הפורטל הישראלי לתזונה נכונה, דיאטה ופעילות גופנית
כתבה - החיים כמשחק
17/04/2013, מאת רותי ברקן - מנחת קבוצות תמיכה לדיאטה
תמיד אני שומעת מאנשים "איזה כיף זה להיות ילד"
אין כול עול ואפשר לשחק כול היום. מה נחמד לחזור לשחק." אז בואו נתייחס לרגע לחיים ולדיאטה שלנו כמשחק.
החיים כמשחק

אני מנסה תמיד להסביר לאנשים שאנחנו יצורים שמונעים על ידי רווח והפסד ואולי כאן טעותי. אני מדברת על חיפוש הרווח, הבלתי מודע שיש לנו השמנים במהלך החיים וזה קשה. קשה להסכים שיש בהשמנה רווחים כלל. רוב האנשים בקבוצות התמיכה טוענים שאין בהשמנה שום יתרון, שום רווח. ואם כבר מסכימים איתי ומתחילים לנבור בעמקי הנשמה שלנו, נעשה לפעמים הרבה יותר קשה.
איך שאנחנו מסתכלים על החיים – כך הם נראים. אם נחשוב במושגי הפסד נראה רק הפסד. אם נחשוב במושגי רווח והפסד – נראה לפעמים רווח ולפעמים הפסד. אם נתרגל ונצליח לחשוב רק במושגי רווח, נוכל למצוא רווחים תמיד! עד כמה נחמד!

בואו נבדוק זאת לגבי משחק. כאשר  נשחק משחק מסוים אם אנחנו יודעים לשמור על רוח המשחק. אנחנו תמיד מרוויחים, מנצחים, וזאת  ללא קשר לתוצאת המשחק. אם נתבונן  "בהפסדי העבר" שלנו,  ( כאלו שעד היום נראו לנו כהפסד) נגלה  שהיה שם רווח סמוי, שלא הצלחנו לראותו כלל היות שחשבנו שהפסדנו. היינו כל כך עסוקים בהפסד שלא הצלחנו לראות כלל את הצד הרווחי. רק בדיעבד, לאחר שעברנו את הקושי שבהפסד – רק אז ניתן היה לנו לראות שהיה שם רווח.

בואו נסביר זאת: רובינו חושבים- הפסדתי. אפשר גם לראות את הרווח שבהפסד- למדתי מה לא לעשות במשחק בפעם הבאה, על איזו טעות לא לחזור. רווח נקי, לא? 
אם נבדוק זאת לגבי הירידה במשקל – כשאני מסתכלת רק על מה שאני מפסידה – על מה שאני צריכה לוותר- אני נכנסת לדיכאון, לחוסר מוטיבציה, להפסקת המאמצים לרדת במשקל. אך אם אלמד לראות את הרווחים שאני מרוויחה מכול ויתור- אוכל להמשיך קדימה כל פעם ממקום טוב יותר.
אם אצליח ללמוד משהו, אפילו קטנטן, מכול טעות עשיתי- הרי שכל פעם אני מתקדמת לקראת שינוי גדול יותר, עמוק יותר. ואם אצליח להפנים את הכלל שבמשחק הזה, של הירידה במשקל, יש רק מנצחים, ואחפש את הרווח בכל מהלך, ארוויח בגדול. 
זכרו: אין אף מאכל טעים יותר ממידה פחות במכנסים, בחצאית או בבגדים בכלל!
 
שלח לחבר | הדפסה | חזרה למעלה
תגובות:
כל הזכויות שמורות ©2007-2021 Diets.co.il