הפורטל הישראלי לתזונה נכונה, דיאטה ופעילות גופנית
כתבה - החופש הגדול נגמר
01/09/2015, מאת אפרת באלס מאמנת כושר אישית
החופש הגדול נגמר, הילדים חוזרים לשגרה וכך גם התזונה שלנו
איך חוזרים לתפריט הדיאטה ומשילים את הקילוגרמים המיותרים מהחופש הגדול
החופש הגדול נגמר

חוזרים לתפריט הדיאטה שלנו
גם פה נגמרו תירוצי הקיץ: החופשות, הבילויים, האטרקציות והאכילה עם הילדים. חזרו לתפריט התזונתי שלכם, זה שכולל הרבה ירקות, פירות, דגנים מלאים, קטניות, דגים, מוצרים דלי שומן והכי חשוב- איכלו מסודר. אל תתנו לשום מאורע להשפיע על התפריט היומי שלכם. שוב מזכירים לכם שהחגים עוד רגע כבר פה והם כזכור מהווים אתגר רציני... בואו לא נגיע אליהם לא מוכנים.

מחזירים את הפעילות הגופנית
אם החופש של הילדים, מזג האוויר, הלחות והיציאה מהשגרה היוו בשבילנו מאגר בלתי נדלה של תירוצים, הרי שהכול נגמר היום: הילדים חוזרים למסגרות וכולם חוזרים לשגרה. רק החום עדיין נשאר איתנו, אבל גם הוא לא לעוד הרבה זמן...ואין ספק שזמן הפעילות הגופנית הגיע, כי כפי שכבר ציינו – אין מקום לתירוצים.  החגים עוד רגע כבר פה והם מהווים אתגר בפני עצמם ואנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו להגיע אליהם לא מוכנים. אז זה הזמן לשנס מותניים,  לכבס או לקנות בגדי ספורט, לחדש את המנוי בחדר הכושר, בבריכה או בסטודיו ולהכין את נעלי הריצה- הפעילות הגופנית חוזרת לשגרת היום יום שלנו. לפחות 3 פעמים בשבוע, כ 40 דקות וזכרו לשלב פעילות אירובית עם אימוני כוח.

מקפידים על שתייה
בטח שמתם לב שהקיץ עדיין כאן וחם חם חם בחוץ. אל תשכחו לשתות והרבה. מעבר לכך שהמים חשובים  לבריאות התקינה של גופנו, הם גם נהדרים ועוזרים לנו בתהליך הדיאטה: פעמים רבות אנחנו בטוחים שאנחנו רעבים אך לגימה של כוס מים גדולה ומרעננת תוכל להרגיע את הרעב, לפחות הראשוני ולהביא אתכם לא מורעבים לארוחה. הרגילו את עצמכם להסתובב עם בקבוק של מים ופתחו את הבוקר שלכם בלגימת 2 כוסות מים, עוד לפני הקפה והאוכל.

שינה ומנוחה
הבסיס לכל הסעיפים הקודמים זה שלווה ורוגע. תופתעו לדעת כמה אלו חשובים להצלחת הדיאטה שלכם. אם אתם עייפים אתם עצבניים, לא נינוחים ומחפשים אוכל כל הזמן והדבר פוגע במטרה שלכם. הקפידו על שעות שינה סבירות בכל לילה, שיאפשרו לכם לתפקד וישאירו אתכם טעונים באנרגיות והקפידו לנוח בכל הזדמנות שתתאפשר לכם.


שלח לחבר | הדפסה | חזרה למעלה
תגובות:
כל הזכויות שמורות ©2007-2021 Diets.co.il