הפורטל הישראלי לתזונה נכונה, דיאטה ופעילות גופנית
כתבה - הטריאתלון מתקרב- איזה כיף!
24/04/2013, מאת רותי ברקן - מנחת קבוצות תמיכה לדיאטה
תראו מה הירידה במשקל עשתה לי
אני לא פריקית של טריאתלונים ולא עושה עשרה מהם כל שנה. אני בסך הכול משתתפת אחת לשנה בטריאתלון נשים בהרצליה. השנה זו הפעם השביעית שאעשה זאת. ואני, שעד גיל שישים לא עשיתי זאת, מאד גאה בעצמי.
הטריאתלון מתקרב- איזה כיף!

זה טריאתלון כמעט משפחתי. מארגנים אותו דני וסוזי דבוסקין לזכר בתם תמר, שהייתה טריאתלטית ונהרגה לפני עשרים שנה בתאונת דרכים בעת אימוני רכיבה שעשתה.
הם החליטו להנציח את זכרה בטריאתלון נשים. 
אין על קבוצת נשים גדולה שעושה מאמץ שכזה. יש לי חברות שעושות טריאתלונים גדולים מספר פעמים בשנה וגם הן טוענות שהאווירה, הפרגון, האחווה – אין באף אחד מהטריאתלונים האחרים.

ולמה אני החלטתי לעשות זאת? לאחר הירידה במשקל, הבנתי שאני חייבת לאמץ פעילות גופנית. ניסיתי הכל: מדרגה, כל סוגי השעורים כמו פילאטיס, יוגה, פלדנקרייז, מתיחות, אירובי, ספינינג ועוד... כל שנה שיניתי סוג ספורט. לאחר שניסיתי פעם אחת את הטריאתלון הזה- החלטתי שזהו. אני כבר יודעת מה עושים. ומאז אני מתאמנת כל השנה – רוכבת, רצה ושוחה. מגוון, מהנה, כיף אמיתי!
היות שמצאתי שהאימונים מחייבים אותי לעשות פעילות מגוונת לאורך כל השנה, אני רוכבת על אופניים , רצה ושוחה. כל פעם משהו אחר. לא משעמם, מאד מומלץ לגוף, לא מאמצת מידי אף חלק בו, בגופי,והכי חשוב- כל שנה מתמודדת עם עצמי כי המוטו של הטריאתלון הזה הוא כל אחת מנצחת! והרי אין מנצחים רבים. עולות רק שלוש מכול קבוצת גיל על הפודיום.
אז למה הכוונה כול אחת מנצחת? כל אחת מנצחת את עצמה ואת אילו מאיתנו שנשארו בבית ולא הגיעו  להתחרות איתנו. ואני לא מתחרה עם האחרים, זו לא מטרתי. אני מנצחת את עצמי כל שנה!

אני למדתי לשחות חתירה בגיל שישים וחמש. מצאתי עצמי מאוהבת בשחייה לאחר שנים רבות שלא הסכמתי להיכנס לבריכה כלל. מי היה מאמין!  היום בכול שעה שתגידו לי – אני בבריכה. ממש מכורה. חזרתי לרכב על אופניים לאחר ארבעים שנה או יותר שלא רכבתי עליהם (מימי בית הספר התיכון ותאמינו לי שזה היה מזמן). את האופניים אני פחות אוהבת אך היות שצריך – עושים זאת.
והכי מפתיע אותי, אני רותי שגם בבית ספר עממי לא ידעתי ולא הצלחתי לרוץ, נהנית היום לרוץ! ממש אוהבת לרוץ! נכון, זה לקח לי המון זמן להגיע לכך (אגלה לכם בסוד שבכול ארבעת הטריאתלונים הראשונים שעשיתי הלכתי. לא הצלחתי לרוץ מטר אחד).

אחרי המון אימונים, אחרי לימוד הנושא לעומק, למדתי לרוץ, אם תשאלו  אותי אנירצה אולי יותר לאט שאשר אני הולכת, אבל בכל זאת אני רצה והעיקר –נהנית! אני רצה ברחובות, בחוף הים, בדרך פוגשים אותי אנשים. חלקם, בעצם רובם, מאד מפרגנים. אך חלקם תוהים ושואלים-למה את רצה? (הרי אני לא נראית כמו בת 18). ותשובתי- כי אני נהנית. כי השילוב של ספורט ודיאטה עושה לי טוב ותורם לירידה במשקל שלי
אז....  מי מצטרפת בראשון ליוני לטריאתלון שלנו???

שלח לחבר | הדפסה | חזרה למעלה
תגובות:
simi
24/04/2013 20:51:00
כותרת:
כל הכבוד
תגובה:
מעוררת השראה. כל אחת בקצב שלה העיקר לעשות פעילות גופנית
רותי ברקן
23/04/2013 12:08:00
כותרת:
מוזמנת בשמחה.
תגובה:
מוכנה להיות חונכת שלך. הכנסי לאתר של טריאתלון נשים בהרצליה וקראי מעט חומר. את מוזמנת גם לדבר איתי בנייד - 0502219922
איילה
23/04/2013 11:31:00
כותרת:
מנצחת
תגובה:
את נהדרת ומעוררת השראה. אני גם בעיצומו של תהליך ואשמח להצטרף.
כל הזכויות שמורות ©2007-2021 Diets.co.il