הפורטל הישראלי לתזונה נכונה, דיאטה ופעילות גופנית
כתבה - הרימון
16/09/2008, מאת רותי ברקן מנחת קבוצות תמיכה
הימים הם הימים שלפני ראש השנה.
הרימונים מככבים כבר בשוקים. יפים, אדומים, טעימים. הם מעשירים כל סלט וכל תבשיל ועכשיו לקראת החג כדאי להכירו מעט יותר.
הרימון

רימון מצוי הוא עץ תרבותי נשיר ממשפחת הרימוניים, שמוצאו באזור הים הכספי באיראן של ימינו, משם הופץ לכל ארצות אגן הים התיכון. פרי הרימון, המכיל מאות גרעינים עסיסיים, הרימון הוא אחד משבעת המינים, בהם התברכה ארצנו."ארץ חיטה ושעורה וגפן ותאנה ורימון ארץ-זית שמן ודבש" (דברים ח, ח). בתרבות המקראית הרימון נחשב לסמל של חוכמה ושפע  גם הרמב"ם מציין בכתביו את הרימון ואומר כי ניתן להשתמש בקליפת רימון לעצירת דימום מפצעים, ובמיץ הרימון לעצירת שלשול ולהקלה על בחילות ועל כאבי ראש שלאחר שכרות.


בתרבויות שונות מסמל הרימון שפע ופריון, יופי וחוכמה. בשל יפי הפרי וערכיו הסמליים, נפוץ השימוש בצורתו לעיטור מבנים, מטבעות, לבוש ועוד, ומקומות רבים קרויים על שמו.
פרי הרימון נחשב לפרי בעל חיי מדף ארוכים במיוחד וניתן לשמרו ללא קירור במשך למעלה מחודש ימים. בזכות סגולה זו נסחר הרימון באופן נרחב כבר מהעת העתיקה, בשיירות במדבר ובמסחר ימי. פפירוס מימי רעמסס השלישי מעיד על יבוא רימונים למצרים מארץ ישראל במאה ה-12 לפנה"ס.
הפרי משמש למאכל ואף להכנת יין. טעמו מתוק או חמוץ. מיץ הרימונים משמש גם בבישול במטבח הטורקי, הפרסי ואחרים. רכז רימונים משמש כמרכיב ברטבים לסלט. מבישול מיץ רימונים עם סוכר מתקבל סירופ גרנדין, המשמש כמרכיב בקוקטיילים.


טבחים וקונדיטורים נוהגים להשתמש בגרגירי הרימון למטרות דקורטיביות, למשל עיטור פאי פירות. פעולת ההפרדה של זרעי הרימון מקליפתו מכונה "פריטת רימון". הדרך המקצועית להפריד את הגרגרים מקליפה היא לחצות את הפרי בסכין ולהכות על הקליפה הקשה בעזרת כף עד שכל הגרגרים נופלים מהפרי..
מיץ הפרי מכתים את הבגדים והידיים, ולכן מומלץ לשטוף במהירות בגד שניתז עליו מיץ מרימון. כיום משווקים בישראל גרגרי רימונים פרוטים ארוזים, אולם בניגוד לפרי השלם, הללו אינם יכולים להישמר טריים זמן רב.


ויטמינים ומינרלים – הרימון שופע ויטמינים ומינרלים ממש כשמו. בניהם ניתן למצוא את הויטמינים והמינרלים הבאים: ויטמין C,אחד מויטמיני B, ויטמין K, ויטמין E,אשלגן, נחושת, כולם נמצאים גם בתמצית רימונים.


שימושים נוספים:
קליפת הרימון והמחיצות הצהובות שבתוכו מכילות צבען חום, שבעבר נעשה בו שימוש כחומר גלם לצביעה, ושמשמש גם כיום לצביעה ידידותית לסביבה של בדים לא סינתטיים. בתקופת המשנה הכינו מקליפת הרימון דיו. חומרים שונים  שמצויים ברימון ובקליפתו שימשו בעבר גם לעיבוד וצביעה של עורות.
מענפי הרימון החדים והנוקשים נהגו בעת העתיקה להכין שיפודים לצליית קורבן הפסח

שלח לחבר | הדפסה | חזרה למעלה
תגובות:
כל הזכויות שמורות ©2007-2021 Diets.co.il