הפורטל הישראלי לתזונה נכונה, דיאטה ופעילות גופנית
כתבה - לא חשוב מה אוכלים – חשוב כמה אוכלים!
05/03/2013, מאת רותי ברקן - מנחת קבוצות תמיכה לדיאטה
אין מאכל משמין, יש רק כמות משמינה
אם היינו מסוגלים לאכול כזית – רק מעט, היינו יכולים לאכול אוכל עתיר קלוריות, ממש כמו כל האנשים הרזים.
לא חשוב מה אוכלים – חשוב כמה אוכלים!

רובנו הגענו למשקלנו הגבוה היות שלא היינו מסוגלים לאכול מעט, ולאכול אוכל עתיר קלוריות בכמות גדולה – זה לא בריא ומאד משמין.
רבים האנשים שאומרים לי שהם אינם מסוגלים לאכול גבינה צהובה בעלת 5% שומן , שזה ממש לא טעים. גם לחם קל הם לא מסוגלים לאכול – זה ממש נייר בעיניהם.
ואכן – אולי יש משהו בדבריהם... כי מי שיודע לאכול פרוסת לחם אחת בארוחה – יכול לאכול כל לחם שהוא אוהב. אך מי שרוצה או מרגיש צורך או לא מוכן להסתפק במועט – כדאי לו ללמוד לאכול לחם קל – וזאת בכדי לא למצוא את עצמו יום אחד עם עודף קילוגרמים גדול!

לכן מומלץ בתחילת הדרך, בתחילת הדיאטה,  לאכול מאכלי דיאט. לאחר הירידה במשקל נוכל לאט לאט ללמוד לאכול גם אוכל לא דיאטטי, אוכל רגיל בכמות סבירה.
בתחילת הדרך חייבים להיצמד לתפריט מסוים ולדרך מסוימת. ממש ללא מחשבה. אומרים לאכול משהו – אז אוכלים אותו, אפילו אם לא בא.
כאשר מצליחים להבין שלא לאכול זו לא דרך מתאימה  לירידה במשקל ובעיקר  זו לא הדרך לשמור על ההישג.  כאשר מתחילים להבין שמומלץ לכתוב יומן אכילה, בכדי לדעת באמת כמה ומה אכלנו. כאשר התחלנו להבין שלשתייה יש חשיבות רבה. כאשר התחלנו להבין את חשיבותה של הפעילות הגופנית. רק אז, לאחר שהשינויים התחילו "לקרום עור וגידים", רק אז אפשר לנסות להוסיף מעט אוכל רגיל במקום אוכל דיאטטי.  

לאט לאט לשנות הרגלים, כל פעם לאמץ רק הרגל אחד. רק לאכול ארוחות קטנות. רק לשמור על רווח של שלוש שעות מקסימום בין ארוחה לארוחה, או רק ללמוד לשתות מים, או רק להתחיל לצאת לפעילות גופנית קצרה . ככול שעובר הזמן אנחנו מאמצים הישגים קטנים רבים וזאת עד שעוברים תהליך שינוי ארוך טווח. עד שמבינים שללא פעילות גופנית קשה מאד לשמור על ירידה במשקל לאורך זמן. שלוותר זה לא להפסיד. זה להרוויח! הפסדנו אולי משהו טעים אבל הרווחנו בגדול איכות חיים.
עד שמבינים כמה מעט אוכל הגוף צורך וכמה הרבה יותר מידיי אנחנו מעמיסים עליו... לוקח לפעמים שנים להבין ולהפנים זאת.
צריך להשלים שיש לנו סוג של בעיה וצריך "לעשות איתה, עם הבעיה, שולם!" רק אז אפשר להמשיך לשמור על איכות חיים.

שלח לחבר | הדפסה | חזרה למעלה
תגובות:
כל הזכויות שמורות ©2007-2021 Diets.co.il