הפורטל הישראלי לתזונה נכונה, דיאטה ופעילות גופנית
כתבה - משקה ירוק בבוקר
11/05/2019, מאת מיכל אור רודיך - דיאטנית
כוס של בריאות בבוקר = יום רענן ובריא יותר.
משקה ירוק בבוקר

ניקוי רעלים, משקאות להגברת האנרגיה, חיזוק מערכת החיסון ושמות רבים נוספים, ניתן לתת לאותה כוס בריאות של תחילת היום. מה אפשר לכלול בה ומה פחות, מתי לשתות וכמה ובעיקר איך לחסוך עבודה... להתחיל את היום נכון יותר ולהנות מיום עירני ואנרגטי.


בתקופה שאחרי המצות, המאכלים הכבדים של החג ורגע לפני כמויות הלקטוז של שבועות, כדאי להתרגל להתחיל את היום בריא יותר ותוך כדי גם לנקות קצת את המערכות. "כוס ירוקה" היא משקה שבו נכניס ונשלב ירק עלים ירוקים כמו תרד או קייל יחד עם קיווי, ספירולינה ותפוח או אגס. נוסיף לימון טרי וחצי כף זרעי צ'יה. למתקדמים נוכל לעבור לעשב חיטה עם אגס ולימון או עשב חיטה ספירונינה ותפוח. למי שחייב משהו מתוק בבוקר – אפשר להוסיף גם תמר. נכניס את הכל לנינג'ה או למעבד המזון יחד עם כמה קוביות קרח. מתי לשתות? קרוב מאוד לזמן ההכנה (רצוי) , לפני שיצאנו מהבית או עם הגעתנו לעבודה.
כוס כזו מכילה חלבונים, נוגדי חימצון רבים ושפע של ויטמינים ומינרלים וסיבים תזונתיים אשר יאפשרו יחד חיזוק מערכת חיסונית, חילוף חומרים תקין יותר ובעיקר – אנרגיה ועירנות לשעות רבות.
חשוב להקפיד על שתיית הכוס הירוקה למשך 21 ימים.


אפשר לחתוך את הפירות ולהכין את העלים לשלושה ימים מראש אם נחתוך קוביות גדולות יותר, נקפיד להכניס לקופסת אחסנה מזכוכית עם מכסה שנסגר הייטב  - חיסכון של רבע שעה לפחות בבוקר עמוס פעילות.
אם אנחנו עושים את הפעילות הגופנית שלנו בבוקר כמו הליכה או ריצה או אפילו שחיית בוקר – כדאי לשתות את הכוס הירוקה רק אחרי שנחזור.
כמה קלוריות כל הסיפור והאם זה תחליף לארוחת בוקר?
½ כף זרעי צ'יה כ- 30 קלוריות, עלה קייל כ- 3, 3-4 עליי תרד 1-2 קלוריות, תפוח כ 80 קלוריות, אגס בינוני כ- 100 קלוריות. כפית ספירולינה כ 6 קלוריות. תמר – כ 45 קלוריות.
כן, במקום ארוחת בוקר.
אחרי כשבוע ההרגשה קלה ונוחה יותר, אנרגייה עולה. ייתכן כי בשבוע הראשון תהייה נפיחות או אי נוחות אך היא זמנית ועוברת.
לכל מי שלא אוהב לאכול בבוקר – האלטרנטיבה הטובה ביותר היא כוס בריאות ירוקה הכוללת ויטמינים מינרלים שפע של נוגדי חימצון, סיבים תזונתיים וכמובן חלבונים. המנה החשובה לניקוי וחיזוק, נפלא לימים שאחרי המצות ולפני עוגות הגבינה.


בתיאבון


 

שלח לחבר | הדפסה | חזרה למעלה
תגובות:
כל הזכויות שמורות ©2007-2021 Diets.co.il