הפורטל הישראלי לתזונה נכונה, דיאטה ופעילות גופנית
כתבה - החלב
07/05/2013, מאת רותי ברקן - מנחת קבוצות תמיכה לדיאטה
לצרוך או לא לצרוך? בריא או לא?
כבר שנים שאנו מחנכים לשימוש בחלב פרה וכבר שנים יש המתנגדים לכך בתוקף. מה גם שבשנים האחרונות ראינו תוצאות מחקרים שהצביעו על החלב כעוזר לירידה במשקל. כל זה משאיר אותנו מבולבלים...
החלב

הדעה הרווחת היא שאין אפשרות להגיע לכמויות הגדולות להן זקוק הגוף ללא שימוש בתוצרת חלב, וממול אומרים המתנגדים שאין אף בעל חיים ששותה חלב אחרי גיל שלושה חודשים ובכול זאת קיימים הזברה והפיל הענק שהשלד שלהם מספיק חזק מבלי לצרוך חלב.
פעם ההוראות היו ברורות ביותר. "חייבים", למען הבריאות, לצרוך שלושה מוצרי חלב לפחות ביום. התעסקנו בחינוך לצריכתם וזהו. ועכשיו? אף אחד לא אומר משהו וודאי מעוגן במחקרים שעונה לשאלה : "האם חלב זה בריא או לא?"

לדברי הרופאים האלטרנטיביים- רובם טוען שחלב הוא לא בריא. שמעתי הרצאת רופא גסטרולוג שטוען שהוא לא מוכן לעזור, לטפל באנשים שלא מוכנים לוותר על תוצרת חלב. שמעתי, גם באותה כתבה על רופא שטוען אפילו שחלב זו ממש מוגלה. לעומתם יש הטוענים שהגוף מאד צריך את מוצרי החלב. ולא שמעתי החלטה ברורה – בריא או מזיק?
ועל כן אני אמשיך להחזיק בדעתי, שכל דבר בכמות סבירה לא יכול מאד להזיק. ואם יש נזק קטן – הגוף יתמודד איתו. מי שאוהב מוצרי חלב- ימשיך לאכול אותם.

יוגורט או קוטג' עוזרים לי מאד בירידה במשקל. ועל כן לא אוותר עליהם. אך לא "אכריח" אף אחד לאכלם. אפשר להגיע לבריאות טובה גם בלעדיהם. אוכל בריא הוא אוכל בריא. לא כולם יכולים להשקיע כל כך הרבה במזון שאנו אוכלים ונראה לי שאמא עצבנית ועמוסת עבודה לעייפה מזיקה אולי אפילו מעט יותר מאשר מעדן חלב אחד או שניים בתפריט היומי. אנחנו חייבים לספק את צרכי הגוף, זה נכון. אך יש לנו מחויבות גדולה גם לגבי נפשנו. אנחנו חייבים לאכול גם אוכל שאוהבים. מה שכן – מומלץ להקטין כמויות. זה מאד חשוב כי עודף משקל כבד למפרקים, מקשה על החיים ועל זאת חבל. היום כבר מודעים גם לכך שאדם שמן מעט יותר לא בהכרח חולה יותר מחברו הרזה. מה שבטוח ששמן מאד – הוא עלול לסבול מנזק בריאותי. ויותר מכך – שמן פעיל ספורטיבית בריא יותר מרזה לא פעיל. ושוב זכרו – כל דבר במידה! דיאטה ואפילו פעילות גופנית. 

בשבוע הבא חל חג שבועות חג של מאכלי גבינה. אני מציעה לכל אוהבי הגבינות לא לוותר. אפילו אם הם פחות בריאים אבל מה שהם יעשו לנפש חשוב גם הוא!
איכלו בתבונה, מעט מכל מאכל אהוב, התענגו ולאחר החג נסו לאזן מעט.
אמנם הגוף אינו יודע מה הוא חג. הוא לא צריך יותר אוכל בחג. אך מה לעשות שהנפש מחוברת אילו והיא כן רוצה?
שלח לחבר | הדפסה | חזרה למעלה
תגובות:
לאה
12/05/2013 12:33:00
כותרת:
אני בעד
תגובה:
שתייה ואכילת מוצרי חלב אך בכמות מאוזנת בייחוד בשביל אספקת הסידן לגוף. כדי לשמור על המשקל אני משתמשת בתוסף תזונה טבעי- הידרוסקי ציטראט של סולגאר שמסייע בהפחתת המשקל ותחושת הרעב.
כל הזכויות שמורות ©2007-2021 Diets.co.il