הפורטל הישראלי לתזונה נכונה, דיאטה ופעילות גופנית
כתבה - טיפ לאידוי ירקות
21/08/2007, מאת רותי ברקן - מנחת קבוצות תמיכה
רבות דובר על מעלות האידוי כשיטת בישול.
כשמבשלים ירקות במים, חלק גדול של הויטמינים והמינרלים עוברים מהירק למים.
טיפ לאידוי ירקות

אם בישלנו מרק – לא קרה כלום כי נקבל את אותם ויטמינים ומינרלים מהמרק. אך אם שופכים את המים אזי הפסדנו ובגדול. לכן ממליצים על אידוי, אפיה או בישול במיקרו כשיטות יעילות יותר לבישול ירקות. יש מספר שיטות לאידוי הירקות.

 יש אביזר שנקרא "פרח" . מין עיגול מנירוסטה, המורכב מ"עלים" ויוצר מעין פרח. אותו שמים בתוך הסיר, הוא מתאים עצמו לכל גודל של סיר, תחתיו ממלאים מים ועליו שמים את הירקות ומאדים.

 יש מתקן לאידוי מבמבוק, בעל שתים או שלוש קומות, אותו שמים במחבת או סיר עם מים ומאדים. בכל קומה אפשר לשים ירק או מוצר אחר כמו דג או בשר או כל מה שמתכוונים לאדות ובבת אחת מאדים הכול.

 

השבוע ראיתי "מתקן אידוי " פשוט שנמצא בכל בית. מרתיחים מעט מים בסיר, שמים את הירקות או כל מוצר שרוצים לאדות במסננת נירוסטה פשוטה שנמצאת בכל מטבח, ואת המסננת מניחים על גבי הסיר. מכסים במכסה של הסיר ויש לנו מכשיר אידוי .

ירקות מאודים יש להם טעם מיוחד. אפשר אחרי האידוי להוסיף תבלינים אך יש האומרים שטעמם של הירקות המאודים מודגש יותר ואחרי תקופת הסתגלות קלה נהנים מהם יותר. מבחינת הדיאטה לא חובה לאכול ירקות  מאודים כי גם שיטות בישול נוספות הן דיאטטיות והעיקר לאכול אוכל טעים, אך כדאי להכיר גם את השיטה הזו.

שלח לחבר | הדפסה | חזרה למעלה
תגובות:
כל הזכויות שמורות ©2007-2021 Diets.co.il