הפורטל הישראלי לתזונה נכונה, דיאטה ופעילות גופנית
כתבה - החלב כילד הרע של בריאותנו.
18/12/2007, מאת רותי ברקן - מנחת קבוצות תמיכה
ד"ר אריה אבני, רופא כירורג המתמחה במערכת העיכול, תוקף את קודש הקודשים של תפריט הבריאות הישראלי:
החלב מביא למחלות רבות, "בריחת סידן" היא המצאה שיווקית ישראלית, ויש מקום לתביעה ייצוגית נגד משרד הבריאות!
החלב כילד הרע של בריאותנו.

דר' אריה אבני נלחם במערכת הבריאות שלנו ולפי דעתו החלב , או נכון יותר החלבון שבחלב הוא הגורם כמעט לכל תחלואי האדם המערבי. הוא נשמע קצת כמו דון קישוט , אך כדאי לקרוא גם תיאוריות לא מוכרות. לפעמים הן מוכיחות את עצמן. כבר שמעתי, לפני שנים , מאחד המומחים בתחום הגסטרולוגיה שטוען את אותה טענה רק בלשון קצת פחות חריפה. אותו רופא, מאד ידוע, טוען גם הוא שהחלב אחראי לחלק ממחלות עולמינו, הוא לא מקבל לטיפול אף אדם שלא מוותר על אכילת מוצרי חלב.

"יש נתונים על סוכרת נעורים. יש בארץ כ-25 אלף, ואולי כבר יותר, חולים ואם לא יהיה חלב, לא תהיה סוכרת נעורים. יש על זה מחקרים בכל העולם. תוך שלוש שנים נוכיח את זה - דברי דר' אבני

"‏יש היום שתי רפואות: האחת היא אינסטלציה הומאנית- אתה בודק את התפקוד של המעי הגס, הקיבה או הכבד, כאילו אתה אינסטלאטור ואחר כך חותך, משתיל, מתחזק, כמו שמוסכניק עושה למכונית. זו רפואה נפלאה, מתקדמת, רצה קדימה והיא השמש. הירח הוא רפואה אחרת לגמרי שלא מצליחה לרפא. אף רופא לא הצליח לרפא לגמרי, עם דגש על המילה ריפוי, סוכרת נעורים, לחץ דם, אסתמה. הרפואה הזו, לדברי הדר',   מפגרת. הרופא הקונבנציונאלי רק מפריע. לפעמים אתה רואה מקרים שבא לך לבכות. אלי מגיעים החולים הקשים ואני צריך לתקן אותם כאילו שהיו מכונית טוטאל לוס. ואז צריך לבנות הכול מהתחלה ואין ברירה, אם רוצים להבריא באמת צריך להפסיק עם מוצרי החלב".

   ‏בריחת סידן זו המצאה ישראלית

בואו נעשה קצת סדר. מה בעצם מזיק בחלב?

"‏חלק גדול מהחלב הוא מים, שזה לא יכול להיות רע. גם השומנים של החלב לא רעים, מלבד העובדה שבשומני החלב יש הורמונים ואנטיביוטיקה שהפרה מקבלת. בחלב יש גם לקטוז, שזה הסוכר של החלב. הלקטוז עלול לגרום לכאבי בטן, לאי נוחות, לכאבי ראש. לא נורא, אפשר לחיות ככה, אף בן אדם לא מת מבעיות לקטוז. הבעיה האמיתית טמונה בחלבון של החלב. חלבון החלב לא מתפרק, הוא חודר למערכת הדם וגורם לאדם להפעיל את מערכת החיסון שלו כנגד אותם חלבונים. זה חלבון זר שלא אמור להסתובב בגוף שלי, וכשהוא מסתובב הוא גורם לבעיות שונות, כל אדם והרגישות שלו. מי שיש לו רגישות בבלוטת התריס יסבול מבעיות בבלוטת התריס, מי שסובל מבעיות במערכת הנשימה, החלב יגביר את הבעיה".

אתה מתעלם מהסידן. חלב ומוצריו הם מקור חשוב לסידן.

