הפורטל הישראלי לתזונה נכונה, דיאטה ופעילות גופנית
כתבה - ליקוריץ או שוש קירח בעברית
03/02/2019, מאת מיכל אור רודיך - דיאטנית
ליקריץ עוזר באיזון סוכר, איזון הורמונאלי, טיפול בחיזוק מערכת החיסון, לסיוע בהפחתת השומן הבטני, סיוע בטיפול נגד דיכאון וחרדה
ליקוריץ או שוש קירח בעברית

השוש הקירח מוכר לנו בעיקר מסוכריות שחורות וממתקים אחרים, אך האמת היא שצמח זה נמצא מועיל בסיוע לטיפול בתסמיני צרבת, כיב תריסריון ואפילו בטיפול נגד חיידק ההליקובקט שגורם לא אחת לצרבות וריפלוקס. מה לצמח זה ולירידה במשקל?
תמצית משורש השוש הקירח הוכחה במספר מחקרים כיעילה לטיפול באיזון הסוכר בדם וכן להורדת כמות השומן הבטני. התועלת האנטי ויראלית ונוגדת החימצון בתמצית השוש מאפשרת את חיזוק מערכת החיסון ומסייעת במצבי סטרס. כל אלה חיוניים בתהליך ירידה במשקל.

בנוסף, על פי הספרות, מדובר לא מעט על השפעת תמצית השוש על יותרת הכיליה ועל בלוטת התריס אשר איזונם מסייע, במיוחד לנשים, לאיזון הורמונאלי ולירידה יעילה במשקל.
חשוב לשמור על מינונים מתאימים מאחר ומינון יתר עלול להזיק. אסור לשימוש לאנשים הסובלים ממחלות כבד (לא מדובר על כבד שומני אלא מחלות כמו שחמת, חוסר תפקוד חלקי  ועוד) או אי ספיקה כלייתית או לבבית.
מבחינת אופן השימוש בצמח ישנן טיפות בריכוז של 1:3 עם 30% אלכוהול ומהן מותר ליטול כפית עד כף ביום. תמציות חזקות יותר אין לעבור כפית ולעיתים אף חצי כפית ביום מספיקה בהחלט, בהתאם למצב הבריאותי.
כמוסות הן בדרך כלל קלות יותר לנטילה ומבחינת המינון תמיד יהיה רשום על גבי האריזה כמה מותר, המינון יהיה בהתאם לריכוז התמצית היבשה שבכמוסה.


כך שלצורך איזון סוכר, איזון הורמונאלי, טיפול בחיזוק מערכת החיסון, לסיוע בהפחתת השומן הבטני, סיוע בטיפול נגד דיכאון וחרדה – מאוד מומלץ להשתמש בשוש הקירח כ"עזר האישי והסודי" להתייעלות התהליך ולירידה בריאה יותר במשקל.
בשוק קיימים מוצרי ליקוריץ רבים. שני מוצרים שאני בדרך כלל ממליצה עליהם הם כמוסות ליקוריץ של סולגר מהסדרה הירוקה וכן כמוסות ליקוריץ של נוטרי-קייר.
לבריאות!


 

שלח לחבר | הדפסה | חזרה למעלה
תגובות:
כל הזכויות שמורות ©2007-2021 Diets.co.il