הפורטל הישראלי לתזונה נכונה, דיאטה ופעילות גופנית
כתבה - האוכל בישיבות עסקיות, בחדרי המורים ובכלל
20/03/2012, מאת רותי ברקן מנחת קבוצות תמיכה
אין ספק שחייהם של מנהלים, בעלי עסקים ואנשי קרירה לא קלים בלשון המעטה. הם חשופים לפיתויים בכל ישיבה חשובה יותר או חשובה פחות.
האוכל בישיבות  עסקיות, בחדרי המורים ובכלל

ככל שיש יותר ישיבות עבודה כך קשה יותר לשמור על הגזרה. רק השבוע הגענו למסקנה שהעניין ממש הזוי. יושבים בישיבה חשובה, לפעמים שעוסקת בסכומי כסף גדולים,  והמחשבה נמצאת ב... כן לקחת עוגה או לא לקחת אותה. לא מצליחים להתרכז, לא מצליחים לחשוב בהגיון בגלל אותו כיבוד. האם זה נשמע הגיוני? אז... אולי נוותר על הכיבוד? אולי נלמד לאכול משהו משביע לפני הכניסה לישיבה, אולי אפשר לדאוג לכיבוד בריא יותר בישיבה, אולי אפשר לבחור באוכל שהכי פחות מזיק שנמצא על השולחן..
אז נשאלת השאלה היכן מומלץ להיפגש פגישה עסקית? אפשר לשבת בבית קפה או במסעדה ושם לבחור לשתות רק כוס קפה (כן, מותר לשבת ולשתות כוס קפה ללא תוספת,).  או בסלט דל קלוריות עם מנת חלבון כמו ביצה או טונה. אפשר לאכול גם מנת דג או מנת בשר דל שומן, כאשר מומלץ לוותר על מנת הפחמימה ומנת הקינוח. אפשר לקנח בכוס תה או כוס קפה (מומלץ ללא מאפה.).
מעניין אם נמצא מנהל אחד שיסכים להרים את הכפפה ולהגיש בישיבות רק אוכל בריא כמו ירקות חתוכים עם מתבלים ופירות יבשים. בואו ננסה ונראה מה תהיה התגובה. אם משהו מהעובדים יבוא בטנות אפשר להסביר לו שרוצים לדאוג לבריאותו!
רעיון חמוד אחר ששמעתי, מודעת לכך שהוא נשמע קצת הזוי אך כבר שמעתי מאנשים שהם מיישמים אותו. אפשר לקבוע פגישה עסקית גם תוך כדי ניצול הזמן לפעילות ספורטיבית. תוך כדי הליכה בטיילת או בים או בחדר הכושר תוך כדי ריצה על גבי ההליכון.
הקטע היותר קשה בסעודות הללו הוא הקטע של הישיבות בסיום יום העבודה. כאשר עייפים מאד, כאשר אין כבר כוח וסבלנות, שם הרבה יותר קשה לשלוט. שם אוכלים הרבה יותר.


בחדרי המורים בבתי הספר המצב חמור אף יותר. כל המורות, הרי רובן נשים, המורות תמיד בדיאטה. אך כל מה שמגיע לחדר המורים נעלם חיש מהר. והעניין ברור לחלוטין. המורות עובדות קשה, בלחץ, ועל כן הן מאבדות את כושר ההתנגדות שלהן. אחת הטעויות הנפוצות היא שמרשים להביא אוכל עתיר קלוריות לחדר המורים. אין מי שיבקש "רחמים" מכול המורות שלא יביאו לשם וכל. גם בישיבות המורים אפשר להכניס אוכל בריא לתפריט. אחרת איך נצליח ללמד את ילדינו את הנושא? 

שלח לחבר | הדפסה | חזרה למעלה
תגובות:
כל הזכויות שמורות ©2007-2021 Diets.co.il