הפורטל הישראלי לתזונה נכונה, דיאטה ופעילות גופנית
כתבה - להיפרד מהמיקרוגל
04/12/2018, מאת מיכל אור רודיך - דיאטנית
(להתחבר עם מחבת וואק וטוסטר אבן) לאכול חם ונכון בחורף
להיפרד מהמיקרוגל


שנים שאומרים לי להפרד מהמיקרו ואני מנסה...שנים שאני מודעת לנזקים שהמכשיר עושה במזון שאנחנו אוכלים – במיוחד ילדים וקשישים שמערכת החיסון שלהם עוד יותר חלשה. אבל ממש קשה להפרד מחבר כל כך נאמן שהופך הפשרה ארוכה לדקה וחימום למיידי.
החורף הוא העונה האידאלית להפרד מהמיקרו. האוכל ממילא לא נשאר חם יותר מדקה אחרי חימום בו והרבה יותר קל לא להקפיא אלא להשאיר אוכל כמה ימים מבלי שיתקלקל.
כמו שבדיאטה לירידה במשקל אנחנו מתכננים שבוע מראש את הארוחות ועל בסיס הארוחות את הקניות, כך גם נתכנן לפני שנבשל, את הכמות הנכונה, את מספר המנות וחשוב לא פחות – איך נחמם.
לחם מלא, פיתה קלה, או טורטיה אפשר לגלגל בנייר אלומיניום ולהכניס ל 3 דקות לטוסטר אובן שחומם מראש על טמפרטורה גבוהה.
אורז ופסטה – אפשר להכניס לסיר על אש נמוכה ולשפוך מעט מים רתוחים או רוטב חם ולערבב. דרך אחרת היא להקפיץ במחבת הוואק.
ירקות, תבשילים, קציצות, קוביות עוף או בשר, שיפודי הודו, שיפודי טופו ועוד – נפלא להקפיץ בוואק אפיו לא צריך שמן. אפשר מעט רוטב או מרק צח בתחתית וכשחם להוסיף את האוכל שרוצים למם.
התפקיד של אוכל חם בתכנית ירידה במשקל הוא לשמור על איכות ומינות מיירבית של אבות המוזן ושל הויטמינים והמינרלים שבאוכל. אוכל חם בחורף יעזור לנו לשמור על מערכת חיסונית חזקה יותר. ישביע אותנו לארך זמן רב יותר ויאפשר לנו לאכול אוכל איכותי במספר רמות.


ככל שנקפיד על אוכל מזין ואיכותי כך הירידה במשקל תתאפשר לאורך זמן ותתן לגוף את הרכיבים הדרושים לו. נוכל להפנות את האנרגיה לפעילות גופנית נכונה ולבריאות טובה יותר.


אני הצלחתי לעבור לוואק ולטוסטר אובן ולהפרד מהמיקרו – נס חנוכה קטן שלי. מה אתכם?
 


 

שלח לחבר | הדפסה | חזרה למעלה
תגובות:
כל הזכויות שמורות ©2007-2021 Diets.co.il