הפורטל הישראלי לתזונה נכונה, דיאטה ופעילות גופנית
כתבה - אימון כושר אישי
17/06/2008, מאת אור רם - מאמן כושר אישי
חלק ה
כיצד בוחרים מאמן אישי?
אימון כושר אישי

בשבוע שעבר דנו באביזרי אימון. הפעם נעסוק בסוגיה כיצד בוחרים מאמן אישי.

ראשית, כדאי לחשוב מה הציפיות שלנו מהמאמן האישי: האם הוא מתאים לנושא שלשמו אנו צריכים מאמן אישי? לדוגמא, אם אנו רוצים לרזות ואנו בעל משמעת עצמית, ייתכן שכדאי לשלב ייעוץ תזונתי במקביל או על חשבון האימון האישי. על מנת לזכות בלקוח, יאמרו מאמנים רבים שהם מתמחים בתזונה, תוספי מזון, פסיכולוגיה ועוד.

כדאי לבדוק את ההסמכה של המאמן האישי: האם הוא בוגר תואר ראשון, תעודת הסמכה כמאמן כושר, קורסים ותעודות נוספים וספציפיים: קורס מאמנים אישיים, קורס מדריכי פילאטיס, אירובי, אתלטיקה ועוד.

שנית, כדאי לשוחח עם המאמן ולשמוע מה הרקע המקצועי שלו, במה הוא מתמחה, איזה נסיון יש לו ועוד. כדאי לנסות ולקבל תמונה ברורה לגבי ה"אני מאמין" של המאמן: האם הוא כאן בשביל להישאר או שהוא מעוניין בביסוס של שינוי אורחות חיים אצל המתאמן. האם הוא דורש מכם להתאמן לבד או לא, והאם זה מתאים לכם. חשוב לראות שתפיסת העולם של המאמן מתאימה לכם כלקוחות.

חשוב לסמוך על התחושה האישית לגבי "כימיה" וקשר אישי עם המאמן: פעמים רבות, כמו במקרים אחרים, (בליינד דייט, לדוגמא..) הרושם הראשוני הוא הקובע

בנוסף, כדאי לבדוק האם למאמן האישי יש ביטוח. קיימים כמה סוגי פוליסות ביטוח, חשוב לדעת שגובה הכיסוי המינימלי הוא לפחות 250 אלף שקלים.

כדאי להבין האם הוא עוסק מורשה ויוכל לספק לכם חשבונית כנגד התשלום שלכם.

כדאי להבין באיזו שיטה עובד המאמן, האם הוא מתאמן בעצמו ואיך, מתי לאחרונה היה בהשתלמות מקצועית ומה הוא מתכנן לעשות בעתיד (האם הוא רואה בקריירת האימון משהו זמני או מקצוע לחיים).

בנוסף, ניתן לגשש ולבקש המלצות ממתאמנים אחרים שלו.

כדאי לברר האם המאמן עמד ביעדים שהציב (סיוע בהפחתת משקל, לדוגמא, הוא מדד קל ונוח)

למהדרין, ניתן לשאול לגבי מתאמנים לשעבר וכיצד ולמה המאמן מסיים קשרים מקצועיים.

נושא נוסף הוא מיקום האימון: היכן אמורים להתרחש האימון: בחדר הכושר, ברחובות, בפארק או בים. חשוב לבדוק האם זה מתאים לכם והאם אתם חושבים שתוכלו ליהנות ולהתמיד בשיטת האימון שמציע המאמן האישי.

כמו כן, במידה והאימון הוא לא בחדר כושר, כדאי לברר האם עליכם לקנות ציוד או שמא מספק המאמן ציוד אימון. כדאי לשאול מתי לאחרונה חידש את הציוד ולברר האם המאמן משתמש בציוד איכותי.

מחירים: מאמנים אישיים שונים גובים סכומים המשתנים על פי מקום עבודתם (חדר כושר, קאנטרי קלאב) , השכלתם וכן האם הם עצמאיים, שכירים, עוסקים פטורים ממע"מ, או אף אחד מהנ"ל.

המחיר מושפע גם מהאזור הגיאוגרפי, מרחק הנסיעה, כמות האימונים שתעשו יחד בשבוע, מספר המתאמנים בו זמנית,ותק המאמן וניסיונו, ועוד. 

בשבוע הבא ננסה להבין מה בדיוק עושים במהלך אימון אישי.

 

ממי כדאי להיזהר:

באתר אינטרנט אמריקאי מצאתי מספר טיפים באשר לנושאים שיש לשים אליהם לב ומאיזה מאמן אישי כדאי להיזהר:

·         מי שרוצה לאמן אתכם במהלך הפגישה הראשונה: לרוב נדרשת היכרות והבנת הצרכים.

·         מאמן שמנסה למכור לכם תוספי מזון, חלבונים ועוד בצורה אגרסיבית.

·         מאמן שאומר שהדרך שלו היא היחידה שעובדת. קצת ענווה אף פעם לא מזיקה.

·         מאמן שמאחר, לא עומד בזמנים, לא אמין.

 

בהצלחה.

 

אור רם הוא מאמן אישי המתמחה בתחומי ההרזיה, השיקום והספורט ההישגי.

בוגר תואר שני. לפרטים נוספים: www.orram.co.il, 050-5657523

שלח לחבר | הדפסה | חזרה למעלה
תגובות:
כל הזכויות שמורות ©2007-2021 Diets.co.il