הפורטל הישראלי לתזונה נכונה, דיאטה ופעילות גופנית
כתבה - האם התרופות שאנו לוקחים יהרגו אותנו?
13/03/2012, מאת רותי ברקן מנחת קבוצות תמיכה לדיאטה
כתבה מאד מעניינת ולא מעט מפחידה הייתה במוצאי שבת בערוץ 10. הכתבה נעשתה על תרופות ותוספי תזונה – עד כמה הם מועילים או מזיקים לנו.
האם התרופות שאנו לוקחים יהרגו אותנו?

בדרך כלל איני אוהבת את התכנית של פר' קרסו – תכנית הבריאות של אותו ערוץ. מפעם לפעם אני אפילו מאד כועסת עליו איך הוא נותן לאנשים מסוימים לדבר על נושאים כל כך מזיקים בלשון כל כך מזמינה. רק לפני מספר שבועות הייתה תכנית עם הרופא שהביא את הורמון ההיריון לאנשים בכדי שירדו במשקל. אני רתחתי מכעס היות שנאמרו שם דברים בזכות העניין ולא הייתה שום אמירה כנגדו . על כן ישבתי רתוקה למרקע בתכנית האחרונה לשמוע במה דברים אמורים. רוצה להודות – הסכמתי עם כל מילה שנאמרה בכתבה! כל הכבוד לפרופסור על כתבה כל כך אמיתית ונכונה שצריך המון אומץ לעשותה!. אני בטוחה שהכתבה עוררה המון כעס אצל אילו שמוכרים את התרופות ועוד יותר מכך אצל אילו שמספקים לנו תוספי תזונה ללא בדיקות, ללא הסבר שאילו ממש תרופות, שיכולות  לגרום גם  נזק, שיכול להיות מזיק ביותר לקחת תוספים ללא בדיקות וללא שיחות עם הרופא המטפל.


רבים מאיתנו לוקחים תרופות או תוספים שאחד מחברינו המליץ עליהם  וחבל. יש לדעת שלפעמים תרופה אחת מנוגדת לאחרת, לפעמים תרופה יכולה להזיק כאשר היא נלקחת עם תוסף מזון כלשהו.
יש לדעת שתרופות שפג תקפן מקומן בפח כי יעילותן פגה ואולי אפילו מזיקה. יש לדעת שלכל כדור יש המון מעלות אך גם המון מגרעות ומה שאפשר להשיג על ידי עבודה קשה, הרבה יותר מומלץ מאשר לקחת תרופה. הרבה יותר קל לקחת כדור להורדת כולסטרול אך הרבה יותר יעיל לאמץ אורח חיים בריא ופעיל.  פעילות גופנית עושה עבודה נהדרת במקום הרבה תרופות. וכך נוכל לחיות יותר טוב ועם פחות נזק.
והכי חשוב – בכדי לרדת במשקל עדיין אין ברירה, צריך לאכול פחות ולנוע יותר. המונים מחפשים תרופה למחלת ההשמנה. מוציאים על מחקרים המון כספים וכולם יודעים שמי שיצליח למצוא תרופה אמיתית למחלה יהיה מילייאדר. כמה תרופות כבר הציעו לנו אך לאחר תקופה קצרה הם נעלמו ולא בלי להשאיר עקבות שליליים. עדין אין פתרון לבעיית ההשמנה. רק שינוי בחשיבה, שינוי באורח החיים, הם הכלים האמיתיים העומדים לרשותנו בינתיים. הבטחתי לכל משתתפי הקבוצות שלי ואני מבטיחה גם לכם שברגע שאמצא תרופה כזו איידע את כולכם. אך בינתיים – בואו ניקח אחריות על חיינו ונשמור על בריאותנו. נאכל נבון, נשתה הרבה מים ומעט משקאות אחרים. נתחיל לעשות פעילות גופנית ונחפש בילויים גם ללא אוכל. לא כל פעם שיוצאים מהבית צריך לאכול. גם אם ילדנו יוצא לסרט או לטיול או כאשר יורדים לגן הציבורי – אין חובה לקחת חטיפים. אפשר להתרגל ולהרגיל את הילדים  לא לאכול שעתיים או שלוש. לא מתים מזה! תנסו ותראו. תאמינו לי – גם מסרט קולנוע מעניין אפשר ליהנות גם בלי פופקורן.וכשהסרט לא מעניין הפופקורן לא מוסיף לו תוכן.  ויש עוד מקומות כאלו שאם נצליח לא לאכול בהם יהיה לנו הרבה יותר קל להינות מגוף רזה יותר.    

שלח לחבר | הדפסה | חזרה למעלה
תגובות:
כל הזכויות שמורות ©2007-2021 Diets.co.il