הפורטל הישראלי לתזונה נכונה, דיאטה ופעילות גופנית
כתבה - שורש הג'ינג'ר
20/01/2009, מאת רותי ברקן מנחת קבוצות תמיכה
תבלין ש"תפס" מקום של כבוד בשנים האחרונות בארצנו הוא הג'ינג'ר.
שורש הג'ינג'ר

הוא נולד במזרח ו"עלה" לארץ עם ריבוי אזרחי המזרח בארצנו, או אולי המטיילים הישראלים שטיילו במזרח הביאו אותו אלינו. בעיני הוא תבלין מדהים ואני מודה לכול מי שעזר בהתאזרחות הג'נג'ר בארץ.
הג’ינג’ר הוא צמח רב-שנתי, ממשפחת הזנגבילים. משפחה המונה כ-1,200 מינים מחולקים ל-53 זנים. ההבדלים בין הזנים נקבעים לפי מידת החריפות ותכולת הסיבים והמים בהם.
הוא שורש, שהגיע במקור מהודו. משם התגלגל כבר בתקופה קדומה מאד לסין. בשני המקומות הללו הוא שימש במשך השנים כמזון וכצמח מרפא. הוא הגיע למערב בערך במאה הראשונה לספירה.
הג’ינג’ר מצוין לתיבול ומעשיר כל מאכל ותבשיל בטעם ייחודי ומרענן.הוא מתאים במיוחד לתיבול מרקים, עוף, תבשילי בשר וירקות, סושי ואף מתאים לקינוחים ומאפים.
הוא מוסיף ארומה מעניינת מאד לתה, לדייסת הבוקר, לשייק פירות, בבישול עם ירקות מוקפצים וכן לתיבול אורז, עדשים או קטניות.
ניתן להפיק ממנו גם  שמנים אתרים המשמשים כתוספת טעם למזונות ולמשקאות בתעשיות הבירה, היין והליקר.
אני קונה אותו בשוק, טרי. הוא נראה כמו שורש, כמו ארטישוק ירושלמי, חום, מפוצל, קשה לקילוף, אך מצדיק את העבודה הקשה הזו. את השורש הטרי שומרים במקום קריר ואפל. אפשר לשמור אותו בשקית ניילון גם במקרר וגם במקפיא. כול פעם חותכים חתיכה לפי הצורך והיתר חוזר למקרר. את השורש קולפים ומגררים במגרדת דקה. קל יותר לגררו כאשר הוא קפוא מעט. ניתן גם להשתמש במיץ הג'ינג'ר. פורסים פרוסה וסוחטים בכותש השום. והכי קל -  היום ניתן לקנות את הג'ינג'ר גם במגשיות של קיבוץ דורות.
"דורות – מוצרי שום ותיבול", מייצרת מגשיות   קפואות של שום   ועשבי תיבול מייצרת היום גם מגשיות של ג'ינג'ר.
הוספת ג’ינג’ר לרוטב סלט תשפר את טעמו פלאים.
הוספת גינג’ר לתה או ללימונדה תקנה להם טעם מיוחד.
שילוב שורש הזנגביל עם שום יקנה למזון טעם ייחודי.
הרבה שמעתי על תרופות הסבתא העוסקות בגי'נג'ר. יש הטוענים שהג’ינג’ר עוזר לחזק את מערכת החיסון וטוב להשתמש בו במצבי התקררות, שיעולים והצטננויות. יש הטוענים שהוא  עוזר להפיג גזים ונפיחויות ומקל על כאבי בטן, צרבות והקאות.הג’ינג’ר מקל גם על מיגרנות ודלקת פרקים שגרונית כיוון שהוא מכיל חומרים אנטי דלקתיים חזקים ביותר, שעוזרים לגוף להתגבר על מצבי דלקת.
הוא משמש גם כנגד בחילות בחודשי הריון הראשונים טוב לשתות תה עם ג’ינג’ר. .מחקרים מוכיחים, כי הג’ינג’ר מקל על בחילות שלאחר טיפול כימותרפי לג’ינג’ר יש גם   השפעה, דומה לזו  של השום, על מערכת הלב וכלי-הדם. הוא מדלל את הדם, מקטין את צמיגותן של טסיות הדם ואת נטייתן להתגבש, פעולה זו מקטינה את הסיכון ללקות בטרשת עורקים. אך ברור לכולם שאין לראות בג'ינג'ר, כמו בכול תרופות הסבתא, המלצות רפואיות. בכל מקרה שיש כוונה להשתמש בצמח למטרות רפואיות, יש להיוועץ תחילה ברופא.

שלח לחבר | הדפסה | חזרה למעלה
תגובות:
כל הזכויות שמורות ©2007-2021 Diets.co.il