הפורטל הישראלי לתזונה נכונה, דיאטה ופעילות גופנית
כתבה - מה שכתבה אחת בעיתון יכולה לעשות......
25/12/2012, מאת רותי ברקן מנחת קבוצות תמיכה לדיאטה
אמנם זה ידוע אך אני תמיד נדהמת מחדש. מה שכתבה פשוטה אחת בעיתון יכולה לעשות שנים של דיבורים לא מצליחים.
מה שכתבה אחת בעיתון יכולה לעשות......

השבוע, באחד הימים פורסמה כתבה בעיתון על ילדים שלא אוכלים כלל ירקות ופירות ושניים מהם התעוורו מחוסר ויטמינים. כתבה לא קלה לקריאה. רק לחשוב על כך שיש ילדים שמשלמים בחיים קשים, בנכות לא קלה, שמהיום ועד סוף ימיהם לא יצליחו לראות את כל היפה בעולמינו וזאת רק בגלל שלא אכלו פירות וירקות, והוריהם לא ייחסו לכך חשיבות, לא שכנעו אותם, לא בדקו מה מצבם ולא נתנו להם ויטמינים (ברור שבעיניי כמוסות  ויטמינים אינם תחליף,  אך כאשר אין ברירה הן הרע במיעוטו,  לפחות היו מצליחים להציל  את ראייתם ).

כל פעם מחדש אני רואה עד כמה כתבות בעיתון, ואולי אפילו יותר מכך כתבות באינטרנט, עד כמה הן משפיעות על אנשים. כל הדברים עליהם אנחנו  משוחחים בקבוצות התמיכה שלי, נקלטים  על ידי חברי הקבוצה. אך אם לאחר זמן מסוים קוראים על כך גם באינטרנט, מיד זה נעשה אורים ותומים. הם באים ואומרים "היה כתוב באינטרנט!"  זה כאילו נותן הבטחה שאמרתי משהו נכון, משהו שגם אחרים חושבים ועוד כאלו שכותבים בעיתון ובאינטרנט. זה ממש מדהים! מכאן שאני מאד שמחה שגם אני כותבת לאתר הזה. אני מקבלת "אישור" שכל מה שאני כותבת זה אורים ותומים!
אז בואו ניקח רק את נושא הירקות והפירות. מי שרוצה להיות בריא וגם להיראות טוב חייב לאכול ירקות ופירות. ירקות הן האוכל היחיד שאפשר לאכול ללא הגבלה כמעט. עד קילוגרם ואפילו קילוגרם וחצי ירקות ביום זה אחד הדברים המשביעים, הטעימים, המגוונים שאנחנו יכולים להציע לעצמנו. יש מגוון מתכונים בכמות אדירה. לפעמים מעט תבלינים משנים את הטעם. לפעמים הזמן, או אולי השולחן שרואים עליו ירקות בכול יום, מביא בסופו של תהליך לטעימה ולאכילת ירקות. אתם כבר יודעים שלדעתי  אסור אמנם להכריח את הילד לאכול משהו אך מומלץ להכין ולחשוף את הילד או המבוגר הסרבן, כל הזמן למבחר של ירקות . בסוף הם יתרגלו, הם יתחילו לאכול.

מכאן שהטיפ השבועי שלי הוא לעולם לא להכריח לאכול מה שלא אוהבים אבל בפירוש לא להרים ידיים. אפשר גם להוסיף כתבה שנראית לכם רלבנטית לכך ולשים אותה על המקרר,  את אותה כתבה שבעיתון. כל פעם שיש שם כתבה שמתאימה לנו, שאנחנו חושבים שהיא יכולה לעזור לנו, נתלה אותה על המקרר או על לוח מודעות בבית שלנו. נחשוף אותה לזמן ארוך. ולא נכעס אם זה ייקח גם חודשים, בסוף זה ישפיע, יעזור ללמד את הילדים לאכול גם ירקות!

שלח לחבר | הדפסה | חזרה למעלה
תגובות:
כל הזכויות שמורות ©2007-2021 Diets.co.il