הפורטל הישראלי לתזונה נכונה, דיאטה ופעילות גופנית
כתבה - טיפים לאכילה נכונה,
22/07/2007, מאת רותי ברקן - מנחת קבוצות תמיכה
איך ארגיל את בני משפחתי, וגם אותי , לאורז מלא???
טיפים לאכילה נכונה,

אני עדיין מנסה ולא תמיד בהצלחה. מה שבטוח, לאט לאט ובסבלנות. לא ב"כאסח"! ולא להכריח! אני החלטתי שמה שלא רואים לא יודעים.

כאשר אני מבשלת תבשיל "צבעוני" כמו כרוב עם אורז ברסק עגבניות, מג'דרה (אורז עם עדשים), כרוב או פלפלים ממולאים וכד', אני תמיד מבשלת עם אורז מלא. בתבשילים כאלו לא רואים ולא יודעים איזה אורז זה. אני משרה את האורז מספר שעות לפני הבישול ומבשלת כמו קודם, לפני עידן האורז המלא.

כאשר אני מכינה אורז אחר, תוספת של אורז בלבד, שרואים בה כל גרגר, אני מערבבת חלק מהכמות עם אורז וואהני שהוא אורז אדום חום, מאד יפה ובעל טעם אגוזי במקצת. לפעמים אני מוסיפה לאורז הלבן אורז בר, שהוא דגן שונה אך נראה כמו אורז וזורע את האורז הלבן בפסים דקיקים שחורים, או מוסיפה לאורז הלבן אורז תערובת אורזים שנקראת אורז פרא. מתקבלים תבשילים מאד יפים, מעניינים וצבעוניים ובני הבית לא יודעים שזה "תרגיל" להכנסת אורז מלא לתפריט. יש גם מתכונים לאורז מלא, מעולים, ומפעם לפעם אני מוסיפה אותם. כאשר אני משתמשת באורז לבן – אני משתדלת לבשל אורז בסמטי, ארוך, בעל מדד גליקמי קצת יותר נמוך מאשר אורז לבן אחר.

 

איך עברנו לקמח מלא???

 

אחד הדברים המתסיסים את בני הבית שלי היה – אוכל בריא. יש גיל שעדין לא מוכנים להבין שהבריאות היא משהו מאד חשוב. בגיל מאד צעיר הם מבינים נפלא שצריך לאכול אוכל בריא אך מגיל ההתבגרות והלאה הם מזלזלים בבריאות ולא מוכנים לשמוע על כך, לפחות לא מאמא בבית.

ההתנגדות נמשכת בדרך כלל עד שמתחילות בעיות בריאות ואז משתנה התמונה. ( ברור שזו הכללה גסה אך אלו הדברים שנשמעים בדרך כלל.) לכן אני מעבירה אותם בהדרגה.

בהתחלה הוספתי קמח מלא איפה שלא הרגישו בשינוי – חלק קטן מהקמח במתכון הפך להיות קמח מלא. לאט לאט הגדלתי את כמות הקמח המלא, גם היום, כל מאפה יש בו גם קמח מלא אך גם קמח לבן. וזאת עליכם לדעת – קשה מאד לאפות על בסיס קמח מלא בלבד. קשה או כמעט בלתי אפשרי לאפות ללא קמח לבן. התפיחה טובה יותר עם כמות גלוטן מסוימת, ולכן חשוב להוסיף תמיד גם קמח לבן. אך בהדרגה מוסיפים כל פעם קצת יותר קמח מלא. היום ניתן לרכוש בצק עלים מקמח מלא, בורקסים מקמח מלא, גם פיתות ולחמים.

ד.א. פיתות שנראות מאד חומות או לחמנית שנראות חומות כהות הן לא תמיד מקמח מלא. הרבה פעמים הבצק "צבוע". מכינים בצק רגיל ומוסיפים לו קרמל שזה סוכר שבושל הרבה זמן וקיבל צבע חום. ברור שבצק זה הוא לא בצק בריאותי.

שלח לחבר | הדפסה | חזרה למעלה
תגובות:
עמית
26/07/2007 22:15:00
כותרת:
אורז מלא
תגובה:
גם אני מתחיל לאכול את זה, אני מת על אורז ואורז מלא נראה ונשמע לי סבבה, אני אוהב במיוחד להעמיס בירקות כמו קישואים חצילים וחומוס.
כל הזכויות שמורות ©2007-2021 Diets.co.il