הפורטל הישראלי לתזונה נכונה, דיאטה ופעילות גופנית
כתבה - הכוח שבתוכנו
06/01/2009, מאת
בכל אחד מאיתנו קיים כוח המסוגל לכוון אותנו לעבר בריאות מושלמת, ירידה במשקל, קריירה מושלמת, מערכת יחסים מושלמת או כל סוג אחר של שגשוג בחיים.
הכוח שבתוכנו

השאלה היא, האם אנו מוכנים לעשות הכול כדי להשתמש בכוח זה. בלי לוותר לעצמנו, בלי לרחם על עצמנו, מבלי להרגיש "קרבנות". הרבה אנשים טוענים שהם מוכנים לעשות הכול כדי להשיג מצב זה. בואו נבדוק מה נדרש מאיתנו.
הצעד הראשון – להאמין שהדברים שאנו רוצים, אפשריים וברי השגה.
הצעד השני – לרצות לשחרר דפוסים ישנים שאין אנו רוצים בהם יותר, אפילו אם המצב מפחיד ומאיים. . כדי "להכין מקום" לדברים החדשים, להרגלים החדשים.
תמיד יש לנו את הברירה, את הבחירה: האם לחיות בעבר, ללעוס שוב ושוב את כל המצבים השליליים שהתרחשו ולהישאר תקועים -  או לקבל החלטה חד משמעית לא להיות קורבן, לפעול למען יצירת חיים חדשים לעצמנו!

       אחריות = כוח                אשמה = ויתור על הכוח

לקיחת אחריות מעניקה לנו את הכוח לעשות שינוי. לעומתה - אשמה גורמת לנו להשתמש בכוח האישי שלנו כדי להיות חסרי אונים! אנחנו "מבזבזים" את הכוח, שיש לנו במשורה,  על דברים לא יעילים ולא מקדמים.
כאשר מחליטים לקבל אחריות, מפסיקים לבזבז זמן בהאשמת מישהו או משהו שם בחוץ.
אשמה פירושה ניעור האחריות מעלינו. היא התכחשות לעובדה שהגענו לאן שהגענו אך ורק בגללנו ולא בגלל אחרים. לעומת זה אחריות היא היכולת שלנו להגיב למצבים. היא המסוגלות שלנו לשאול: "מה אני יכול לעשות כדי לעשות זאת אחרת?"
אשמה פירושה הענשה עצמית על חוסר הצלחה בעבר.

לכולנו כוח אישי – כל הזמן!!!

אנחנו מחליטים – אנחנו  קובעים את גורלנו!!!:

בואו לא  ניתן  למחשבות שליליות לנהל את חיינו.  – אלא - אנחנו ניקח אחריות ונשלוט על מחשבותינו ועל מעשינו!
נדמיין  לעצמנו שהמחשבות דומות לטיפות מים. מחשבה אחת או טיפה אחת אינה משמעותית במיוחד. אך כאשר אנו חוזרים על המחשבה שוב ושוב, מבחינים  תחילה בכתם על השטיח, לאחר מכן בשלולית, אח"כ באגם וככל שנמשיך הן יהפכו לימה ולבסוף לאוקיינוס.
איזה אוקיינוס אנו יוצרים סביבנו? מזוהם ומורעל שאי אפשר לשחות בו או צלול כבדולח, המזמין אותנו ליהנות ממימיו המרעננים?
כאשר אנו מתעוררים בבוקר, האם אנו מתלוננים על העובדה שעלינו לקום וללכת לעבודה?
האם אנו מתלוננים על מזג האוויר? על כאבי הראש או הגב? מהו הדבר השני או השלישי שאנו חושבים או אומרים? כיצד אנו פותחים את יומנו. מה הדברים הראשונים שאנו אומרים בבוקר? האם הם חיוביים ונפלאים? או יבבניים ומגנים?
אם אנו מייבבים, מתלוננים ונאנחים, אנו מכינים עצמנו ליום בהתאם, ולהיפך. על כל אחד ואחד מאיתנו להתחיל להקשיב
לדיבור הפנימי שלנו למה שמתרוצץ בראשנו!. למה שאנו אומרים. האם אנו שומעים דברים שליליים ומגבילים או דברים חיוביים ומחזקים.

בואו נלמד העריך את כל מה שיש לנו. שום דבר הוא לא מובן מאיליו.

שלח לחבר | הדפסה | חזרה למעלה
תגובות:
כל הזכויות שמורות ©2007-2021 Diets.co.il