הפורטל הישראלי לתזונה נכונה, דיאטה ופעילות גופנית
כתבה - כמה זמן כדאי לעשות פעילות גופנית?
06/11/2012, מאת רותי ברקן מנחת קבוצות תמיכה לדיאטה
מחקר חדש, קובע שמי שרוצה לרדת במשקל עדיף שיעשה פעילות גופנית שלושים דקות בלבד ברצף ביום ולא יותר. מי שעושה פעילות גופנית ארוכה יותר – לא בהכרח שזה יוביל לירידה גדולה יותר במשקל.
כמה זמן כדאי לעשות פעילות גופנית?

במחקר שנערך בקופנהגן,  בדנמרק.  חוקרים עקבו אחר 60 גברים צעירים בעלי עודף משקל. הם חולקו לשלוש קבוצות. עשרים מהם התבקשו לעסוק בפעילות גופנית שלושים דקות בלבד ביום בעצימות גבוהה. עשרים  גברים  נוספים התבקשו לעשות פעילות גופנית בעצימות גבוהה במשך שעה שלמה בכל יום ואילו עשרים הגברים הנותרים היוו את קבוצת הביקורת. – ולא עשו פעילות גופנית כלל.  במהלך הפעילות הגופנית נמדדו מדדים כמו קצב הלב של כל אחד ואחד וכמות הקלוריות הנשרפת,  המחקר נערך לאורך שלושה עשר  שבועות בלבד. 
לאחר שלושה עשר שבועות נמצא שבשתי הקבוצות שעשו פעילות גופנית ירדה מסת השומן בארבעה קילוגרם, שזה ממש יפה מאד ומומלץ ביותר. המפתיע במחקר הזה היה שאילו שעשו שעה שלמה של פעילות גופנית ירדו במשקל כשני קילו ושבע מאות גרם . וכמה, אתם חושבים, ירדו אילו שעשו פעילות גופנית של חצי שעה ביום? יותר או פחות? אני חושבת שכולנו נאמר שהם ירדו במשקל יותר קילוגרמים אך בפועל, המפתיע הוא שהם ירדו יותר במשקל – הם ירדו שלושה וחצי קילוגרם. אז מה עדיף?

ולמה כל כך חשוב לי לספר לכם על אותו מחקר? היות שרבים מהאוכלוסייה לא עושים פעילות גופנית כי אין להם זמן וכוח ביום עמוס להוסיף שעה של פעילות. זו שעה של הפעילות עצמה ועוד כחצי שעה של התארגנות לפני ואחרי... נכון? נראה להם שחצי שעה זה לא יעיל ואם כעת יהיה ברור לכולם שמספיקה ואפילו יעילה יותר חצי שעה בלבד אולי יימצא הזמן לכך. מה גם שאדם שמתחיל לעסק בספורט, עדין אין לו כושר, כאשר הוא יוצא לשעה שלמה של פעילות הוא חוזר תשוש ומי רוצה להתחיל כך את היום? וגם בערב, אחרי יום עמוס, רוצים לשבת לנוח מעט. לצאת לשעה של פעילות לא תמיד מצליחים להרים את הישבן מהכורסה. אך חצי שעה בלבד נשמע הרבה יותר קל ומזמין. נכון? מי שעד היום עשה רק חצי שעה של פעילות והרגיש מתוסכל – כאילו לא עשה מספיק, היום, לאחר אותו מחקר, הוא ירגיש מעולה כי הוא מצליח לעשות מה שצרך, מה שיועיל לו ולא יקשה מידיי. אז קדימה – נעלו נעלי התעמלות. מזג האוויר כעת אידיאלי. בואו נצא למלא את הנפש ולעזור לגוף!!! שיהיה בהצלחה ובכיף!

שלח לחבר | הדפסה | חזרה למעלה
תגובות:
כל הזכויות שמורות ©2007-2021 Diets.co.il