הפורטל הישראלי לתזונה נכונה, דיאטה ופעילות גופנית
כתבה - אני והטריאתלון
01/06/2010, מאת רותי ברקן - מנחת קבוצות תמיכה
אני, רותי, עושה טריאתלון וזו כבר השנה השלישית שאני עומדת על הפודיום ומקבלת פרס.
אני והטריאתלון

המטרה היא להגיע למקום הראשון. בינתיים אני מסתפקת במקום השני והכי חשוב, בידיעה שאני מסוגלת לעשות זאת! וזה לא קל. לא קל לשחות בים שהיה אתמול מאד לא ידידותי, לצאת ממנו, לרוץ ללבוש מכנסים, לנעול נעלים, לקחת אופנים ולרכב. לחזור, להניח את האופנים ולצאת, עייפה וצמאה לריצה. באמת לא קל! אבל מה זה כדאי!!! אם לא הייתי מתביישת הייתי רצה ברחובות וצועקת - בואו תנסו! אתם לא יודעים מה אתם מפסידים!

תאמינו לי שאם היו אומרים לי לפני מספר שנים, שזה מה שאעשה, הייתי צוחקת בקול רם! גם אני לא מאמינה שזו אני.. אני שנאבקת בגלים ויכולה להם, אני שרוכבת על גבי אופנים ואני היא זו שרצה. תשאלו בודאי -  ה את צריכה את זה? -  מה זה נותן?
המון, המון כוח. לאחר שהבנתי שאין ברירה וצריך להתעמל, לעסוק בפעילות גופנית, כי אחרת לא מצליחים לשמור על המשקל שירד בעמל כה רב, ויותר מזה, לשמור על חיוניות הגוף והמחשבה, חיפשתי דרך לעשות זאת. היות שבאתי ממקום של  "אני לא אוהבת פעילות גופנית!" היה לי מאד קשה לבחור. התחלתי ללכת ולא מצא חן בעיניי, שעורי חיטוב או פילאטיס דווקא היו נעימים לי והתחלתי איתם. בהדרגה, לאט, הוספתי הליכה פעם או פעמיים בשבוע ובמשך שנים זו הייתה הפעילות שלי, בחדר כושר. במשך השנים הוספתי עוד יום או יומיים הליכה ו...זהו. לא צריך יותר. ניסו להסביר לי שללכת בחוץ, באוויר הצח, זה ממש תענוג ולא הסכמתי לנסות כי "אני לא אוהבת!" מוכר למישהו???
כאשר עשיתי מנוי בחדר כושר חדש והמינוי כלל את בריכת השחייה,  ניסיתי שיורידו לי במחיר ולא אשלם על מה שאני לא אוהבת ולא עושה  "לא שוחה! שונאת בריכה!" . עברו השנים ומצאתי את עצמי אוהבת מאד לשחות! אני צריכה להודות למי שלא הסכים לוותר לי על המנוי כולל הבריכה כי היום הבריכה היא מקור האהבה הראשונה שלי בספורט! אין כמו בקיץ החם להיכנס לשחות או לעשות שיעור התעמלות במים! הכי כיף! הכי נעים בעולם!!!
ומכאן הדרך לטריאתלון הייתה כבר קצרה. במסגרת שלושת המקצים  למי שלא בקי בעניין , שחייה בים, רכיבה על אופניים וריצה, כל סוגי הפעילות הללו עובדים על כל שרירי הגוף, כל אחד משלים את האחרים, והגוף יוצא נשכר. היות שחייבים לעסוק בכול הסוגים זה מלחייב אימונים מאד מגוונים ולא משעממים. כל יום עוסקים בספורט אחר וזה כיף וגאווה גדולה! גאווה לי שאני עדיין מסוגלת! גאווה גדולה לבניי שגאים בי מאד וגאווה לנכדיי שבאים בכל טריאתלון לעודד את סבתם. !  - נסו ותיהנו!!!

שלח לחבר | הדפסה | חזרה למעלה
תגובות:
שלום
15/06/2010 15:00:00
כותרת:
כושר
תגובה:
הכי כיף זה להיות בכושר גופני מעולה, אין תחושת הרגשה יותר חשובה מזאת כאשר הגוף נכנס לכושר ונהיה בריא. העייפות היומיומית יורדת ומרגישים בריאים וחזקים
ישר כוח על הכתבה!
כל הזכויות שמורות ©2007-2021 Diets.co.il