הפורטל הישראלי לתזונה נכונה, דיאטה ופעילות גופנית
כתבה - כיצד נתמודד עם סרבני ירקות – או - איך נשכנע ילדים לאכול ירקות?
16/10/2007, מאת
רוב ההורים מבינים שצריך ללמד ילדים לאכול ירקות. זה שאנו מבינים - לא תמיד עוזר.
כיצד נתמודד עם סרבני ירקות – או - איך נשכנע ילדים לאכול ירקות?

הילד מתנגד. לא מוכן לטעום! ההורים מנסים הכול ושום דבר לא עוזר. הילד מתנגד בתוקף !!! אז מה בכול זאת אפשר לעשות???

קודם כול והכי חשוב – שההורים יאכלו ירקות. לא צריך להגיד לילד לאכול ירקות כי ילד לומד בעיקר על ידי חיקוי. צריך לדאוג לארוחה אחת לפחות שכולם יושבים סביב השולחן ואוכלים יחד.( כן, זה קשה, לא תמיד מצליחים, אך זאת השאיפה!. משתדלים. צריך להבין עד כמה זה חשוב ואז נצליח למצוא לכך זמן.)

לא צריך להכריח אותו , רק להסביר , להניח במרכז השולחן, ולאכול לידו. אולי זה ייקח קצת זמן אך בסוף הוא יטעם.

דרך נוספת היא לקשט את האוכל בירקות. למשל ל"צייר" פרצוף על גבי השניצל או הקציצה. עיניים מזיתים, אף מגזר או חתיכת מלפפון, לחיים מעגבנייה,  פה מחייך מגמבה וכד'.

חמוד מאד להכין פטרייה מביצה קשה. חותכים את הביצה הקשה בחלק הצר, מעט, כדי ליישר את הביצה ותוכל לעמוד "ישר". הכובע עשוי מקטע של עגבנייה ועליה נקודות לבנות מנגיעות של מיונז. היום קל לבצע זאת כי בקבוקי המיונז הלחיצים מאפשרים לנו לעשות זאת. 

טכניקה נוספת היא ל"החביא" ירקות בתוך מאכל אחר. למשל – בקציצות הבשר אני מחביאה גזר, קישוא, תפוח אדמה, עגבנייה,פטרוזיליה ושום. אני מרסקת את הירקות על גבי מגרדת בינונית.  הקציצות נעשות עסיסיות ורכות וכולם מרוויחים.   

ניתן  להכין רוטב לפסטה שבו  'מחביאים' מבחר של ירקות כגון: בצל, שום, עגבניות, פלפלים אדומים, גזר, דלעת, קולורבי וסלרי.

הסוד הוא בדרך ההכנה: מבשלים במעט מים את הירקות הנבחרים במשך כשעה וחצי, מוסיפים מעט  קטשופ או תרכיז עגבניות בשביל המתיקות והצבע האדום ואז טוחנים את כל המרכיבים במעבד מזון.

מתקבל רוטב אחיד שאין בו רמז למרכיביו - והוא גם בריא וגם 'עוקף סרבני ירקות ידועים'.

 

גם במרק עוף אפשר להחביא ירקות.  מבשלים את מרק העוף עם ירקות. ( גזר, קישוא, בצל וכד') .  מכניסים חלק מהירקות  למעבד מזון ומרסקים  היטב. מחזירים את הירקות מרוסקים לסיר.  ילדים מוכנים לאכול מרק עם שקדי מרק או אטריות. הם לא ירגישו שיש מעט ירקות בנוזלי המרק.

ודרך נוספת היא להכין סלט מעט זמן לפני הארוחה ולתבל אותו במלח. המלח מוציא נוזלים מהירקות. נוזלים אלו מלאים ויטמינים מהירקות. אצלנו בבית הירקות היחידים שהנכדים אוכלים הם רוטב הסלט עם לחם.

בהצלחה!

שלח לחבר | הדפסה | חזרה למעלה
תגובות:
כל הזכויות שמורות ©2007-2021 Diets.co.il