הפורטל הישראלי לתזונה נכונה, דיאטה ופעילות גופנית
כתבה - בעיות כאתגרים
24/04/2012, מאת רותי ברקן מנחת קבוצות תמיכה לדיאטה
"בעיות הן מגרש המשחקים של אלוהים. אנחנו יכולים להצטרף אליו למשחק או לשבת כצופים בצד."
בעיות כאתגרים

זה משפט נחמד ששמעתי מד"ר דינה אייזן מהאתר סינפסות המדבר על בעיה כאתגר. כאשר מדברים על בעיה – ישר בולט הקושי, "הבלתי אפשרי" לעבור זאת בשלום. כאשר מדברים על אתגר – מיד יקומו אנשים ויעמדו בו בכבוד.
החיים מלאים אתגרים חדשות לבקרים ואנחנו רגילים להתמודד איתם. אך אם נחשוב שהחיים מלאים בעיות ניפול לבור שכאילו אין מוצא ממנו!. כשצריך להתמודד עם האתגר לנצח בשיוט לדוגמה, השייטים ישקיעו שעות וימים וחודשים ושנים רק בכדי לעמוד באתגר. אין סיכוי שירימו ידיים, אין סיכוי שיפסיקו להתאמן ולנסות. אנחנו מקבלים כוחות בלתי ניתנים להסבר בכלל בכדי לעמוד באתגרים. לכן גם  בנושא הירידה במשקל אני מחפשת את האתגר ולא את הקושי. נכון, זה לא מקטין את המאמץ, זה לא פותר את בעיית ההתמודדות, אך בעיניי זה הרבה יותר קל לפתור בעיות מאשר להימצא במלחמה תמידית או לעמוד באתגרים יותר קל לי מאשר להתמודד עם קשיים ובעיות. מה אתם מרגשים בקשר לכך?
כאשר אנו עומדים באתגרים אנחנו, המון פעמים, מרגישים גאווה והתעלו. אין כיף גדול יותר מכך. לעומת זאת כאשר אנחנו עומדים במלחמה אנחנו מרגישים טוב בשניות הראשונות "לאחר המלחמה". ומיד אחר כך מתחילים שוב לקטר.

משפט יפה שאמר פעם ג'ון א. לינקולן אומר כך:
"אנינות הדעת היא הכושר להתגבר על פיתוי מתוך תקווה שפיתוי טוב יותר יבוא!"
ולמה הכוונה בעיניי? לכך שכולנו מוותרים על המון דברים, מוותרים ומתפשרים. אך לוותר על אוכל הרבה יותר קשה לנו. רבים מאיתנו נכנסים למצב של מסכנות. זה אולי טבעי אך לא קל לצאת מהמסכנות הזו. בכלל, אנשים לא מבינים איזה כוח יש למסכנות. על פניו זה נראה שאין כוח בכלל, אך בעצם יש בה במסכנות, המון כוח. זה מאפשר גם לא לקחת אחריות ולקיחת אחריות זה משימה כלל לא קלה. הכי קל להאשים את האחרים.
אם נתייחס לאותו המשפט שכתוב למעלה,הרי שברגע שאנחנו שואפים למשהו טוב יותר, הרבה יותר קל לנו לוותר על משהו מפתה! זה לא משנה את העובדה שנצטרך לוותר אך מתוך מקום של כוח או תקווה הויתור נהיה פחות קשה
לעיתים קרובות נראות הצרות של כל אחד מאיתנו  כהתעמרות של הגורל. למה זה מגיע לי? לרוב אין באפשרותנו להבין את פשר הבעיות שלנו. מדוע הם הופיעו בחיינו. ברוב המקרים אין דרך לשנת אותן. מה שכן אפשר זה להפיק לקחים לקראת הפעם הבאה. להפיק מהן שיעור שיקדם ויצמיח אותנו. כאשר מסתכלים לאחור, בדיעבד, אפשר לראות איזו תועלת הפקנו ממנו. רבות מהבעיות שנתקלנו בהן, דווקא הן  תרמו לחיינו וקידמו אותנו. אם נשמור את הזיכרון הזה, נוכל גם להסתכל על הצרות הטריות בקור רוח ובמקום להתעלם מהן,  למרות שאולי היינו מעדיפים לוותר על אותם אתגרים, שהחיים יהיו הרבה יותר קלים אך גם הרבה יותר משעממים!

בואו נלמד לעמוד באתגרים, בקצב שלנו, בדרך שלנו ולעולם לא נרים ידיים. שיהיה בהצלחה!!!!! 

 

שלח לחבר | הדפסה | חזרה למעלה
תגובות:
כל הזכויות שמורות ©2007-2021 Diets.co.il