הפורטל הישראלי לתזונה נכונה, דיאטה ופעילות גופנית
כתבה - המלפפון שווה המון
19/01/2010, מאת רותי ברקן - מנחת קבוצות תמיכה
הנתונים הללו התפרסמו בעיתון ‘ניו יורק טיימס’ לפני שבועות מספר
במסגרת הסדרה: ‘מוקד על הבית’, סדרה שהתמקדה בדרכים יצירתיות, לעיתים נראות מעט הזויות, לפתרון בעיות יום-יומיות.
המלפפון שווה המון

נשמע מרגש לאחר שכול חיי הסבירו לי שלא כדאי לאכול מלפפונים כי אין בהם שום ערכים תזונתיים. זו הייתה הדעה הרווחת בשנות ה - 50, 60, 70, 80 ואף יותר של המאה הקודמת. אני ממש מרגישה צורך לבקש את סליחתו  - של המלפפון כמובן!.

מסתבר שיש ערך תזונתי לא מבוטל לאותו מלפפון. מלפפונים מכילים את רוב הויטמינים להם הננו נזקקים מידי יום ביומו. מלפפון אחד בלבד מכיל ויטמין B1  , ויטמין B2, ויטמין B3, ויטמין B5, ויטמין B6, חומצה פולית, ויטמין C, סידן, ברזל, מגנזיום, זרחן, אשלגן ואבץ. והוא דל קלוריות. ביחידה בינונית יש רק 16 קל'. ממש נחמד!
כאשר אנו חשים עייפות, במקום לרוץ להכין כוס קפה -  שאצלנו הולך עם מאפה - ננסה לוותר על הקפה או התה שנחשבים מעוררים  ובמקומם לאכול מלפפון. נשמע מוזר . – לא? אך מלפפונים הינם מקור מצוין של ויטמין B ופחמימות, העשויים לגרום להתאוששות מהירה שתמשך שעות.

 עייפתם מההתעבות על מראות חדר האמבטיה לאחר המקלחת ? נסו למרוח בפרוסת  מלפפון את המראה, זה ימנע את הערפול וייצור רגיעה, מעין ניחוח של ספא.
ולכל המעוניינים להתמודד עם הנשנושים  - דעו לכם שמלפפונים שימשו במרוצת ההיסטוריה, ולעיתים קרובות על ידי  ציידים, סוחרים ומגלי ארצות אירופיים לארוחות חפוזות לשיכוך הרעב.
ולכל המעוניינים להימנע מחמרמורת (הנגאובר) או מכאב ראש נוראי בעקבות ליל שתייה – גם כאן יבוא לעזרתנו אותו מלפפון תמים.  אם נאכל מספר פרוסות מלפפון לפני ההליכה למיטה, נתעורר למחרת רעננים וללא כאב ראש. מלפפונים מכילים מספיק סוכר, ויטמין B ואלקטרוליט, המספיקים  לחידוש מלאי  המזון החיוני שהגוף איבד, שומר מרכיבים אלו באיזון ובכך מונעים גם את החמרמרת וכאב הראש.

וזה עוד לא הכול!  אמנם טיפ זה יתאים לנו ברוב המקרים רק בקיץ, אך אילו שמחפשים דרך מהירה וקלה להפטר מהצלוליטיס לפני ההליכה לבריכה -   נסו למרוח פרוסה או שתיים של מלפפון על האזור הבעייתי למספר דקות. התרכובות הכימיות הטבעיות, המצויות במלפפון גורמים לקולגן הטבעי בעור להתהדק, מייצבים את השכבה החיצונית של העור ומטשטשים את מראה הצלוליטיס.. פועל היטב גם על קמטים !


שלח לחבר | הדפסה | חזרה למעלה
תגובות:
מורן
19/01/2010 21:57:00
כותרת:
צלוליטיס??
תגובה:
אויש נו באמת אם ענין הצלוליטיס היה עובד כבר מזמן הייתי שומעת על זה!
הילה
19/01/2010 19:41:00
כותרת:
מוגש מטעם איגוד המלפפונים
תגובה:
כל הזכויות שמורות ©2007-2021 Diets.co.il