הפורטל הישראלי לתזונה נכונה, דיאטה ופעילות גופנית
כתבה - מלפפונים
11/08/2008, מאת רותי ברקן - מנחת קבוצות תמיכה
ירק טעים ודל קלוריות.
מוצאו של המלפפון מהרי צפון הודו והוא צמח תרבותי עתיק הוא מוזכר גם בתנ"ך. מראשית ההתיישבות טיפחו היהודים את הירק ויצרו זנים משובחים. מבחר הזנים הוא רב.
מלפפונים

ישנם זנים למאכל המגודלים בעיקר בחממות וישנם זנים לתעשייה, הגדלים בשטחים פתוחים. זנים אלה משמשים גם להחמצה. את הירק מגדלים במשך כל השנה והפרי נקטף בעודו בוסר ומכיוון שהצמח צומח במהירות יש צורך לקטוף כמעט בכל יום ולפעמים אפילו פעמיים ביום. המלפפון נאכל טרי והוא משמש מרכיב חשוב בסלט הישראלי. הוא מכיל 96% מים, ובגלל היותו דל קלוריות (12 קלוריות ב- 100 גרם) הוא מקובל כמרכיב בתזונתם של המקפידים על דיאטה

מְלָפְפוֹן , הנקרא גם קישוא הגינה או מלפפון הגינה, הוא מטפס ממשפחת הדלועיים. רב עונתי-קיצי. אינו דורש השקיה מרובה. פריו המוארך העסיסי והעשיר מאוד במים צבעו ירוק ,נאכל חי, מלוח או כבוש. מגודל מזה 3000 שנה..המלפפון הוא פרי מבחינה בוטנית – הוא בעצם בית קיבול לזרעים המוקפים ציפה בשרנית, הנוצר משחלה יחידה. המלפפון הוא בדרך כלל גלילי, מוארך, חלק או בעל בליטות. המלפפון מגיב לאורך היום: יום קצר מעודד הופעת פרחי נקבה ויום ארוך מעודד הופעת פרחי זכר. לתגובה לאורך היום מצטרפת השפעת הטמפרטורה: טמפ' נמוכה מעודדת נקביות וטמפ' גבוהה זכריות. שני הגורמים פועלים יחד ומתגברים אחד את השני. להשפעות הסביבה מצטרפת גם התורשה. זנים הגדלים בקיץ מתחילים בהופעת פרחי זכר, עוברים לשילוב של פרחי זכר ופרחי נקבה ולפרחים דו מיניים, ומסיימים את גידולם עם הופעת פרחי נקבה בלבד. מרבית הזנים החדשים, אינם זקוקים להפריה, שעשויה לפגוע באיכות הפרי. מלפפון טרי הוא מקור טוב לאשלגן. אנו מכירים את שימושו הטרי בסלט אך ניתן להכין ממנו גם מרק טעים.

אנחנו מכירים את שימושו של המלפפון במטבח אך מסתבר שיש לו שימושים רבים אחרים.

בקוסמטיקה משתמשים בפרוסות מלפפונים המונחות על העיניים להורדת נפיחות סביב העיניים (שקיות). המלפפון המכיל 96% מים עשיר בלחות, וזו יחד עם אפקט הקירור מורידים את הנפיחות. תכונות אלו מנוצלות כיום במספר מוצרים קוסמטיים המכילים תמציות מלפפון לשמירת לחות העור.

ברפואה הסינית חשיבותו של המלפפון כירק מקרר ולכן משתן, מרווה ועוזר לנקות רעלים מהגוף וכירק מתוק מסייע לאברים האחראים על עיכול והטמעת מזון ונוזלים בגוף.

הנטורופתיה מייחסת לזרעי המלפפון תכונות קוטלות תולעים והם משמשים כתרופה ביתית כנגד תולעי מעיים.
ברפואה העממית משתמשים בו להורדת חום
הוא עשיר בוויטמין
C ואפשר להשתמש בו לטיפולים חיצוניים, והוא אפילו מצוין לעור הפנים.

שלח לחבר | הדפסה | חזרה למעלה
תגובות:
כל הזכויות שמורות ©2007-2021 Diets.co.il