הפורטל הישראלי לתזונה נכונה, דיאטה ופעילות גופנית
כתבה - טיפים לתזונה נכונה
25/08/2015, מאת אפרת באלס מאמנת כושר אישית
אנחנו כל הזמן מתעסקים בתזונה נכונה ובלאכול נכון.
אבל האם אנחנו מקפידים על הדברים החשובים באמת?
טיפים לתזונה נכונה

הנה כמה טיפים שיעזרו לנו להגיע למטרה הנכספת:

נעזרים באנשי מקצוע
אל תהססו להיעזר באיש מקצוע הנכון ביותר והמתאים ביותר עבורכם ועבור המטרה שהצבתם לעצמכם. נדירים הם אלו בינינו שמסוגלים לקחת את עצמם בידיים ובעזרת כוח רצון, נחישות והתמדה בלבד להגיע אל המטרה ללא שום עזרה מקצועית. אם ניחנתם באחת מהתכונות הללו – זכיתם. אם לא, זה בסדר,רובנו כאלה – צריכים עזרה מקצועית. בין אם זה דיאטנית, דיאטנית באינטרנט, קבוצת תמיכה, קואצ'ר או מאמן אישי.

מנהלים רישום אכילה
ספונטניות זה דבר חשוב, אך בתזונה צריך קודם כל לתכנן ולהיות מחושבים. הקפידו לנהל יומן אכילה מסודר ומוקפד ואפילו רישום של הפעילות הגופנית אותה אתם מבצעים בכל שבוע. ככה יהיה לכם מעקב ותוכלו לזהות נקודות חולשה במידה ויש לכם כאלו.
סבלנות
מי מאיתנו לא רוצה לרדת במשקל מהר, כאן ועכשיו! אך סבלנות היא שם המשחק. נכון שדיאטה נכונה ומאוזנת תיקח יותר זמן, אך היא תוביל אותנו בסופו של דבר למטרה הסופית בצורה הבריאה ביותר, זו שלא תגרום אחר כך להתקפי רעב ובולמוסי אכילה או לעלייה מהירה כשם שהתבצעה הירידה.

קוראים את האותיות הקטנות
למדו לקרוא את התוויות של המזון אותו אתם צורכים ומה יש בכל מוצר ואל תתפתו לכל מיני הבטחות ותוויות של "ללא סוכר", "דל שומן" או "דיאטטי". לעיתים קרובות מוצרים ללא סוכר הם עתירי שומן ומוצרים דיאטטיים מלאים בחומרים ותחליפים שהם לא הכי בריאים ומומלצים לצריכה, בטח שלא בכמויות גדולות.

פחמימות
הנטייה הראשונה של כל אחד מאיתנו שמתחיל דיאטה היא קודם כל להוציא את הלחם מהתפריט ואז גם את כל שאר הפחמימות, מתוך איזושהי מחשבה שהן הגורם הבעייתי והמשמין שבאוכל שלנו. זוהי כמובן טעות- נפוצה יש לומר, שכן הוצאת הפחמימות גורמת לירידה בנוזלים ובמסת השריר מה שיוצר אשליה ראשונית של ירידה במשקל, אך לטווח הרחוק רק גורם לרעב מוגבר, התקפי אכילה וירידה בכוח השריר.

נחישות והתמדה
אל תתנו לנפילות, לקשיים או לעצירה בתהליך הירידה המשקל לעכב אתכם. מחר יום חדש, תמיד יהיו קשיים בדרך והכי חשוב זה לאסוף את עצמכם ולהמשיך הלאה. אם תתנו לכל קושי כזה או נפילה לעצור אתכם – יהיה מאוד קשה להמשיך ולהתמיד. כולנו בני אדם ולעיתים אנחנו יודעים עליות והצלחות ולעיתים גם קשיים, עצירות וירידות. הכול חלק מהתהליך.

ב ה צ ל ח ה .


שלח לחבר | הדפסה | חזרה למעלה
תגובות:
כל הזכויות שמורות ©2007-2021 Diets.co.il