"‏בריחת סידן זו המצאה ישראלית. בגן חיות הייתם? ג'ירפה, פיל והיפופוטם ראיתם? למה הם לא שותים חלב ובכל אופן מצליחים לתחזק מערכת שלד גדולה יותר מזו של בני האדם? אלוהים ברא לנו שיניים והתכוון שנלעס בהן. סידן זמין וטוב יותר נמצא בחסה, בטחינה, בפטרוזיליה. המחלבות הישראליות מעוניינות למכור מוצרי חלב ולכן הכניסו לציבור את בהלת הסידן. זו המצאה שיווקית גאונית. לנשק את הידיים למי שהמציא את זה, מפני שזה נכנס לראש, ועכשיו לך תסביר שזה לא ככה. מיליארדי בני אדם לא ראו מוצרי חלב בחיים שלהם ובכל אופן הם חיים לא רע. נשים בשבט הבנטו באפריקה יולדות עשרה ילדים, לא שותות חלב ובכל זאת לא סובלות מבריחת סידן. היפניות לא סובלות מבריחת סידן בלי לשתות חלב. בישראל כל אישה חמישית שוברת את אגן הירכיים למרות שרוב הנשים צורכות מוצרי חלב, ואילו ביפן רק אישה אחת מבין 50 שוברת את אגן הירכיים למרות שתזונתן אינה מתבססת על חלב כלל".

אבל זה לא רק המחלבות הישראליות. על פי ההנחיות התזונתיות האמריקניות אדם ממוצע אמור לצרוך כאלף מיליגרם סידן ביום.

"‏האדם הקדמון לא ידע שום דבר על סידן. אין צורך בהנחיות. הגוף שלנו מספיק חכם בלי הנחיות אמריקניות. בתרבות שלנו בודקים מספרים. אנשים שצורכים הרבה מוצרי חלב מפרישים בשתן הרבה סידן. מחקרים בדקו את ההפרשות האלה והחליטו שזו כמות הסידן שאדם זקוק לה, אולם מי שצורך פחות מהמינרל הזה מפריש פחות ממנו בשתן ואז באופן טבעי המספרים יורדים. בעוד עשר שנים יהיו חולי סוכרת נעורים בסין, מפני שהסינים מתחילים לצרוך מוצרי חלב.

מועצת החלב יוצאת בקמפיין ענק שקורא לצרוך שלוש מנות מוצרי חלב ביום. מה יכול להיות רע ביוגורט, בגבינה ובכוס חלב ביום?

אם הייתי מוצא עורך דין חכם ומבריק הוא היה עוזר לי להגיש תביעה ייצוגית של חולי סוכרת נעורים שנגרמת מאכילה של מוצרי חלב. החלב מתאים לעגלים, לא לבני אדם".

  ‏הפרה נוקמת בנו

מועצת החלב, באתר שלה, קובעת ששלוש מנות חלב ביום מסייעות לבניית עצמות חזקות יותר ומאטות את המשך איבוד רקמת העצם.

"‏אני לא רוצה להשתמש במילים קשות. המחקר הזה ממילא ישתנה בעוד חמש שנים. עוד לא היה חולה אחד שהבריא כתוצאה מאכילת מוצרי חלב. ואם זה כל כך טוב, למה הישראלים נמצאים בראש רשימת פגועי העצמות בעולם?".

האגודה למלחמה בסרטן ממליצה על אכילת מוצרי חלב דלי שומן שמסייעים במניעת סוגי סרטן שונים כמו סרטן המעי הגס וסרטן השד.

"‏יש לי מחקר אחר, שנעשה על 82 אלף אחיות, ושבו התברר שככל שהאחיות אכלו מוצרים דלי שומן, כך הן חלו יותר בסרטן. אולי כי אין בחלב דל השומן הרבה שומן, אבל יש בו הרבה חלבון שהוא המזיק. למה באגודה למלחמה בסרטן לא רצו לשמוע הרצאה שלי בחינם?".

ממצא דומה התגלה במחקר באוניברסיטת הרווארד.

מחקר אחר קובע שחלב מצמצם עששת ומפחית בצורה קלה לחץ דם.

