הפורטל הישראלי לתזונה נכונה, דיאטה ופעילות גופנית
כתבה - אימון כושר אישי
29/07/2008, מאת אור רם - מאמן כושר אישי
חלק ט'
מה אוכל לעשות לבד והיכן יסייע לי המאמן האישי?
אימון כושר אישי

בשבועות הקודמים הבנו למה ניתן ולמה לא ניתן לצפות ממאמן כושר אישי.

היום ננסה להבין מה אפשר לעשות לבד ובמה יוכל לסייע לנו המאמן האישי.

כל מתאמן יודע מה הא אוהב לעשות ומה לא: מה "בא לו בקלות" ומה "עולה לו בבריאות". יש כאלה שעבורם פעילות אירובית היא סיוט. עבור אחרים גמישות ומתיחות הן עונש. החוכמה היא, לדעתי, למצוא מה אוהבים ובמה נצליח להתמיד.

מאמן אישי יכול לסייע בהצגת האפשרויות: מאמן טוב ייקח אותך לרכב על אופניים בפארק יום אחד, לרוץ בים באימון שאחריו, ללכת בהרים וכו'..

תפקידכם כמתאמנים הוא פשוט לראות ממה אתם נהנים ומה אתם רוצים לעשות שוב. הציניים יאמרו שאינם נהנים מספורט כלל, אך האמת היא שלכל אחד יש לפחות סוג פעילות אחד שהוא נהנה ממנו, או לפחות מתחושת הכיף שאחריו.

לאחר שסייע לכם המאמן למצוא מה אתם אוהבים לעשות, מתפקידו לבדוק האם הפעילות שאתם עושים היא מספיקה לצרכיכם. כלומר- אם רציתם לרזות, פעילות כמו יוגה או פילאטיס עלולה שלא להספיק. אם רציתם להתחזק ולשפר יציבה, כנראה שריצה לא תספיק וכן הלאה.

תפקידו של מאמן הכושר האישי, אם כן, הוא גם לראות מה עוד: האם שגרת הפעילות שלכם כוללת אימון אירובי מסוג כלשהו? האם היא כוללת אימון כוח מסוג מסוים? וכן האם אתם מבצעים מתיחות, תרגילי גמישות ועוד.

מאמן כושר אישי מנוסה גם יאבחן תופעות ייחודיות שיש רק לכם: בעיית יציבה, חוסר גמישות במפרק מסוים ועוד ויציע פיתרון: בין אם פעילות מודרכת ובין אם פעילות עצמאית.

אחד הדברים החשובים ביותר הוא להבין מה תוכל לעשות לבד ולשם מה תצטרך את מאמן הכושר האישי שלך. לי כמאמן נראה פעמים רבות מיותר לעמוד ליד מתאמן בעת שהוא רץ או הולך על ההליכון. אלא שאם אני לא אהיה שם – כנראה שגם המתאמן לא יהיה..

קיימים מודלים פסיכולוגיים רבים המדברים על הגברת המחויבות ורתימה של המתאמן לפעילות הגופנית. מנסיוני, ישנם מתאמנים שיוכלו, בעזרת הדרכה מתאימה להפוך למתאמנים עצמאיים, אך ישנם גם כאלו שלא: הם יפיקו מעצמם יותר ויצליחו להתמיד רק אם אנחנו, המאמנים נהיה שם איתם- להמריץ ולכוון.

בהצלחה

אור רם

             מאמן כושר אישי

              050-5657523

              www.orram.co.il  

              orram@bezeqint.net

שלח לחבר | הדפסה | חזרה למעלה
תגובות:
כל הזכויות שמורות ©2007-2021 Diets.co.il