הפורטל הישראלי לתזונה נכונה, דיאטה ופעילות גופנית
כתבה - הממתיקים – משמינים! - האומנם???
11/03/2008, מאת רותי ברקן מנחת קבוצות תמיכה.
במאמר שפורסם בעיתון הארץ נכתב, על פי מחקר שנערך בחולדות,
ופורסם בכתב העת המדעי Behaviral Neuroscience , חולדות שניזונו ממוצרים המומתקים בסכרין עלו במשקל לעומת חולדות אחרות שאכלו אותו מאכל מומתק בסוכר (גלוקוז).
הממתיקים – משמינים!  - האומנם???

לפי מחקר זה דובר על כך שאותן חולדות שניזונו מיוגורט מומתק בסכרין, אכלו בהמשך היום כמות גדולה יותר של מזון ועלו במשקל. לעומתן אותן חולדות שקיבלו יוגורט מומתק בסוכר, אכלו פחות ועל כן גם עלו פחות במשקל. מכאן יצאה הסברה שהממתיקים המלאכותיים מקשים על יכולת הגוף לשרוף קלוריות, ועל כן הממתיקים גורמים לעליה במשקל ולא, כפי שהיינו מצפים – לירידה במשקל.

 

במחקרים קודמים כבר גילו שחולדות שאכלו חטיפים שהומתקו בסכרין , אכלו כמויות גדולות יותר מאותן חולדות שאכלו מזון שהומתק בסוכר.ועל כן מדובר על כך שדפוסי האכילה שלנו מוכתבים גם על ידי התניות של מערכות הגוף. שימוש בתחליפי סוכר משבש, כנראה, את ההתניות הללו.  לטענתם, מאכלים מתוקים הם עתירי קלוריות ולכן הגוף מצפה לכמות גדולה של אנרגיה ומתכון בהתאם – לשריפת אותה כמות (מאיץ את חילוף החומרים ), אך בפועל הוא לא מקבל את אותה כמות אנרגיה לה חיכה( בגלל הממתיקים ), ועל כן הגוף לא מאיץ את חילוף החומרים. המצב כזה הגוף אוגר אנרגיה במקום לשרוף אותה, הוא אוגר שומנים.

 

המחקר  עורר עניין רב בקרב התזונאים, צוין גם שמאזן האנרגיה של בני האדם שונה מאד מזה של החולדות, ולכן לא ברור איזה תוצאות יתקבלו בבני האדם.

 

ידוע היום שלעכברים יש "מנגנון חיפוש" אחר רכיבים הכרחיים במזון כאשר הם לא מוצאים רכיבים אילו הם אוכלים ואוכלים עד שישיגו אותם. אצל האדם כנראה המנגנון שונה. וגם – הוא יכול להשיג כל מה שהוא צריך. הכול זמין לו.

יש מחקרים רבים העוסקים בשאלה האם יש נזק בממתיקים המלאכותיים – ואין לכך עדין תשובה מדעית משכנעת. ידוע רק שההשמנה מזיקה, ואכילת סוכר גורמת למחלות. וידוע גם שכאשר שומרים על צריכת קלוריות מועטה, תחליפי הסוכר יכולים לעזור.

 

ורק לידיעה – הממתיקים המוכרים והשימושיים ביותר הלוא הם – הסכרין, יליד המאה ה-19. מתוק פי 300 מסוכר, אך משאיר טעם לוואי מריר. הוא אותו ממתיק הנקרא בפינו "סוכרזית" .

הממתיק החדש יחסית הלא הוא הסוכרלוז – זה ממתיק שפותח רק ב- 1976, והוחל בשימוש בו רק ב- 1999. הוא מתוק פי 500 מסוכר. מוכר בישראל כסוכרה דאיט או  סוכרלייט. בנוסף,

מוכר מאד גם הציקלמאט, שפותח כבר ב- 1937 מתוק פי 30 מסוכר ולעיתים הוא משמש בשילוב עם סכרין. קיים גם האספרטם, המתוק פי 200 מסוכר. נפוץ במשקאות הדאיט, וכד'.

האחרון בין המפורסמים הוא האסולפם קיי. פותח ב- 1967, מתוק פי 200 מסוכר. מצוי במשקאות  הדאיט בשילוב עם האספרטם. ברור שקיימים עוד רבים אחרים.

 

כל אחד יכול לבחור במה להשתמש. המבחר ענק!. אני לא ממליצה או לא ממליצה – כל אחד יקח אחריות ויחליט לעצמו. עלינו לזכור שסוכר לא בריא, אולי גם הממתיקים לא כל כך בריאים, אך אם זה עוזר לנו לשמור על התוצאה, הרי שהממתיקים מתאימים לנו.

שלח לחבר | הדפסה | חזרה למעלה
תגובות:
כל הזכויות שמורות ©2007-2021 Diets.co.il