לשחורים שלא אוכלים סוכר ולא שותים קולה אין עששת. זה לא שייך לחלב. מחקרים יש כל הזמן. עשו מחקר על סויה, חלבון נפלא, ומצאו שמוצרי סויה גורמים לשיטיון. בסוף התברר שהחוקר קיבל כסף מחברות חלב ועשה את המחקר שלו על הומלסים שממילא סובלים משיטיון. יש מה שנקרא תבונת אלוהים, שהיא חזקה יותר מכל מחקר ונגד זה אין מה לעשות. אנחנו צריכים לאכול מזון שצומח באדמה, כי אנחנו נחזור לאדמה וזה המחזור הגדול של חיי האדם. תראי את הטבע, כמה חוכמה יש בכל זבוב, יתוש או פרפר. גם בני האדם בנויים בצורה פלאית, הבעיה היא שהם הורסים את זה. הטבע לא ברא ילדים חולי סוכרת. את זה יצרו בני האדם בהתנהגות לא שקולה.

מחקר אחר טוען שנשים שצורכות מעל 1,200 מיליגרם סידן ביום סובלות פחות מתנודות במצבי רוח סביב תקופת המחזור החודשי.

"‏נשים בתרבות המערבית סובלות מהתנודות האלה. נשים שלא סובלות מהתנודות האלה חיות בתאילנד והן באורח פלא לא אוכלות מוצרי חלב. תסתכלי על עור פניה של תאילנדית ושל זקנה ישראלית ותראי כמה מוצרי חלב, כמו גם דברים אחרים, עושים לנו לא טוב. אני תמיד אומר שהפרה לא כל כך מטומטמת. היא נוקמת בנו על מה שאנחנו מעוללים לה. אנחנו סוגרים אותה ברפת מעופשת בלי ירק, לא נותנים לה לעשות סקס עם פר, מפרים אותה באמצעות צינור ולוקחים ממנה חלב. אם היו עושים את כל זה לנשים, מה הן היו אומרות?".

דר' אבני טוען, לדברי אותו מאמר, שהוא הוציא,  כבר  לפני תשע שנים, , ספר המתאר את נזקי החלב לבריאות האדם. "עזוב ת'עטינים שלי" שמו. אחרי שלושה שבועות נעלם הספר מהחנויות. הספר נעלם, אפילו שהודפס באלף עותקים, ולא ברור מה קרה איתו. בזמן האחרון הוא הוציא ספר חדש.   בספר "שוטי החלב", שהגיע לאחרונה לחנויות הספרים, הוא מפרט בהרחבה את שיטתו. החלב, לטענתו, גורם לאנמיה אצל תינוקות, למחלת קרוהן, עלול לגרום לסרטן השד, השחלה והערמונית. כדי להימנע ממחלות אלה ואחרות אבני ממליץ על אכילת מוצרי סויה, צריכת אומגה 3, לחם שיפון, דוחן, כוסמין, שיבולת שועל, אגוזים, פירות וירקות.

זו דעתו של אותו רופא וכדאי לתת גם לה מקום. מי שרוצה יכול לנסות. מי שחושב אחרת, גם זה נכון. כל אחד באמונתו יחיה ובעיני הכי חשוב להביא בפני את כל האינפורמציה כולה ואני אבחר איך אני רוצה להתנהג. מה שכן כדאי לזכור, שמי שמוותר על מוצרי חלב, צריך למצוא תחליפי סידן בטחינה, ירקות ירוקים כמו כרוב עלים מבושל, סלרי מבושל, במיה, שמכילים הרבה סידן אך פחות זמין לגוף, בסויה, גרגרי חומוס,, באגוזים (במיוחד אגוזי פקאן, אילסרים שקדים) ,דבלים, אצות ים מיובשות, חלמון הביצה,  וכד'. ובכל מצב כדאי להתייעץ עם מומחה אמין .

שלח לחבר | הדפסה | חזרה למעלה
תגובות:
מיה-סטודנטית לנטורופטיה
28/12/2007 21:30:00
כותרת:
סוף סוף
תגובה:
מישהו מהרפואה הקונבנציונלית אומר את האמת.
ישר כוח
כל הזכויות שמורות ©2007-2021 Diets.co.il