הפורטל הישראלי לתזונה נכונה, דיאטה ופעילות גופנית
כתבה - אמבטיית רגליים לניקוי רעלים
23/02/2019, מאת מיכל אור רודיך - דיאטנית
אמבטיות לרגליים מוכרות לנו בעיקר כשהרגליים נפוחות או כואבות, אך הן חשובות לא פחות בתהליך ניקוי רעלים.
אמבטיית רגליים לניקוי רעלים

תהליך שהוא חשוב לפני התחלת דיאטה לירידה במשקל. ניקוי הגוף יאפשר לנו בהמשך לרדת נכון יותר וביעילות גבוהה יותר במשקל ובמקביל לספוג יותר את הרכיבים החשובים כמו מינרלים וויטמינים ספציפיים.
בנוסף לתפריט ייעודי לניקוי רעלים, אמבטיית רגליים יכולה מאוד לעזור ולזרז את ניקוי הגוף. היא אמבטיה זמינה ופשוטה יותר ליישום מאמבטיות מלאות או תוכניות מקיפות אחרות.


אמבטיות רגליים עם מינרלים מוכרת במכוני ספא כחלק מניקוי רעלים או הרגעה כללית. יחד עם זאת ש מעט מחקרים מדעיים ורפואיים שבאמת מוכיחים את יעילותם. מחקר שהתפרסם ב 2012 בחן את כמויות המינרלים והרעלנים המופרשים באמבטיות רגליים עם מינרלים. המחקר בדק את המים עם רגליים (מים, מינרלים ורגליים) ומים עם מינרלים ללא הכנסת הרגליים. זאת כדי לעמוד על ההבדלים – האם באמת מפרישים רעלנים מהגוף לתוך המים. כדי להפריד את השפעת מי הברז, גם השוו מי ברז רגילים ומים מזוקקים ללא מינרלים, שהמינרלים היחידים הם אלה שהוספו במכוון ונמדדו לפני הכנסתם. בבדיקה לאורך 4 שבועות נבדקו ערכים בשתן, בדם, בשיער ובמי האמבט.


התוצאות הראו שאכן יש הפרשה של רעלים לתוך המים, אך ההפרשה איננה גבוהה מאוד. תוספת שמנים ארומתיים הוסיפה מעט לתהליך. ההבדל המשמעותי שמצאו החוקרים היה במדדי השתן והשיער כאשר שילבו בין דיאטה לניקוי רעלים וחליטת תה ייעודית לבין אמבטיות הרגליים.
הטיפ הוא בהחלט לשלב אמבטיית מינרלים לרגליים כשעושים דיאטה לירידה במשקל או שעושים תהליך כללי של ניקוי רעלים.


ההרגשה היא טובה יותר, יש יותר רעננות כללית וכנראה שמופרשים מהגוף גם רעלים – שילוב שבהחלט יכול לעבוד טוב.


בהצלחה!


 

שלח לחבר | הדפסה | חזרה למעלה
תגובות:
כל הזכויות שמורות ©2007-2021 Diets.co.il