הפורטל הישראלי לתזונה נכונה, דיאטה ופעילות גופנית
כתבה - איך להפוך את האימונים שלנו לאפקטיביים יותר
17/06/2014, מאת אפרת באלס מאמנת כושר אישית
לכבוד המונדיאל, כתבה בנושא ספורט ומה יהפוך את האימונים שלנו לטובים יותר ואפקטיביים יותר.
החודש הוא ללא ספק בסימן ספורט. עם משחקי כדורגל לאורך כל היום ברקע, תודו שזה עושה לכם חשק לעלות על בגדי ספורט ולהתחיל להזיז את עצמכם
איך להפוך את האימונים שלנו לאפקטיביים יותר

אז נכון שרובנו לא עוסקים בספורט תחרותי ובשביל רבים מאיתנו הפעילות הגופנית היא רק כי חייבים או על מנת לאפשר לעצמנו לאכול עוד פרוסת עוגה או עוד מנה בארוחת שישי, אבל גם אם הפעילות הגופנית שלכם היא חובבנית, הנה כמה טיפים שיהפכו אותה לאפקטיבית יותר.

מתחילים לאט
גם אתם מאלה שלא התאמנו שנים אך בטוחים שאם הם יכנסו עכשיו לחדר כושר הם בטוח יכולים להפסיק מהנקודה שבה הם הפסיקו? אז זהו שלא! חשוב ביותר להתחיל אימונים עם עומס קל ובהדרגה להעלות את המשקלים ואת רמת הקושי. זאת מנת לתת לשרירים, למפרקים, לרצועות ולעצמות זמן הסתגלות ועל מנת למנוע פציעות.

התמדה
אם החלטתם לקחת את עצמכם בידיים ולהיכנס לשגרת אימונים, עקרון התמדה חשוב. אם לא יהיה רצף בין האימונים שלכם, לא תשיגו שום התקדמות ואם תיקחו לעצמכם הפסקות ארוכות מידי בין אימון לאימון, יהיה קשה מאוד להמשיך מהנקודה בה הפסקתם כי תחל ירידה משמעותית ביכולות שלכם. על כן חשוב מאוד ליצור שגרת אימונים קבועה ומבוססת על מנת לשפר ולהתקדם ביכולות ובמטרות שלכם.

לגוון
מרגישים תקועים באימונים שלכם? צועדים/רצים את אותו המרחק כבר זמן מה? דוחקים את אותו המשקל כבר תקופה ארוכה ולא מצליחים להעלות אותו? כנראה שאתם סובלים מחוסר גיוון באימונים. על מנת להתקדם צריך לשנות מרחקים, לגוון במהירויות ובמשקלים. מעבר לכך שאימונים מגוונים הרבה יותר מעניינים ומשפיעים גם על ההיבט המנטאלי, הגיוון מקטין את הסיכויים שלנו לפציעות כיוון שאנחנו לא עובדים כל הזמן באותו טווח באתן זוויות תנועה. 

זמן מנוחה התאוששות
מתאמנים ברצף זמן מה? צריך גם לדעת לתת לגוף פסק זמן ולנוח.
אם אתם נמצאים בשגרת אימונים קבועה של 3-4 אימונים בשבוע ועושים זאת לאורך זמן, דעו שכדאי לכם לקחת פסק זמן מהאימונים של שבועיים-שלושה, על מנת לתת לגוף מנוחה כדי שיתאושש, יבנה את עצמו וישתפר. אפשר להמשיך ולהתאמן בתקופה זו, אך בעצימות נמוכה ובנפח קטן לעומת שגרת האימונים הרגילה שלכם.


שלח לחבר | הדפסה | חזרה למעלה
תגובות:
צבי
25/06/2014 10:22:00
כותרת:
כמה נכון וכמה קשה
תגובה:
קודם כל אחלה כתבה שנית קשה קשה קשה לעשות ספורט ושימו לב שרוב האנשים מדברים על ספורט לדוגמה המונדיאל כמה מאות ספורטאים בקושי תכלס משחקים כדורגל [שמשלמים להם על כך]ומליונים יושבים בכורסה אוכלים גנק פוד צועקים ושותים בירה :-)
היתי מיעץ למי שחושב לעשות ספורט אבל כמוני נתקל ב קשה לי פשוט לצאת מהבית והלתחיל לצעוד קילומטר אחד מספיק להיום ,מחר קילומטר וחצי וככה להמשיך אז נכנסים לקושר מינימלי ואפשר להתחיל לעשות ממש ספורט בהצלחה


כל הזכויות שמורות ©2007-2021 Diets.co.il