הפורטל הישראלי לתזונה נכונה, דיאטה ופעילות גופנית
כתבה - אימון בחדר כושר או בבית
06/01/2015, מאת אפרת באלס
החלטתם שהגיע הזמן להיכנס לכושר. האם כדאי להתאמן בבית או להירשם לחדר כושר?
אימון בחדר כושר או בבית

כל הקריטריונים שיעזרו לכם להחליט איפה כדאי לכם להתאמן ומה מתאים לכם יותר

רגע אחרי שהחלטתם שאתם מתחילים להתאמן, מתחילות לעלות שאלות רבות כמו: כמה פעמים בשבוע מומלץ להתאמן, מה הזמן הטוב ביותר לאימון, איזה סוג אימון מומלץ, האם כדאי להתאמן לבד, ועוד שאלות רבות. אז במה כדאי לבחור?

זמינות
בחדר הכושר יש שעות עומס ולעיתים יש צורך בהמתנה למכשירים או ברשימת המתנה לחוגים.  בנוסף אם נרשמים לחדר כושר או לחוג תלויים בשעות פתיחה וסגירה של המועדון או בשעה מסוימת של חוג ספציפי.
בבית אתם תלויים אך ורק בעצמכם והציוד שלכם הוא אישי ותמיד זמין. אפשר להתאמן מתי שרק מתחשק אך כמובן שפה נכנס קריטריון המוטיבציה והדרבון אותו נפרט בסעיף הבא.

מוטיבציה ודרבון
בחדר הכושר יוצרים חברויות וקשרים, אוהבים לראות ולהיראות, ולרוב משקיעים בביגוד והופעה ואצל רוב המתאמנים זה יוצר מוטיבציה ללכת להתאמן.
כאשר מתאמנים בבית אנחנו עושים את זה בנוחות שלנו ולרוב אין צורך בכלל בהשקעה ובהחלפת בגדים.לרבים מאיתנו האינטימיות והנוחות הזו קורצת, אך לרבים מאיתנו אין ממש את המוטיבציה והדרייב להזיז את עצמנו ולהתאמן לבד בבית.

עלות
רישום לחוג או לחדר כושר כרוך בהוצאה כספית חודשית ולרוב גם להתחייבות. כאשר המחיר החודשי יכול לנוע בין 200-400 ₪ לחודש.
בבית תהיה לכם הוצאה חד פעמית של קניית ציוד בסיסי שיכול להגיע לכמה מאות או אלפי שקלים אך מעבר לכך אין עלויות נוספות.

גיוון והתמדה
בחדר הכושר כמות גדולה של מכשירים וחוגים ואופציות רבות לגיוון. בנוסף, אם החלטתם ללכת על חוג אז חובת הגיוון היא על המדריך וכל שעליכם לעשות הוא רק להגיע ולהתמיד.
בבית לעומת זאת, לא רק שחובת ההתמדה היא עליכם, אלא בנוסף עליכם להיות אלה שאחראיים על מה עושים בכל אימון. הרבה פעמים באימון בבית עם מגוון ציוד יחסית מצומצם, האופציות פוחתות וכך גם החשק לבצען שוב ושוב.

תוצאות
התוצאות תלויות במטרה אותה הצבתם לעצמכם:
אם אתם מעוניינים בשיפור הסיבולת, ירידה במשקל וחיטוב- האימון הביתי יכול לתת לכם מענה, בעיקר בשלב ההתחלתי בו ניתן לעשות אימונים עם משקל הגוף או עם משקלים קלים וציוד ביתי.
אם אתם מעוניינים באימון שעיקרו עלייה במסת השריר, יש צורך בהתנגדות מספקת של משקל ויכולה להיות לכם בעיה עם האימון הביתי, שכן לרוב לא רוכשים הביתה כמות גדולה של משקלים ומכונות ובשלב כלשהו תחול עצירה בתהליך. בחדרי הכושר ובמרבית המועדונים יש משקולות ומכשירים איכותיים וייעודיים אשר הכרחיים למטרה זו.שלח לחבר | הדפסה | חזרה למעלה
תגובות:
רותם
07/01/2015 8:44:00
כותרת:
רק בבית מהסיבות הבאות
תגובה:
נרשמתי פעם למכון, באתי 4 פעמים, ומאז זהו. סתם בזבזתי כסף. אף אחד לא באמת מתמיד, והכסף הולך לפח. פשוט קניתי רצועות TRX, אני לוקח תוסף טונלין לשריפת שומן, ומקפיד לעשות כמה סטים לפני המקלחת. ככה גם אם יורד גשם בחוץ, לא איכפת לי כי אני לא יוצא מהבית...
כל הזכויות שמורות ©2007-2021 Diets.co.il