הפורטל הישראלי לתזונה נכונה, דיאטה ופעילות גופנית
כתבה - עוד מעט והחג כבר נגמר!
10/04/2012, מאת רותי ברקן מנחת קבוצות תמיכה לדיאטה
אנחנו כבר אחרי ליל הסדר!
היות שאני גרה במקום קטן שרובם בו מכירים אחד את השני, יודעים במה כל אחד עוסק, נהנים לשוחח בואר או במרכול אחד עם השני והיות שליל הסדר כבר אחרינו – כולם שואלים אותי משהו לגבי דיאטה בשלב הזה.
עוד מעט והחג כבר נגמר!

השאלות הנפוצות הן: האם כולם כבר מחפשים אותך אחרי כול האוכל שאכלנו בחג?" או "האם אנשים מחכים שיעבור החג בכדי לרדת במשקל?" או שאלות מן הסוג הזה. אך לי תמיד קשה להבין. אנשים יודעים שהקיץ בפתח. (נכדי כבר רחצו השבוע בים ואמרו שהיה חמים ונעים. ממש ממש לא קר!). והאנשים יגיעו בכדי להיכנס לבגד הים. אני לא מתלוננת ולא מאשימה אך מקווה שפעם הם יגיעו לפני החג ויחסכו את הקלוריות הרבות הנאכלות בחג! אתם מוזמנים!
אז מה אפשר לעשות בינתיים בכדי להקטין את הנזק??? להתחיל לאכול המון ירקות! ירקות הן דבר נהדר.
בריא! טעים ! יפה! צבעוני! משביע!  דל קלוריות! ואפילו כשר לפסח! מכירים עוד מאכל שמשתווה להם?

נשארו עוד מספר ימים עד סוף החג הטעים הזה! לא קל למצוא מה לאכול בו. בפרט אצל יהדות אשכנז שאוכלים בחג רק מצות, ביצים ותפוחי אדמה. אין אורז, אין קטניות, אין פריכיות אורז – רק תפוחי אדמה. כבר סיפרתי לכם שאצלי אפשר בשש בבוקר להריח תפוח אדמה במיקרוגל. התפוח משמש לי כמנת פחמימה, כלחם, ואני מורחת עליו מעט גבינה כארוחה קטנה לפני הספורט! כן אני עושה ספורט גם בחגים. היום שחיתי והרגשתי נהדר! מומלץ לכולם לנסות.
הארוחות אצלי מורכבות מירקות עם ירקות, ירקות עם בשר, ומעט מצות וקניידלך ובשר.פעם או פעמיים בשבוע הזה נאכל מציות וזהו.  תאמינו לי – זה נהדר!

מה שהכי חשוב בעיניי זה לנסות "למכור" לאחרים את מנות הממתקים שקיבלנו לליל הסדר. עודף ממתקים בחג הזה מוסיף על הקושי שלנו לשרוד אותו בשלום! אפשר לכבד איתם את כל האורחים, את המנקים בבתים המשותפים, את החיילים הבודדים שהזמנו אלינו לסדר, את החברים של הילדים שבאים לבקרנו או כל מי שאתם מוצאים לנכון. העיקר שלא יישארו לנו פיתויים רבים בבית!
ד.א. אצלי כבר יודעים כולם ששוקולדים בכמויות לא נכנסים הביתה! כולם קיבלו אותי עם "הדפקט " הזה ומביאים לי צעיף יפה, תכשיט נחמד, עציץ יפה וכד'. זה עניין של הרגל – ועד כמה זה חשוב לי. ביקשתי יפה שיעזרו לי ולא יביאו מתנות. אין לימ מקום בארונות. אין לי מקום לארונות חדשים. אז בשביל מה להעמיס??..

שלח לחבר | הדפסה | חזרה למעלה
תגובות:
כל הזכויות שמורות ©2007-2021 Diets.co.il