאכותיים מהם והאם הם מסוכנים?

הממתיקים המלאכותיים הם תוספי מזון ללא ערך תזונתי, חומרים סינטטיים ברובם, המשמשים להמתקת מזוננו.ויכוח גדול נערך סביבם – האם הם מזיקים לבריאות או תורמים לה . נערכו המון מחקרים בנושא. בואו ננסה לעשות סדר בדברים.

הממתיקים המוכרים בשוק הם :

ציקלמאט

סוכרזית

סכרין

אספרטם

סורביטול

אסולפס קיי

קיימים גם מס' ממתיקים טבעיים שגם עליהם חלוקות הדעות. כמו צמח הסטיבייה. שלא כולם מרגישים את מתיקותו.

לפני שנים רבות, כשהתחיל השימוש בממתיקים, היו התנגדויות רבות. טענו שהם מאד מסוכנים[ מסרטנים, לא בריאים ועוד...  אך התעשייה לא וויתרה והמשיך השימוש בממתיקים. ניסו להגביל כמויות, התריעו נגדם אך התעשייה, בעלת הכסף למימון מחקרים, לא  וויתרה . עד היום יש מחקרים בעד הממתיקים וגם נגדם. בואו  "נעשה קצת סדר בבלגן"!

באחד הכנסים האחרונים בארץ שעסק בממתיקים, כל המרואיינים דברו בשבחם של הממתיקים. אנחנו נבדוק אותם אחד, אחד וכל אחד מאיתנו יבחר את דרכו.

 

הסכרין- הממתיק הראשון שנתגלה במקרה. בעל טעם לוואי מריר.

עלול , בכמויות גדולות, לגרום נזק לכליות, חשש למחלות סרטן הרחם והשחלות, עלול, בכמויות גדולות מאד, להעלות את מקרי סרטן שלפוחית השתן. בתחילה ניסו לבטל את אישור ארגון הבריאות האמריקאי לשימוש בסכרין,  והתעשיינים חויבו לכתוב אזהרה מפניו על גבי אריזות המאכלים המכילים סכרין, אך לאחר בדיקות נוספות ומחקרים נוספים,הוסרה אזהרה זו. הסכרין אינו מתפרק בחום ועל כן מתאים לשימוש במאכלים שונים ובבישול. במאכלים קרים מתגבר טעמו המר ועל כן לא מרבים להשתמש בו במשקאות ומאכלים קרים.

 

הציקלמט – ממתיק שנתגלה ב-1950. משמש בדרך כלל כתוספת לסכרין כדי לנטרל את מרירותו.

בכמויות גדולות גם הוא עלול להעלות את רמת שכיחות סרטן שלפוחית השתן.

 

הסורביטול – סוג של סוכר, נמצא בהרבה סוגי פירות ומיוצר בעיקר מסוכר ענבים. הוא נקלט בגוף הרבה יותר לאט מסוכר רגיל ואינו זקוק לאינסולין, ועל כן הוא מתאים לחולי סכרת. הוא עובר לדם לאט יותר. אמנם הוא מגדיל את כמות הגליקוגן בכבד ומכאן שהגוף משתמש בו ליצירת אנרגיה וזה מראה שיש לו ערך קלורי.

הסורביטול מגביר את רמת הסיכון למחלת עיניים הקטראקט.כמות גדולה של סורביטול יכולה לגרום לגזים, שלשולים והתכווצויות במעי, מעי רגיז, ומחלות מעיים אחרות.הסורביטול עלול להיות מסוכן לילדים הרגישים במערכת העיכול.

 

קסיליטול והמנטול – ערכו הקלורי הוא כמחצית מערכו של הסוכר. נקלט בגוף, בעזרת האינסולין אך לאט יותר מאשר הסוכר. מצוי בטבע במספר סוגי פטריות, דלעת, בצל וסוגי אצות שונים. אך שוב– בכמות גדולה (מעל 10 גר' )  עלול לגרום לשלשולים, הפרעות במערכת העיכול, התכווצויות בבטן, פגיעה בכליות, עליה ברמת האשלגן בגוף וירידה ברמת הזרחן ותופעות אלרגיות שונות.

 

האספרטם – ממתיק ללא טעם לוואי זה הממתיק שמשתמשים בו בכל המשקאות הקרים, מעדני החלב, והגלידות. ממתיק זה מתפרק בחום. והופך להיות מריר. יש הטוענים שהוא לא מזיק כלל ויש מחקרים שבכמות גבוהה מאד הוא עלול לפגוע במוח, יש אפילו המפחידים אמהות מיניקות ושים בהריון מפני נזקים קשים מאד למוח התינוק. יש אנשים הרגישים לחומר זה.

 

אסולפם K גם הוא ממתיק שאינו נעכל בגוף. יש לו טעם מריר ולכן הוא מעורבב, תמיד, בממתיקים אחרים.הוא יציב בחום,ולכאורה אינו מזיק.שוב בכמויות גדולות ובשימוש ממושך עלול לגרום לפגיעה בבלוטת התריס, עליה בשכיחות מקרי סרטן. אף אחד עדיין לא יכול לספר לנו מתי הכמות מתחילה להיות מסוכנת.

 

כיום קיים בישראל ממתיק די חדש שנקרא סוכרה – נגזרת של סוכר שהגוף אינו מזהה ולכן אינו מאכל אותו. זהו ממתיק חדש ועל כן לא יודעים עליו הרבה. בינתיים לא ידוע לי על סיכונים, אך כמו כל דבר חדש צריך לחכות מספר שנים.

 

יש עוד סוגי ממתיקים ועוד המון דעות מה שידוע לנו זה שסוכר לבן הוא לא בריא. סוכר חום, קשה להשגה וגם הוא לא בריא בכמויות גדולות. מכאן שכל ממתיק בכמויות קטנות לא מזיק הכי טוב ללמוד לשתות ללא ממתיקים או סוכר. מתרגלים. זה לוקח מספר ימים ואחר כך לא מבינים איך שתינו עם סוכר או ממתיק. כדי לא להעלות במשקל וכדי לשמור על הבריאות כדאי לנו ללמוד ויותר חשוב ללמד את ילדינו לשתות מים ולצרוך מעט מתוקים. ואז באמת לא ישנה במה נשתמש. בכלל, סוד התזונה הנבונה הוא צריכה מועטה של כל מאכל. הכול בקטן. כל מאכל שאוכלים ממנו הרבה, אפילו מאכל הכי בריא הופך ללא בריא בכמויות גדולות. מילת המפתח היא הכמות!

 

שלח לחבר | הדפסה | חזרה למעלה
תגובות:
דורין גלושטיין
22/11/2009 19:06:00
כותרת:
רפרנס
תגובה:
הכל טוב ויפה אבל איפה הרפרנס שלכם? על מה אתם מתבססים?
כל הזכויות שמורות ©2007-2021 Diets.co.il