הפורטל הישראלי לתזונה נכונה, דיאטה ופעילות גופנית
כתבה - פטריה טיבטית טובה גם לירידה במשקל!פטריה טיבטית טובה גם לירידה במשקל!
05/01/2019, מאת מידל אור רודיך - דיאטנית
פטריה טיבטית היא תערובת של חיידקים ושמרים שמחמיצים יחד או מתסיסים יחד חלב פרה, חלב עיזים או חלב סויה או שקדים (לטבעונים) למצב של יוגורט או כפי שנקרא בפי רבים - קפיר.
פטריה טיבטית טובה גם לירידה במשקל!פטריה טיבטית טובה גם לירידה במשקל!

מספיק שיש בסיס עם סוכרים הפטריה תגדל ותשגשג ותיצור יוגורט חמצמץ.
"פטריה" זו מקורה, על פי המסורת, בשבטים טיבטיים אשר העבירו את המידע על תכונותיה הרפואיים ואופן גידולה במשך למעלה משלוש מאות שנים. הנזירים הטיבטיים, על פי המסורת המקומית, היו משתמשים בפטריה כמקור לשיקוי לטיפול באסטמה, דלקות שונות ואף כממריץ טבעי לגוף.
מחקרים רפואיים ומעבדתיים מראים כי הפטריה אכן מכילה סיבים רבים, ויטמינים ובעיקר מינרלים שונים וסגולותיה לטיפול בדלקות שונות, ניקוי כבד שומני, הפרעות עיכול שונות ואף כמעכב הזדקנות הוכחו במידה מסויימת.
עד כה לא התפרסם אף מחקר מדעי ממשי אך העובדות מדברות בעד עצמן.

היוגורט שנוצר בעזרת הפטריה הוא דל קלוריות, משביע ויכול לעורר תחושה של  אנרגיות גבוהות, יכול לגרום לחוסר תיאבון אך בעיקר פועל כאנטי דלקתי, משפר תפקודי ריאות וכאמור מסייע בניקוי ואיזון מחדש של הכבד השומני.
מאחר והמשקה אכן גורם לשובע ולניקוי כבד הוא יסייע לחילוף חומרים מצד אחד ולירידה במשקל בנוסף. תכונותיו האנטי דלקתיות עובדות כפי הנראה גם על המעי ומכאן שלמרות שיש לעיתים קרובות דלקות קלות במעי, שאנחנו בדרך כלל לא מודעים להן, המעי יתנקה ויחלים ויספוג טוב יותר את המיקרו-נוטריינטים (החומרים הפעילים במזון) מה שיעודד כמובן חילוף חומרים תקין יותר וירידה טובה ויעילה יותר במשקל.


כבד שומני נוצר לעיתים קרובות בשל בעייה בחילוף החומרים בצריכת יתר של פחמימות בכלל וסוכרם או תחליפי סוכר בפרט. בעיית הכבד השומני היא בעייה נלוות , לעיתים קרובות, לעודף משקל (אם כי יש אנשים שמשקלם תקין ולמרות זאת הם סובלים מכבד שומני) וחלק מתהליך ההחלמה והאיזון של הגוף יהייה ניקוי ואיזון הכבד. חשוב עוד לציין כי יש לפטריה תכונות חזקות כנוגדת חימצון כלומר שהיא בהחלט יכולה לסייע למניעת שקיעת שומנים על דפנות כלי הדם ולסייע גם באיזון הכולסטרול (מעבר לשיפור תפקודי כבד ומכאן איזון וחילוף חומרים טוב יותר של שומנים) ומכאן גם איזון לחץ הדם.
את הפטריה הטיבטית מקבלים מחברים או מכרים וחשוב לא לרכוש בכסף (חלק מהעניין בפטריה הוא להעביר בתוך הקהילה כעזרה הדדית). מגדלים, מחלקים ומוסרים הלאה. על גידול הפטריה הטיבטית, חלוקתה והכנת המשקה, ניתן לקרוא באינטרנט באתרים רבים וכן לצפות בסרטוני יו-טיוב המראים כל שלב.
מבחינת כמות – מומלץ לשתות כוס קפיר פטריה טיבטית אחת ביום. צריכה מוגזמת יכולה לגרום לעצירות, התכווצויות לא רצוניות בבטן ועוד.

נסו בעצמכם
לבריות!


 

שלח לחבר | הדפסה | חזרה למעלה
תגובות:
כל הזכויות שמורות ©2007-2021 Diets.co.il