הפורטל הישראלי לתזונה נכונה, דיאטה ופעילות גופנית
כתבה - תירוצים תירוצים תירוצים
14/04/2015, מאת אפרת באלס מאמנת כושר אישית
אנחנו תמיד רוצים להתחיל דיאטה אבל יש לנו אלף ואחת תירוצים למה לא
אז הנה התשובות לכל התירוצים
תירוצים תירוצים תירוצים

אנחנו מבטיחים לעצמנו שוב ושוב שנתחיל מחר דיאטה, שנתחיל אותה אחרי החגים, שרק ביס אחרון מהקינוח ועוד תירוצים רבים ואחרים. מהיום שמים קץ לתירוצים ומתחילים בשינויים תזונתיים:
אנחנו כל הזמן מתלוננים שאין לנו כוח להתחיל דיאטה, למרות שלמטרות אחרות בחיינו אנחנו מצליחים לאסוף את כל האנרגיות הרצויות ומסוגלים להשיג אותן. חישבו על כך שמעבר לירידה במשקל תוכלו להשיג מטרות נוספות ומשמעותיות כמו בריאות טובה יותר, הרגשה כללית טובה יותר, מראה טוב יותר או ביטחון עצמי גבוה יותר.

מכירים את זה שאנחנו משכנעים את עצמנו שאחרים אוהבים אותנו כמו שאנחנו? בן או בת הזוג, המשפחה וכו'. כל זה נהדר, אבל האם אתם אוהבים את עצמכם? היו כנים עם עצמכם וחישבו האם אתם באמת אוהבים את עצמכם במראה הנוכחי שלכם.
כן, חיים פעם אחת. כולנו מכירים את המשפט הזה. אבל מי אומר שההנאה היחידה בחיים היא אוכל? אפשר ליהנות מעוד הרבה תחביבים בחיים ומפעילויות שונות ומגוונת שאינן כרוכות באכילה ורביצה בלבד. אז אמצו לכם תחביב אהוב או פעילות מהנה, תפתחו אותה והשאירו את האכילה כצורך והכרח שצריך ליהנות ממנו ולא כהנאה בפני עצמה. 
אם החלטתם שאתם מתחילם דיאטה או שאתם כבר בעיצומו של התהליך – אל תיתנו לשום ביס ולשום פיתוי להרוס לכם. אלא אם כן אתם סופר חזקים ובאמת מסוגלים להסתפק בטעימה קטנה מקינוח, עוגה או מאכל משמין אחר – אל תתפתו והישארו צמודים לתפריט שלכם. בלי להתפתות.

דיאטה היא כבר מזמן לא רק חסה, סלט וכל ללא טעם. אפשר ליהנות מתפריט עשיר, טעים ומגוון גם בזמן דיאטה. בשלבים מאוחרים יותר אפשר אפילו לשלב מאכלים משמינים יותר. השינוי העיקרי שעליכם לעשות הוא בתפיסה ובחשיבה של דיאטה מהי ולהבין שהיא שינוי אורח החיים ולא הימנעות מוחלטת מאוכל.
מטרת הדיאטה היא לא שחור או לבן אלא בסופו של דבר ירידה במשקל ולסגל לעצמנו אורח חיים בריא. גם אם לא נהיה דוגמנים או דוגמניות זה לא אומר שאנחנו צריכים להמשיך ולהיות שמנים או בעלי עודף משקל. הכי חשוב שנרגיש טוב עם עצמנו ונהיה בבריאות תקינה.


שלח לחבר | הדפסה | חזרה למעלה
תגובות:
כל הזכויות שמורות ©2007-2021 Diets.co.il