הפורטל הישראלי לתזונה נכונה, דיאטה ופעילות גופנית
כתבה - חג השבועות
26/05/2009, מאת רותי ברקן מנחת קבוצות תמיכה
סופרים ארבעים ותשעה ימים וביום החמישים לספירת העומר –חל חג השבועות. חג זה נקרא גם - חג הביכורים, חג הקציר, חג מתן תורה, עצרת, יום הקהל, יום החמישים ואולי שכחתי איזה שם.
חג השבועות

ומה הם מנהגי חג זה?

קישוט הבית בירק  - קשטו את בית הכנסת ואת הבית בפרחים ועלים, ענפים ועציצים – הרבה ירק -  כסמל לביכורים ולחיטה ולהרמוניה עם הטבע,

לימוד תורה כל הלילה - בליל החג נוהגים להישאר ערים וללמוד תורה במה שקרוי תיקון ליל שבועות. על פי המסורת, בני ישראל האריכו בשינה ולא התעוררו בזמן למתן תורה, ומשה היה צריך לעבור ולעוררם, וכתיקון התקבל המנהג ללמוד כל הלילה ולהיות ערים בבוקר ומוכנים למתן התורה. על פי החסידות והקבלה, יש ערך מיוחד ללימוד התורה בלילה זה, ויש בכוחו להשפיע על איכות הלימוד במהלך כל השנה שאחריה.

קריאת מגילת רות - בנוסף לקריאת התורה נהוג ברוב קהילות ישראל לקרוא במגילת רות, העוסקת ברות, גיורת מואבייה שהצטרפה לעם ישראל וממנה נולד דוד המלך. הסיבה הפשוטה היא שעיקר סיפור המגילה התרחש בתקופה זו של השנה, בימי קציר חיטים.

אכילת מאכלי חלב -  למנהג זה אין הסבר אחד. יש  כמה הסברים אפשריים. למשל: לפי המסורת, אחרי שישראל (במתן תורה) מתעלים למדרגה רוחנית-מוסרית גבוהה, וחוזרים לשעה קלה למדרגה של אדם הראשון קודם חטא עץ הדעת ולהרמוניה עם הבריאה, חוזר איסור אכילת בשר שהיה תקף עד ימי נח. יש הטוענים כי כאשר קיבלו תורה וקיבלו את האיסור של עירוב בשר בחלב, הכלים כולם היו לא כשרים ולכן לא יכלו לבשל ולאכול בשר, כי היו צריכים להכשיר את הכלים,וזה לקח מספר ימים. או אולי  כי לא היו בקיאים בהלכות שחיטה. 
בתקופה בה  בית המקדש היה קיים, היו עולים בחג זה לרגל לירושלים. ואילו בשנים בהן אני הייתי ילדה – במושבים ובקיבוצים חגגו אותו, את החג  בגדול. אצלנו במושב היינו יוצאים עם טרקטורים מושכי עגלות מקושטות. כל עגלה הייתה שייכת לענף חקלאי במושב. עגלות מקושטות ועליהן ביכורי תוצרת המשק. היה זה בימים בהם אכלנו רק מה שגדל טבעי בהתייחס לעונות השנה. עגבניות לא היו בחורף ובאביב, בחג השבועות ניתן היה להביא ביכורי פרי גנינו. בסוף אותה תהלוכה מקושטת ויפה, כולנו בלבן וזרי פרחים על ראשנו, היינו מתאספים בחצר בית הספר ושם הייתה נערכת מכירה פומבית של כול הביכורים. זו הייתה חגיגה אמיתית.

 היום הכול השתנה. ירקות מסוימים גדלים לכול אורך השנה מבלי להתחשב בעונות השונות. החקלאות לא מעניינת את רוב האנשים, רק בקיבוצים עדיין ניתן לזכות ולראות חג חקלאי אמיתי. וגם זה כבר נעשה ל"תיירים" עירוניים שמחפשים מעט מסורת...   כמה חבל! זה היה בעיניי אחד החגים היותר חגיגיים.

והיום מה עושים בחג שבועות? אם תשאלו אנשים ברחוב – כולם יענו – אוכלים מוצרי חלב! איזה כיף,  כבר מפסח או מל"ג בעומר לא היו ארוחות חגיגיות. אנשים חילונים אפילו אולי לא מכירים את מנהגי החג היפים יותר .היום, אצל החילוניים זה חג של מאכלים מאד טעימים – מאכלי חלב!

גבינות לבנות (רכות)
בקטגוריה זו נבדקו גבינות 3% שומן. המוצרים שנבדקו: גבינת סקי שטראוס, גבינת תנובה 3% וגבינת טרה 3% שומן.
המוצר האטרקטיבי ביותר לשומרי המשקל - הוא גבינת סקי 3% שומן- בזכות כמות הסידן. פי שתיים מאשר בגבינות האחרות  ( לפי התוויות). בנוסף, זוהי הגבינה היחידה המועשרת גם בויטמין D, המסייע לספיגת הסידן ולבריאות העצם.

