הפורטל הישראלי לתזונה נכונה, דיאטה ופעילות גופנית
כתבה - הדרך אל הגוף הנכסף
07/05/2013, מאת רותי ברקן - מנחת קבוצות תמיכה לדיאטה
אז איך באמת מגיעים לזה?
אין קסם. אין מה לחפש דיאטות שונות ומשונות. אין קיצורי דרך – רק לאכול טעים, בריא ומעט!
הדרך אל הגוף הנכסף

רוב האנשים רוצים לרזות. רובם מבינים שאין קסם. כלומר, בראש כולנו מבינים זאת. מבינים שצריך לאכול פחות. מבינים שחייבים למצוא משהו מתאים לאורך זמן כי "החכמה" היא לרדת במשקל אך "החכמה" הגדולה יותר היא לשמור על ההישג. אבל כולנו מחפשים דרך קלה יותר בכדי לעשות זאת. תנועת האנשים מקבוצת תמיכה אחת לשנייה היא ממש מדהימה. כל פעם שומעים על קבוצת דיאטה שנפתחת ותנועה ערה של אנשים נפגשים שם שוב. כמה פעמים אנשים יושבים בקבוצה וחושבים: "מאיפה היא מוכרת לי…". … ומגלים שנפגשו לפני שנים בקבוצת תמיכה שונה. נראה כאילו אנשים חושבים שמישהו בקבוצה אחרת ייתן להם קצת יותר אוכל…  או קצת יותר ממתקים…

אוכל בריא הוא אוכל בריא. יש  תיאוריות שונות אך בסופו של דבר מדברים על אותו מזון. פחות מתועש, פחות מרוסס, פחות מהונדס, פחות מזוקק, יותר סיבים, יותר פירות וירקות ופחות פחמימות ריקות ובעיקר פחות סוכרים. יש המוותרים על החלב ומוצריו, יש המוותרים על בשר מוצריו, יש שאוכלים רק אוכל צמחוני ויש טבעונים, יש שאוכלים נטול גלוטן ויש המוותרים על סוכר וגלוטן.
אך דבר אחד ברור: צריך לאכול פחות  בתפריט היומי ולנוע יותר. זוכרים את דברי הרמב"ם? בריאות – למה היא שווה? בלי רוגז יאזן אוכל וירבה תנועה!

וכדאי לחזק את אמונתי בדבר שמעתי השבוע באחת מתכניות הטלוויזיה אדם שכתב ספר שעוסק באנשים שעברו את גיל מאה  והם צלולים בדעתם. כששאלה המנחה אם יש משהו מקשר בין כולם הוא הסביר שכולם אנשים ללא עודף משקל. והוא סיפר שכאשר שאל אחד מהם מה סודו אותו אדם הסיר את חגורת המכנסיים שלו.האש נדהם ולא בין מדוע ואז אותו אדם מבוגר טען שכל חור נוסף בחגורה מקצר במספר שנים את החיים! כמה נכון!!!
שלח לחבר | הדפסה | חזרה למעלה
תגובות:
כל הזכויות שמורות ©2007-2021 Diets.co.il