הפורטל הישראלי לתזונה נכונה, דיאטה ופעילות גופנית
כתבה - הסופגנייה והספורט
08/12/2009, מאת רותי ברקן מנחת קבוצות תמיכה
רבים תולים את הצלחת הירידה במשקל בקטע של הספורט. אם הלכתי – ואפילו 10 דקות – מגיע לי לרדת במשקל. אם לא הלכתי – רק בגלל זה לא ירדתי במשקל!
הסופגנייה והספורט

הרבה פעמים הם מגיעים לקבוצה עם הספור שהשבוע לא היה להם זמן, היה גשום, הילדים היו חולים, הייתה להם המון עבודה..... ועוד סיבות שונות, רבות טובות ואמיתיות, בגללן לא הצליחו לעשות ספורט ולכן לא ירדו השבוע במשקל.

אני, שידועה אני בקרב כול חברי, כאוהדת ספורט מושבעת (יש הטוענים אפילו – משוגעת) מנסה להסביר שספורט – יש לו מקום של כבוד בחיי! שספורט הוא אחד הדברים החשובים כדי לשמור על בריאותנו, הוא התחזוקה של הגוף, הוא שימון הפרקים והמפרקים, הוא טוב כהגנה מפני מחלות ועוד כתרים רבים לו. אך מה לעשות שכדי לרדת במשקל צריך לשמור על מה שנכנס לפה! ולא רק ספורט. הספורט משפיע בערך על כעשרה אחוז בירידה ואילו האוכל אחראי על תשעים האחוזים הנותרים.  ואני תמיד מוסיפה את המשפט שהוא בעצם מוטו חיי – כדי לרדת צריך לשנות מעט האוכל. "הקילוגרמים הראשונים יורדים כאשר סוגרים מעט את הפה, האחרונים – כאשר מפעילים את הרגליים. ושמירה היא תמיד שילוב של השניים!"

אני בתחום כבר כמעט עשרים שנה. יש אולי אדם אחד שאני מכירה שמצליח לשמור על משקלו הנמוך ללא ספורט. וגם הוא, כיום, התחיל לעלות במשקל. אם לא ייצרף ספורט למהלך חייו – יאבד את כל ההישג שהשיג. לא חבל??.
על כן שמחתי מאד כאשר קבלתי למייל שלי את הקטע המצולם שאומר כמה קשה צריך להשקיע כדי לשרוף את הקלוריות של סופגנייה אחת.

יש תמונה של ארגז סופגניות בחדר כושר ולידו פתק האומר :


חג חנוכה שמח!!
לכל המתאמנים

כל ביס בסופגנייה שווה:

15 דקות על המסילה!
25 דקות על האופניים
40 דקות עבודה עם משקולות.
בתיאבון לכולם.!!

וכל מילה מיותרת. אני לא בטוחה שהחשבון הוא ממש נכון אך זה מדהים. איני יודעת מי בעל הרעיון החכם
הזה אך תודה רבה רבה לכל מי שזה רעיונו!

שלח לחבר | הדפסה | חזרה למעלה
תגובות:
כל הזכויות שמורות ©2007-2020 Diets.co.il