הפורטל הישראלי לתזונה נכונה, דיאטה ופעילות גופנית
כתבה - ניקוי רעלים כחלק מאורח חיים בריא לירידה במשקל.
06/11/2007, מאת מרכז MV Ayurveda
מרבית האנשים דואגים לניקיון ביתם וסביבתם הקרובה, ניקיון שכולל תמיד אחת לתקופה גם ניקיון יסודי שמגיע אל הפינות הנסתרות ביותר. אך מה באשר לניקיוננו האישי?
רובינו אכן מתיימרים להשקיע ולנקות את גופינו, מי יותר מי פחות. בכל המקרים מדובר בניקיון על פני השטח, רחצה, חפיפה, צחצוח שיניים.
ניקוי רעלים כחלק מאורח חיים בריא לירידה במשקל.

אך כמו את ביתנו כך גם את גופינו יש לטרוח ולנקות ניקיון יסודי אחת לתקופה, ניקיון חיצוני ופנימי שיגיע גם לפינות הנסתרות והעמוקות ביותר בגופינו. ניקיון יסודי זה הינו בעצם תהליך ניקוי הרעלים הטבעי שמציעה הרפואה האיורוודית. מטרת תהליך ניקוי הרעלים הינה שימור הבריאות, המראה, היופי וההרגשה וטיפוחם - על מנת להרגיש ולהראות בשיא בכל גיל.

 

הרעלים בגופינו

בגופו של כל אדם מצטברים רעלים. הכמות והאיכות משתנה מאדם לאדם וככל שמקפידים פחות על אורח חיים בריא מכל הבחינות כך כמות הרעלים בגוף עולה. מקור אחד הינו רעלים המצטברים במערכת העיכול כתוצאה מתזונה לא בריאה, לא מתאימה ובעיתוי לא נכון לגוף. רעלים מצטברים כאשר תהליך העיכול אינו תקין. ממערכת העיכול עוברים הרעלים לגוף, ומצטברים במקומות שונים. למשל ברקמות השומן, במערכת העצבים, במפרקים, במערכת הנשימה וכד'. מקור נוסף לרעלים בגופינו הינו הסביבה בה אנו חיים, לרבות זיהום אויר ומים. ולכך מצטרפים כמובן גם הסטרס והלחצים השונים המהווים חלק אינטגראלי מן החיים.

הרעלים שמצטברים גורמים באופן הדרגתי לגוף ולנפש ליציאה מהאיזון הטבעי של הגוף ולתופעות ותסמינים שונים כגון השמנה, ריח רע מהפה, עייפות, חולשה, כאבים שונים, עיכול לא תקין, עצירות, דיכאון, עצבנות, בעיות עור ועוד. השלב הבא בהצטברות הרעלים הוא הופעתן של מחלות.

 

תהליך ניקוי הרעלים על פי האיורוודה

תחילתו של ניקוי הרעלים באבחון איורוודי מקיף, שכולל תשאול יסודי, בדיקת דופק, לשון, עיניים ועוד. על פי האיבחון נתפרת לכל אדם תוכנית טיפולית המתאימה לו על פי מידותיו. תהליך ניקוי הרעלים המבוצע במרכז MV Ayurveda, מתאים לאנשים בריאים באופן כללי, להוציא תופעות האופייניות להצטברות רעלים (כפי שתואר לעיל). מבחינת גילאים, תהליך ניקוי רעלים מתאים הן לגילאי עשרים פלוס (להפחתה במשקל, כהכנה לחתונה, ועוד), ומתאים במיוחד לגילאי 30+, 40+, 50+ ועד גילאי 60 פלוס פלוס, ולעיתים אף לאחר מכן כשהיעד הינו עיכוב תהליך ההזדקנות ו-Rejuvenation (חידוש נעורים) בכל הרמות - פיזית ונפשית.

לאורך כל תקופת הניקוי יש לעקוב אחר הנחיות ברורות של תזונה (בעיקר מזון מבושל וחם ושתייה חמה, עם הגבלות מסוימות). עם התקדמות התהליך הגוף מתחיל לפרק את הרעלים מכל הרקמות ומכל התאים ולנייד אותם בחזרה למערכת העיכול. ככל שהתהליך ממושך יותר הניקוי עמוק יותר. תהליך ניקוי הרעלים נמשך מספר ימים ברצף (מינימום 3 ימים) וכולל טיפולי גוף, לרבות עיסויי Rejuvenation בשמן חם ואיכותי עם צמחים, טיפולים בתיבת אדי צמחים, טיפולים לניקוי דרכי האף והסינוסים, טיפול בניסוך שמן או חלב חם על המצח, טיפול ייחודי בכריות בד חמות הממולאות אורז הטבולות בחלב וצמחים, מקלחת בחליטת צמחים וטיפולים לסיוע בניקוי מערכת העיכול ביניהם שני סוגי חוקנים טבעיים ועדינים. חלק מסוים מן הרעלים יוצא מן הגוף דרך העור במהלך הטיפולים.

 

תוצאות ניקוי הרעלים – להראות ולהרגיש בשיא

הניקוי הוא פיזי, נפשי ורוחני. התהליך מביא לעיכוב תהליך ההזדקנות (אנטי-אייג'ינג), ירידה במשקל, במסת השומן ובהיקפים, מרענן ומחדש את עור הפנים והגוף, משפר ומחזק את מערכת העיכול  וחילוף החומרים (דבר התורם לירידה במשקל עודף לאחר התהליך), מחזק את המערכת החיסונית, מפרק מתחים ומשרה רגיעה, מגביר רעננות וחיוניות, מחזק את מערכות הגוף השונות. כמו כן כל החושים מתחדדים, האדם מודע יותר לסובב אותו, מלא אנרגיות ודרוך. המראה הכללי קורן וזוהר כך שלא ניתן להתעלם מכך. לאחר שמנקים את הגוף מרעלים חשוב לשמר את ההישגים אליהם מגיעים ולעקוב אחר ההמלצות הניתנות לגבי תזונה מתאימה, פעילות גופנית, הרגלי יומיום, טיפולים משמרים ועוד.

 

תורת האיורוודה גורסת כי על מנת להגיע לחיים בריאים וארוכים וטיפוח ההרגשה, המראה והיופי יש לשמור על אורח חיים בריא שמורכב משילוב מנצח של תזונה מתאימה, פעילות גופנית מתאימה, הרגלי יומיום בריאים והקפדה על ניקוי רעלים תקופתי אשר מומלץ לעבור בין פעם לארבע פעמים בשנה (כל מקרה לגופו...).

 

חשוב לומר כי אורח החיים האיורוודי אינו נוקשה וניתן לשלבו בכל שגרת חיים. שמירה קבועה על אורח חיים איורוודי, מאפשרת בהתאם גם לסטות מעת לעת מהכלל, מבלי לפגוע בבריאות ובאיזון הפיזי והנפשי. תוכניות ניקוי הרעלים במרכז MV Ayurveda מאפשרות גם לאישה העסוקה, המנווטת בין הבית לקריירה, למצוא את הזמן ולדאוג לעצמה, להתחדש כל פעם מחדש , להיראות בשיאה, וסוף סוף, גם להרגיש כך מבפנים.

 

  הכתבה באדיבות :  www.mva.co.il

שלח לחבר | הדפסה | חזרה למעלה
תגובות:
כל הזכויות שמורות ©2007-2021 Diets.co.il