הפורטל הישראלי לתזונה נכונה, דיאטה ופעילות גופנית
כתבה - איך יוצאים מבאסה ומהר!
31/03/2010, מאת רותי ברקן - מנחת קבוצות תמיכה
אנחנו עדיין לפני החג השני, אך מתוך ניסיון רב שנים - כעשרים שנה במקצוע - אני כבר יודעת למה לצפות אחרי החג.
איך יוצאים מבאסה ומהר!


ראשית – יחזרו אנשים שעלו בחג וזה מבחינתי – די רצוי. מצד שני – אילו שלא עזבו לפני החג יכולים לחזור לקבוצה עם שני סוגי מצבי רוח. אילו שמצליחים לשמור על אכילה שפויה גם בחג – חוזרים עם חיוך רחב על הפנים.

מצד שני – אלו שנשברו מעט וחטאו באכילה לא כל כך שפויה בחג – יחזרו אבלים, חפויי ראש ואם באסה בלב. ואילו הם שהכי קשה לעזור להם. הם איבדו את ביטחונם בכושרם, איבדו את האמונה שהם מסוגלים לעשות דיאטה או לשמור על משקלם. בואו ננסה לחשוב על דרך יצירתית כדי להעלות חזרה על דרך המלך.

ראשית על כולנו להבין שזו דרך העולם – לפעמים מצליחים ולפעמים כושלים מעט. זה לא אומר נכשלים, זה אומר מתקשים מעט. מתוך המצב ניתן ללמוד מה לעשות בפעם הבאה כדי שהמצב יהיה טוב יותר. נבדוק מה עשינו הפעם שגרר אותנו לאיבוד שליטה ועל מה עלינו להקפיד בפעם הבאה. 
אך יחד עם זה, הבאסה יכולה להיתקע קצת יותר מזמן השיעור הנדרש ולהידבק עלינו שלא לצורך ופשוט להמשיך לבאס את עצמינו ואת כל הסביבה.  היא מורידה את החשק לפעול ולהתקדם ופשוט עושה אותנו כבדים ועייפים מכדי לעשות משהו.

אז מה עושים – ראשית עלינו להבין שגם באסה זאת בחירה, אומנם בחירה לא מודעת אך עדיין בחירה ולכן אנחנו יכולים לשנות את הבחירה הזאת ולהחליט להביט על הנושא מזווית חיובית יותר.
דבר נוסף שעלינו להבין זה שהבאסה הזאת נמצאת רק אצלנו בראש, היא סך הכול תמונה מנטאלית שתופסת לנו את המרחב המנטאלי כרגע. היא ממש כמו בלון שהתנפח בתוך המודעות שלנו ולא נותן לנו לראות את מה שיש מעבר אליו.
הדבר החיובי הראשון הוא שתמיד ניתן לפוצץ את הבלון הזה באמצעות של מחט הבחירה. בואו נבדוק מעט את העניין.
יש לנו בחירה לא מודעת להתבאס. ובחירה היא כוח מרכז, כוח שמרכז את כל האנרגיה שלנו על מטרה אחת.
ויש לנו את הגורם לבחירה הלא מודעת הזאת שהוא תמונה מנטאלית של מצב מסוים יחד עם  מסקנה שלילית שגורמים לנו להתבאס ולהשאיר את הבאסה בפנים.

ומה עלינו לעשות???
א. לבחור באופן מודע וחד משמעי שאנחנו לא מוכנים להתבאס יותר מזה.
ב. להחליט שהמסקנה שהסקנו באופן לא מודע בעקבות התמונה המנטאלית השלילית היא לא נכונה ולתת למצב משמעות חדשה וחיובית ביותר לפי בחירתנו.
איך עושים זאת – על ידי  עושים זאת על ידי דיאלוג פנימי שאומר: "אני בוחר לפרש את זה בצורה החיובית ביותר ומאמין שזה רק לטובה וזה בא להעלות ולקדם אותי קדימה לעבר הגשמת המטרות שלי".
מכאן עלי לנסות לשנות את התמונה, בעזרת דמיוני היוצר.( אנחנו, הסובלים מעודף משקל, יצירתיים מאד אך תיעלנו עד עכשיו את היצירתיות הזו לכיוונים לא רצויים לגבינו. כעת הגיע הזמן לחפש יצירתיות בכיוונים הרצויים לנו, ולהחליף את התמונה השלילית שבמוחנו באחת חיובית יותר ומאפשרת... , אמר לי פעם אדם מאד מצליח שהוא מתכוונן לכיוון מטרה מסויימת ומתחיל לחיות כאילו החא כבר בידו. הוא חי אותה עוד לפני שהגיע אליה ואז הכול מסתדר!. הוא מתחיל להאמין בה וללכת לכוון הרצוי, מתחיל לפעול בדרך אליה. . לפעול עכשיו! ולעשות משהו שידגים שאני בחרתי בחיובי, בחרתי בשינוי, בחרתי בהתקדמות, בחרתי באושר.
הפעילות מפיחה חיים בתמונה החיובית שיצרנו והיא יוצרת מומנטום...היא גורמת לדברים להתחיל לקרות ומבלי ששמים לב, אנחנו שוב על מסלול ההצלחה, דוהרים קדימה בהנאה לעבר הגשמת החלומות שלנו ונהנים מכל רגע ורגע במסע המופלא לשם.

שלח לחבר | הדפסה | חזרה למעלה
תגובות:
כל הזכויות שמורות ©2007-2021 Diets.co.il