גבינות קוטג'
כמו בגבינות, גם בקוטג' ניתן למצוא מגוון של אחוזי שומן. נבדקה גבינת קוטג'  3% שומן (תנובה, שטראוס וטרה). גם בקטגוריה זו ההבדל המשמעותי ביותר בין המוצרים הוא הכמות הכפולה של סידן בקוטג' שטראוס (200 מ"ג ל- 100 ג', לעומת 100 מ"ג במוצרים האחרים). קוטג' טרה מתהדר גם בחיידקי ביו (מבלי לציין איזה חיידקים). אך האמת היא בשביל חיידקי ביו, מוטב לאכול גביע של יוגורט פרוביוטי.

גבינות מלוחות
נבדקו גבינה בולגרית וצפתית של מספר חברות: תנובה, גד ומשק צוריאל. גם כאן המגוון רחב, הן  באחוזי השומן, הן בדרגת המליחות והן במרקם (נחתך או למריחה). מאחר והטעם הוא מדד סובייקטיבי, גם בקטגוריה זו כמות הסידן בגבינה היווה את המדד העיקרי לאיכות התזונתית של המוצר. לכן הגבינה המובילה בעיני בקטגוריה זו היא פיראוס צפתית מעודנת 5% שומן של תנובה המכילה 500 מ"ג סידן. 

גבינות קשות לבישול ואפיה
גבינות אלה מככבות בביתנו בשבועות. נבדקו את גבינת טוב טעם של טרה 3% שומן, גבינת כנען תנובה 5% שומן, וגבינת ריקוטה גד 5% שומן וגבינת טבורוג של משק צוריאל. גם כאן נבדקו את ערכי הסידן ונמצא שגבינת ריקוטה מובילה עם 500 מ"ג סידן לעומת 100-140 בגבינות האחרות. אך  באפיה  מומלץ לשלב גבינות אלו עם גבינות לבנות רכות , כדי  שהמאפה  ייצא עסיסי ולא יבש. 

גבינות שמנת דלות שומן
בקטגוריה זו נמצאו שתי גבינות: סימפוניה של שטראוס וגבינת שמנת של תנובה. את שתי הגבינות ניתן למצוא במגוון טעמים אולם בעוד שגבינת השמנת של תנובה היא 5% שומן, גבינת סימפוניה של שטראוס מכילה 3% שומן ולכן עבורנו, שרוצים לרדת במשקל,  סימפוניה היא הגבינה הנבחרת בקטגוריה זו. ערכי הסידן של שתי הגבינות דומים- כ- 100-110 מ"ג ל- 100 ג'.

גבינות צהובות ומותכות
גבינה צהובה הייתה עד לפני מספר שנים נחלתם של רזים בלבד, שכן הגבינה הרזה ביותר הכילה 17% שומן והיתר התהדרו ב- 20% שומן ומעלה. אך לפני מספר שנים חל מהפך מבורך בתחום כשתנובה העזה לצאת עם עמק לייט 9% שומן ואפילו כיום, עם גבינה 5% שומן. כיום ניתן למצוא את עמק לייט או טל העמק לייט 9% שומן או 5% שומן, גבינת כתר של טרה 9% שומן והצהובה הטובה לייט של כפיר, שעל אף שאולי אינה נחשבת גבינה של ממש, היא נראית כמו גבינה, יש לה ערכים תזונתיים וטעם של גבינה צהובה. אז למי איכפת? 

גבינות עיזים וגבינות צאן
נחשבות כטובות יותר לבריאות מאשר גבינות מחלב בקר כי ההרכב התזונתי של חלב עיזים וצאן דומה יותר להרכב חלב אם. לכן מוצרים אלה נחשבים לפחות אלרגנים וקלים יותר לעיכול, במיוחד בילדים צעירים. לחלב צאן יש יתרונות גם בהרכב השומן (בריא יותר) ובכמות הסידן (גבוהה יותר). במספר עבודות שנעשו לאחרונה התגלה שיש לו יתרונות במצבים של אי סבילות לחלב פרה, אסטמה אלרגית ואקזמות ומיגרנות. לחלב צאן מיוחסות גם סגולות רפואיות בריפוי של מספר מחלות (בטיפול באפטות למשל). אולם אי אפשר להתעלם משני חסרונות עיקריים- הטעם השונה והמחיר הגבוה (יחסית לגבינות לבנות של בקר). ניתן כיום למצוא גם גבינות עיזים וצאן ב- 5% שומן..

 
לשמחתנו, יצרני הגבינות בישראל מתחרים על כיסינו-השומרים על דיאטה ושומרי המשקל, ודואגים לספק לנו מגוון רחב של מוצרים דלי שומן ועשירים בסידן. כל שנותר לנו הוא להחליט מה אנו רוצים לעשות עם תקציב החלב שלנו.

 

שלח לחבר | הדפסה | חזרה למעלה
תגובות:
כל הזכויות שמורות ©2007-2021 Diets.co.il