הפורטל הישראלי לתזונה נכונה, דיאטה ופעילות גופנית
כתבה - כלל על 3 דברים בעצם העולם כולו עומד!
04/05/2019, מאת מיכל אור רודיך - דיאטנית
משפט נפלא שניתן לאמץ גם לדיאטה לירידה במשקל
כלל על 3 דברים בעצם העולם כולו עומד!

 אם נחלק את הזמן לשלשות או את הצלחת, את תרגילי הספורט או את הצבעים השונים – הכל ניתן לסדר ולהכין בשלשות. הסדר יעזור לנו להיות ממוקדים ומודעים ומכאן ההצלחה כבר קלה הרבה יותר. 


3 ארוחות עיקריות – בוקר ארוחה בינונית, מעט פחמימות ורצוי מרכבות, עד 300 קלוריות בדרך כלל.
       צהריים ארוחה גדולה יחסית, יותר פחמימות מורכבות, עד 500 קלוריות בדרך כלל.
       ערב – ארוחה קלה ללא פחמימות עד כמה שאפשר, עד 200 קלוריות. שלוש שעות לפניי השינה לא פחות.


3 ארוחות משניות  בין בוקר לצהריים – עד 80 קלוריות, בין צהריים לערב – עד 50 קלוריות אם נאכל פירות נוכל גם לחרוג ל 60 או 70, ארוחה קטנה אחרונה ביום תהייה לפחות שעה אם לא יותר לפני השינה – עד 50 קלוריות.

3 בקבוקי מים לפחות -  רצוי עם פלח לימון. אפשר לגוון עם קוביות תפוחים, מקל קינמון או נענע. קל לזכור – לפני ארוחת הבוקר חצי בקבוק, עד ארוחת צהריים בקבוק שלם, עד לארוחת ערב בקבוק נוסף ובין ארוחת הערב לשינה עוד חצי בקבוק. אפשר כמובן גם אחרת – עד ארוחת צהריים בקבוק, עד ארוחת ערב שני בקבוקים נוספים. הכל תלוי בארוחות ובפעילות הגופנית. ואפשר גם לשתות יותר כמובן. 


3 רכיבים תמיד על הצלחת – חלבונים, שומנים, ירקות/פירות (ביצה+זיתים+סלט ירקות טרי  או סלמון+ שעועית ירוקה+פרי לקינוח. תרד+עוף צלוי+ תפוח אדמה אפוי ללא שמן בתנור  ועוד.

3 צבעים בכל ארוחה – גמבה אדומה, שעועית ירוקה וביצה לבנה /צהובה. גבינה צהובה, אבוקדו ירוק לחם מלא חום. עוף חום, ירקות מוקפצים כתומים/ירוקים, אורז מלא – לבן בז' וכד'.


3 חזרות של פעילות כוח (משקולות) ומתיחות לכל סדרת תרגילים -   מצאו לכם את התרגילים שאתם נהנים מהם יותר והקפידו להיות עקביים לאורך זמן. 3 חזרות על סדרת תרגילים תכניס אתם לעניינים.


3 פעמים בשבוע פעילות אירובית, 3 פעמים בשבוע פעילות כוח -  אירובית הכוונה להליכה, ספינינג, ריצה, שחיה וכח – משקולות ורצועות.


אחרון וחשוב – 3 שבועות של התמדה – הן המפתח להצלחת כל תכנית לירידה במשקל.
גם בתכניות דיאטה לירידה במשקל, כמו בכל דבר בחיים, הכל ניתן לסדר בשלשות. הכי חשוב הוא הזמן – 3 שבועות של התמדה. אם נסתכל מקרוב בתוך התוכנית נמצא שלוש ארוחות קטנות ושלוש עיקריות, שלושה צבעים עיקריים על הצלחת ואפילו בפעילות הגופנית נוכל להתמקד במעט תרגילים עם לפחות 3 חזרות. כשנסדר לנו את התוכנית בשלשות נרגיש שאנחנו מתקדמים ונשמור על מוטיבציה גבוהה יותר להמשיך ולהצליח.

בהצלחה!


בתיאבון


 

שלח לחבר | הדפסה | חזרה למעלה
תגובות:
כל הזכויות שמורות ©2007-2021 Diets.co.il