הפורטל הישראלי לתזונה נכונה, דיאטה ופעילות גופנית
כתבה - מה עושים עם אתרוגים שנשארו מהחג?
01/10/2018, מאת מיכל אור רודיך - דיאטנית
נשארו אתרוגים בסוכה או על שולחן החג ואין לנו כל כך מה לעשות איתם?
מה עושים עם אתרוגים שנשארו מהחג?

מיץ יהייה קצת קשה להפיק מהם שהרי האתרוג הוא אחד מפירות ההדר הכי "קמצניים" במיץ מבין פירות ההדר. רובו מר אך הניחוח הוא בהחלט מדהים.


שלוש המלצות, שלושתן לא ממש תורמות לירידה במשקל – אך הן טעימות ואפילו בריאות:


1. קליפות מסוכרות


2. ריבה


3. משקה אלכוהולי עם קליפות אתרוג


ריבת אתרוגים נחשבת למעדן בתרבויות רבות. אחד המחוזות הידועים בעולם לריבת אתרוגים הוא דרום איטליה, קלבריה ליתר דיוק, אליו מגיעים רבנים רבים לפני החג לברור את האתרוגים המובחרים ביותר. אתרוגים קלבריים מגדלים היום גם בארץ ואין מערבבים אותם עם מיני הדר אחרים.

מתכון לריבת אתרוגים – פרקטי, טעים וניתן לשמור במקרר
על כל קילו אתרוג יש לחשב קילו סוכר. כלומר, כמות שווה של פרי וסוכר. אני ממליצה להשתמש אך ורק בסוכר קוקוס. אמנם כמות הקלוריות זהה, אך הנזק הבריאותי הוא בהחלט נמוך בהרבה כשמשתמשים בסוכר קוקוס. מגרדים קליפת אתרוגים וחותכים לארבע אוו שש, מוסיפים מיץ מלימון בינוני, מסירים את הליבה הגרעינים ואת החלקים הקשים יותר במרכז הפרי, בעקרון נשארים בעיקר עם חלק בשרני אותו חותכים לקוביות או פרוסות. מכניסים למים קרים למקרר במשך הלילה ובבוקר מחליפים את המים. בשלב זה אפשר להוסיף למים מעט ציפורן  או אניס (דגש הוא על מעט), בצהריים מסננים את המים וזה הזמן להוסיף לפרי סוכר ומיץ לימון ולהוציא אתהציפורן או האניס. משאירים בקרור מספר שעות. מעבירים לסיר ומבשלים על אש קטנה כחצי שעה או עד שהקליפות נהיות שקופות. מעבירים לצנצנת זכוכית, עדיף לא שקופה, מצננים בטמפרטורת חדר ולאחר מכן מכניסים למקרר.
טעים בריא ומעניק ניחוח נפלא בכל הבית


חג שמח!

 

שלח לחבר | הדפסה | חזרה למעלה
תגובות:
כל הזכויות שמורות ©2007-2021 Diets.co.il