הפורטל הישראלי לתזונה נכונה, דיאטה ופעילות גופנית
כתבה - לימון מלח ומים
17/12/2017, מאת מיכל אור רודיך - דיאטנית
להקלה על כאבי גרון.
בתקופה האחרונה פנו אלי הרבה מטופלים עם בעיות חניכיים ודלקות בגרון. חלקן כחלק ממחלה ויראלית כללית וחלק – פשוט כאב גרון מוכר ולא נעים.
לימון מלח ומים

הנה פתרון יעיל, פשוט וזול הרבה יותר מכדורים למציצה נגד כאב גרון, או חומרים לטיפול בחניכיים כמו קורסודיל, פרו וכד'.


הכינו חצי כוס מים צוננים עם כף מלח ומיץ מלימון קטן או חצי לימון גדול, ערבבו היטב עד להמסת המלח. גרגרו, העבירו את התמיסה בכל חלל הפה, גרגרו ובלעו. אם אין לכם כאב גרון אלא מדובר רק בבעיית חניכיים כואבים ואדומים – לא חייבים לבלוע. אך אם מדובר בכאב גרון חשוב לגרגר ולבלוע. לאחר פעולה זו חשוב לא לשתות ולא לאכול לפחות עשרים דקות.
נכון, הטעם לא נעים ולא משהו שנשמח לבלוע – אבל התוצאות לא מאחרות לבוא.


המלח הוא אנטיספטי, כלומר מחטא, מסייע בהחלמת רקמות ומהווה איזון מסויים ללימון החמוץ. הלימון אף הוא מחטא, מספק ויטמין סי לרקמות בחלל הפה ובלוע ומסייע בדחיקת הווירוס מדפנות הגרון.
לא ממש נעים אבל בהחלט לא נורא. גרגור ובליעה פעמיים שלוש ביום ואתם מהר מאוד חוזרים לעצמכם. אם התמיסה מלוחה לכם מידיי או חמוצה מידיי, נסו בפעמים הראשונות לגרגר תמיסה עם פחות מלח או פחות לימון והוסיפו בהדרגה בפעמים הבאות.

חשוב לציין כי בכאבי גרון חזקים או כאבי גרון המלווים בחום יש לגשת לרופא לבדיקה יסודית. כמו כן ניתן ורצוי לעשות משטח גרון בקופת החולים או בערכה לבדיקה עצמית הזמינה כיום בכל בית מרקחת. זאת כדי לוודא שלא לקיתם בסטרפטוקוק.

 

שלח לחבר | הדפסה | חזרה למעלה
תגובות:
כל הזכויות שמורות ©2007-2021 Diets.co.il