הפורטל הישראלי לתזונה נכונה, דיאטה ופעילות גופנית
כתבה - חנוכה – חג האורים.
04/12/2007, מאת רותי ברקן - מנחת קבוצות תמיכה
קצת על חנוכה, וגם איך לא לקלקל את הדיאטה בימים קשים אלו.
חנוכה – חג האור! החג נחוג שמונה ימים. מתחיל בערב כה בכסלו החג מציין את ניצחון האור על החושך, ניצחון הטוהר על הטומאה, ניצחון הרוחניות על החומרניות!.
חנוכה – חג האורים.

חנוכה – חג האור! החג נחוג שמונה ימים. מתחיל בערב  כה בכסלו החג מציין  את ניצחון האור על החושך, ניצחון הטוהר על הטומאה, ניצחון הרוחניות על החומרניות!.

לפני יותר מאלפיים שנה שלטו היוונים בארץ הקודש, וביקשו ליוון בכוח את בני ישראל. כנגד כל הסיכויים הביסה חבורה קטנה של יהודים נאמנים – המכבים! ראשי תיבות של   - מי - כמוך - באלים -  יהווה – מכבי   את אחד הצבאות הכבירים ביותר בעולם, אותה חבורה קטנה של יהודים גיבורים  גירשה את היוונים מן הארץ, כבשה מחדש את בית המקדש בירושלים והקדישה אותו מחדש לשירות אלוהי ישראל.

אך כאשר ביקשו המכבים להדליק את המנורה בבית המקדש הם מצאו רק כד שמן זית אחד ויחיד שניצל מטומאת היוונים. בדרך נס, כמות השמן הייתה בכד זה  – שהייתה אמורה להספיק ליום אחד בלבד – דלקה במשך שמונה ימים, עד שהצליחו להכין שמן חדש בטהרה.

לזכר הנסים הללו ובשביל לפרסמם ברבים, אנו חוגגים את חג החנוכה. במרכז החג עומדת הדלקת החנוכייה. בכל ערב מערבי החג אנו מצווים להדליק נרות בחנוכייה ולהציבה על עדן החלון . נר אחד בערב  הראשון, שני נרות בערב השני, וכן הלאה עד הלילה השמיני של חנוכה, שבו אנו מדליקים את כל שמונת הנרות.

בחנוכה אנו גם אומרים את תפילות ה"הלל" ו"על הנסים" כדי לשבח את האלוהים ולהודות לו על שמסר "גיבורים ביד חלשים ורבים ביד מעטים וטמאים ביד טהורים ורשעים ביד צדיקים".

מנהגי  חג החנוכה כוללים אכילת מאכלים מטוגנים בשמן – סופגניות ולביבות; לזכר אותו כד שמן שהספיק, בדרך נס, להדלקת החנוכייה שמונה ימים. מנהג נוסף הוא   המשחק בסביבון הבא לציין את הנס שקרה ליהודים. על גבי הסביבון חרוטות האותיות נ, ג, ה, פ, שמשמעותן – נס גדול היה פה. בניכר מופיעה האות ש – שם במקום האות פ ( פה).   

מנהג נוסף הנהוג בחג – נותנים כסף, מעות  -  דמי חנוכה, לילדים.

 

ולמה סיפרתי וציינתי את כל הכתוב בכתבה??

כדי שנזכור שאפשר לחגוג את החג בכיף, לשחק בסביבונים – כן גם המבוגרים שבינינו ייהנו לנסות ולסובב סביבון, אפשר לחפש משחקים שונים הקשורים באותיות שעל גבי הסביבון, אפשר  ליהנות מהדלקת הנרות, מהישיבה בצוותא ושירת שירי חנוכה, אפשר להכין סוגים שונים של בלילות של לביבות ולהכין מחבת חשמלי על גבי שולחן האירוח ולתת לכל משתתף לטגן לעצמו את הלביבות האהובות עליו, אפשר להיות מאד יצירתיים ולהכין גם מסע לפידים קצר עם הילדים. מה שרציתי רק להראות זה שאפשר לשנות את המסורת הנהוגה בימנו – לעבור כל ערב לבית אחר כדי לאכול סופגניות. כל סופגנייה בינונית עולה לנו בערך ב350 קלוריות נוסיף לכך לביבה אחת או שתיים וכוס קפה קטן עם עוגה קטנטנה – ונגיע ל100 קלוריות לערב ובסוף החג נצטרך לחפש בגדים חדשים במידה או שתים גדולים. יותר. האם זה כדאי לנו???

סופגנייה -   חג שלם  נחגג סביבה, לפעמים נדמה שהחג הוא רק תירוץ כדי לאכלה.

