הפורטל הישראלי לתזונה נכונה, דיאטה ופעילות גופנית
כתבה - מהי הצלחה?
27/03/2012, מאת רותי ברקן מנחת קבוצות תמיכה לדיאטה
למה אפשר לקרא הצלחה בתכנית לירידה במשקל?
מהי הצלחה?

האם זה שאדם ירד 20 ק"ג ונשאר שם חודש וכעבור כחצי שנה עלה הכול בריבית האם לזה קוראים הצלחה? או אולי זה שהיה צריך לרדת 20 ק"ג, הצליח לרדת במשקל 12 ק"ג בלבד אבל הצליח לשמור על ההישג לאורך זמן   - האם הוא הצליח יותר?
באמת קשה להחליט. זה שהצליח לרדת במשקל 20 ק"ג הוא "גדול" ! הוא הצליח לרדת במשקל וזה מאד לא קל. אך היות שעלה בחזרה את הכול ועוד עם ריבית – הוא לא כל כך הצליח להפנים שחייבים למצוא דרך שאפשר להתמיד בה לאורך זמן. כולנו מכירים את אפקט ה"יו- יו" יורדים, עולים, יורדים עולים, זה תהליך מאד לא נעים ועוד פחות בריא. עדיף להישאר שמן אך להצליח לאמץ פעילות גופנית- וכבר המעט הזה עוזר בשמירה על הבריאות,
לי אין ספק שאותו האדם שרצה להיפרד מעשרים ק"ג ואיבד "רק" 12, אבל הצליח לשמור על ההישג לאורך זמן הוא המנצח בגדול. אמנם הוא עדיין לא השיג את מה שהתכוון להשיג אך רק מי שעשה את הדרך הקשה של הירידה במשקל והשמירה על כך לאור זמן, רק הוא יכול להבין את גודל ההצלחה! רק מי שמבין שאנחנו נכנסנו לתהליך, אולי ארוך מידי, אך תהליך, וצריך גם סבלנות, וגם סובלנות. זה לא "זבנג וגמרנו" זו לא דיאטה מהירה , זה שינוי ארוך טווח. שווה להשקיע בו את כל כולנו!


אתם בטח מתפלאים למה דווקא עכשיו, לפני החג הקרב ובא, אני מוצאת לנכון לדבר על כך. אתם כבר מכירים אותי ויודעים שלכול דבר יש סיבה. נכון? אז... בחרתי דווקא בזמן הזה להזכיר לכולנו שבחג יהיה לא פשוט. נצטרך להתמודד עם מאכלים טעימים שכל השנה מחכים להם, שכל השנה חולמים עליהם, וחבל לנו להפסיד אותם, אני רוצה לומר שלגביי אין מאכל טעים יותר ממידה יותר קטנה של מכנסים או חצאית. תמיד תזכרו זאת.
אז מה נעשה בליל הסדר? נתכנן נכון את כל ימי החג, וביום החשוב הזה נתכנן לאכול פחות מנות פחמימה במשך היום, נשתדל לשבוע מהרבה ירקות חיים ומבושלים ונשמור מעט יותר קלוריות בכדי לאכול מעט יותר בארוחת החג!
חשוב לזכור שגם בחג אוכלים מסודר, שש ארוחות ביום, עושים פעילות גופנית, ואולי אפילו מעט יותר, מטיילים לראות עד כמה יפה היא ארצנו (אין ספק שזו תקופה נהדרת לטיולים. האוויר נקי, הפריחה עדיין קיימת ואלו ימיה האחרונים, הכל כעת צהוב מפריחת חרציות וצמח החרדל – יופי שקשה לתאר במילים.) נמלא את נפשנו בתרבות, טיולים וספורט, שממלאים את הגוף והנפש ובדרך  זו נקטין את כמויות הקלוריות ונרוויח הרגשה טובה ובריאות.

שלח לחבר | הדפסה | חזרה למעלה
תגובות:
כל הזכויות שמורות ©2007-2021 Diets.co.il