הפורטל הישראלי לתזונה נכונה, דיאטה ופעילות גופנית
כתבה - סרגתי לי דיאטה
23/01/2013, מאת רותי ברקן מנחת קבוצות תמיכה
הטיפ השבועי שלי – הוא טיפ טיפה שונה – התחילו לסרוג...
סרגתי לי דיאטה

זה נראה מאד מוזר, אולי אפילו לא הגיוני מה הקשר בין סריגה לדיאטה? איך זה מתחבר? על מה אני מדברת? ובכל זאת אני ממליצה בחום- לימדו לסרוג או לרקום, או לחרוז חרוזים, או כל דבר יצירתי אחר.
למה יצירתי – בזכות הסיפוק שיש ממנו, וגם הכי כיף לתת מתנות מעשי ידינו!

החורף בעיצומו, הערבים ארוכים וחשוכים, מחיר החשמל עלה ומבטיחים לנו שהוא עוד יעלה ולרובנו לא קל לגמור את החודש. המרכולים מלאים כל טוב וכל יום צץ חטיף חדש על המדפים, כל יום מאכל חדש במקררים, כל יום עוד שוקולד או גלידה "עושה" לנו עיניים ואין לנו ברירה אלא להיות חזקים ולעשות כמיטב יכולתנו כדי לא להישבר, לא להפסיק את הדיאטה או את שינוי אורח החיים שלנו! ברגעים כאלה יצר הנשנוש מנכר בנו וצריך למצוא תחביבים אחרים שאינם נכנסים לפה שלנו.
כבר שנים אני מנסה למצוא משהו שיעזור לי להימנע עד כמה שאפשר מנשנושים ורק השנה צץ לי הרעיון הזה - התחלתי לסרוג!
יש כיום מגוון עצום של חוטי סריגה מדהימים והתוצאות שלהם הן צעיפים, אפודות, כובעים ועוד המון דברים מדהימים שיקשטו ויחממו לכם את החורף.

כאשר סורגים עוסקים ביצירה הזמן עף בעוד הלב והנפש מתמלאים. בנוסף, הידיים צריכות להיות נקיות ופנויות כך שאין מקום להחזיק בהן נשנושים. כשאנחנו עסוקים בעשייה אשר מעניינת אותנו אנחנו לא משועממים ואין לנו צורך לקום כל שניה לחפש נשנושים א,תמול למשל הכנתי ארוחת בוקר מירקות והכנסתי 2 פרוסות לחם קל לטוסטר הקופץ. כשהכנתי את ארוחת הצהרים שמתי לב שהלחם עדיין בטוסטר. אני שבחיים לא שכחתי לאכול, לא להאמין, גם לי זה קרה!

בעברי הייתי מורה למלאכת יד ולימדתי לסרוג, לרקום, לתפור, עבודות גילוף בעץ ועוד. כל עבודת יד יצירתית שכזו יכולה לעזור לך לוותר על הנשנוש. כשמציירים הידיים כל כך מלוכלכות שזה הרבה מאד עבודה לנקות אותן בשביל נשנוש קטן אחד, כשרוקמים או תופרים לא רוצים ללכלך את הבד וכד'. גם קריאת אימיילים או משחקים במחשב יכולים להוות "מרחיקי נשנוש", כמו גם יציאה לריצה, הליכה או שחייה, עבודה בגינה או אפילו קיפול כביסה. העיקר להיות בעשייה ושתמיד יהיה משהו שיסיח את דעתנו מהנשנושים. והכי כיף זה ההרגשה הזאת כשמצליחים!
 

שלח לחבר | הדפסה | חזרה למעלה
תגובות:
כל הזכויות שמורות ©2007-2021 Diets.co.il