שמה של הסופגנייה נגזר מן השורש  ס.פ.ג  - לא הכוונה איננה לספיגת ויטמינים או מינרלים אלא לספיגת השמן כדי להזכיר את נס כד השמן, ולשם ציון העובדה שהיא סופגת לתוכה את רובו של שמן הטיגון. כ- 2/3 מהסופגנייה התעשייתית מכילים שמן נטו, ומהסוג הגרוע ביותר. שמן שטוגן שוב ושוב מכיל חומרים רעילים ומסרטנים.

 היא אחד מן המאכלים המסמלים את חג החנוכה. היא אומצה על ידי יהודי מזרח אירופה מהמאכל המקביל הנמכר בגרמניה לקראת חג המולד. -

סופגניות נוצרות מכדורי בצק שמרים קטנים המטוגנים בשמן עמוק לאחר תפיחתם. בדרך כלל הסופגנייה ממולאת בריבת תות שדה, אך כיום ניתן למצוא סופגניות במילויים נוספים, כגון: שוקולד וריבת חלב גם על סופגניות ממולאות בגבינה למיניה או במילוי פיקנטי כבר שמעתי. לאחר טיגון ומילוי הסופגנייה, בוזקים מעליה אבקת סוכר. בשנים האחרונות, בהשפעת הדונאטס (סופגניות אמריקאיות), יש הנוהגים לצפות את הסופגניות בציפויים שונים.

הסופגנייה ידועה כמאכל משמין ביותר: סופגנייה בינונית, רגילה, פשוטה, עם ריבה, מכילה לפחות כ-350 קלוריות. רובן משומן. ואנו יודעים כבר שהשומן המתקבל מהמזון הופך להיות מחסן אנרגיה. הוא נאגר ברקמות מיד לאחר צריכתו. ההשמנה אינה התוצאה היחידה לאכילה מופרזת של שומן. עודף שומנים גורם לבעיות בריאות קשות כמו מחלות לב, לחץ דם, שטף דם במוח ועוד...

אמרנו כבר שמקורן של הסופגניות הוא במרכז אירופה, ודרך יהודי אירופה הן  הגיעו לארץ.  על פי המסורת היהודית, נבחרה הסופגנייה ואיתה חברתה הלביבה, לסמל את חג החנוכה, כיוון שאופן הכנתן הוא טיגון בשמן עמוק, וחג החנוכה מציין את נס פך השמן.

בארצנו הקטנה, מיד לאחר פירוק הסוכות והחזרתן למחסן , ניתן למצוא את ראשוני הסופגניות מבצבצות בחנויות המכולת.   בואו נחשב מעט את העלות הקלורית של כל סופגנייה. כבר אמרנו שכל סופגנייה פשוטה עולה לנו בכ - 350 קלוריות. ובכמה ביסים ניתן לחסלה? ארבעה, חמישה או אולי שישה? מכאן שכל ביס עולה לנו בכשישים עד שבעים קלוריות! באמת ביס יקר. לא? לחשוב שכל ביס ממנה שווה ערך לשתי פרוסות לחם  קל או פרוסה אחת לחם רגיל או מעדן טעים או אפילו לחטיף קטן ונחמד...

 

אז מה נעשה בחנוכה?
לא נוותר על הסופגנייה. נבחר יום מסוים ומקום מסוים בו אנו יודעים שיש את אותן סופגניות הכי טעימות, חמות וטובות – אם כבר לאכול אחת כדאי שתהיה הכי "שווה" בעולם. -  לא? ונתענג על כל ביס ממנה. הרבה אנשים טוענים שהמסורתית הכי טעימה אך כל אחד וטעמו האישי. נזכור שהסופגנייה השנייה תהיה הרבה פחות טעימה בגלל ייסורי המצפון שילוו אותה,   נזכור גם  שכל ביס = 70 קלוריות. סופגנייה =  יותר מ – 4 פרוסות לחם רגיל או 8 פרוסות לחם קל.
עלינו לזכור שכל שנה באותו תאריך – כה בכסלו  -  נחגוג את חג החנוכה. אם נוותר השנה אולי בשנה הבאה נתגעגע כל כך שלא נעמוד בפיתוי, על כן נלמד כבר השנה לאכול ממנה אך במידה. ועלינו להחליט איך אנו רוצים להיראות בסוף החג -  דקיקים כנרות או תפוחים כסופגניות. אם להיות סופגנייה תפוחה או לביבה שטוחה.

 

שלח לחבר | הדפסה | חזרה למעלה
תגובות:
כל הזכויות שמורות ©2007-2021 Diets.co.il