הפורטל הישראלי לתזונה נכונה, דיאטה ופעילות גופנית
כתבה - משלוחי מנות לקראת חג פורים
06/03/2012, מאת רותי ברקן מנחת קבוצות תמיכה לדיאטה
כבר כמעט חודש שאפשר למצוא תחפושות בחנויות. נראה לי שברגע שהסופגניות יורדות מהמדף עולים עליו אזני המן. לא? והנה עורב לנו שוב מוקש לדיאטה.
משלוחי מנות לקראת  חג פורים

הרבה מתוקים, שלוחי מנות, אוזני המן ועוד מאכלים נהדרים. טעימים ומתוקים. ואני הרי מחובבי המתוק. רציתי להתחפש בפורים הזה. להתחפש לאדם רזה עם חשיבה של אדם רזה. (מכירים את אלו שוכחים לאכול? או חבריהם שבאמצע הביס מרגישים מלאים עד אפס מקום ומשאירים בצלחת? או דומיהם הרזים המרגיזים? ). אני כבר הבנתי, לאחר 23 ושנים למה הם רזים ולמה מרגיזים.
הם רזים כי הם אוכלים הרבה פחות ממני. ולמה מרגיזים? כי לרוב הם נראים טוב ויכולים ללבוש כל מה שהם אוהבים מבלי להתאמץ, מבלי לשים לב ואילו אני, אני חייבת להתאמץ בכדי להיראות טוב! אני צריכה להשקיע בפרויקט הזה מחשבה ומאמץ. החלטתי לוותר על תחפושת הרזה ולהישאר עם המצב בו אני משקיעה ומקבלת תוצאות לא רעות. נראית טוב, מרגישה מצוין. שמחה בחלקי.

בואו נראה איך נצליח להתגבר גם על אוסף המתוקים בחג הקרוב.
נתחיל "לטפל" במשלוחי המנות. בואו נקדים ונשלח אנו ראשונים משלוחי מנות. אם אנחנו שולחים ראשונים קרוב לוודאי שיחזירו לנו ב"אותה מטבע". יש עציצים פורחים מדהימים. יש זרים יפיפיים, יש משלוחי פירות ואפילו פלטות של פירות טריים חתוכים. אפשר להזמין פלטה יפה כזו, כל אחד במסגרת אפשרויותיו ולא להתמודד עם חיתוך הפרי ונשנוש תוך כדי חיתוך. יש צלחות חד פעמיות יפיפיות, ממש נראות כמו כלי זכוכית. קערת סלט פירות או פלטה יפה תתקבל בברכה בכל משפחה. איני יודעת מה אומרת הדת בהתייחס למשלוח מנות אבל אצל החילוניים גם עציץ פורח מרשים, גם סידור פרחים יפה, גם צעיף יפה, ויש כאלו במחירים שווים לכל נפש לקנותם. תכשיט נחמד גם הוא יכול להיות משלוח מנות. ניתן גם לקנות ממתקים שמתאימים גם לנו כמו כל החטיפים של נייתשר וואלי או כל חברה אחרת שמספקת חטיפי בריאות כמו חטיפים של פריי או  של  ............... שאני פחות מעריכה אותם בריאות אך לגביי יש להם מעלה מאד גדולה. הם פחות טעימים משוקולד ולכן הם לא כל כך טעימים לי וזו בעיניי מעלה גדולה מאד.
טכניקות נוספות שיכולות לעזור לנו הן כמו תמיד. לא מגיעים רעבים לשום ארוחה ובפרט לא לסעודת פורים.  לצאת לטייל בטבע. הבטיחו לנו פורים ללא גשם. לכן מומלץ לצאת לפעילות ספורטיביות עם כל המשפחה.פ]עילות נעימה כמו הליכה בפארק, או רכיבה על אופניים, אולי משחקי כדור, קפיצה בחבל, כדורגל עם האב או האם, יש גלגיליות, יש  תחרותיות וכד'. אין כמעט ילדים שלא ישמחו לכך. אם בבריאותם של ילדינו  אנחנו עוסקים, הרי שנוכל להתאמן ולבצע.

יש ערב משפחתי או עם חברים – דאגו להביא משהו ממעשי ידיכם להתפאר. פשטידה מחופשת  לעוגה? או   למשהו אחר. כובע של ליצן ממולא בפירות  יבשים? לדוגמה לוחי סוכרת אפשר להכין משלוח מנות עם דברים דלי סוכר. כמו  סוכריות ללא סוכר הכי טעימות שיש, מסטיקים ללא סוכר, יש ופלים ועוגיות ללא סוכר אך הם פחות מומלצים לטעמי היות שקלורית אין הבדל ורובם מעוניינים לרדת במשקל.       
אוזני המן- כמנה מותרת –שלושה עד ארבעה אזני המן קטנים או שניים גדולים.אוזן המן ממוצעת ממולאת פרג, יכולה לעלות לנו בסביבות מאתים עד שלוש מאות קלוריות.  ואילו הקטנות יותר יכולות להכיל כמאתיים או מאתיים חמישים קל'. שמונים אחוז מהן, מהקלוריות,  מגיעים מהבצק המכיל הרבה חמאה  או מרגרינה, אשר מעלים את רמת הכולסטרול ומזיקים לכלי הדם. גם המילויים לא דלי קלוריות אך לפחות הם בעלי ערך תזונתי נחמד.  הפרג, למשל, עשיר בסידן, מגנזיום, וחומצה לינולאית העוזרת בהורדת כולסטרול ומניעת מחלות לב. התמרים – עשירים בסיבית תזונתיים שעוזרים בפעילות מערכת העיכול, מכילים ברזל ואשלגן שתורם להורדת לחץ דם. האגוזים – יש בם חומצות שומן חיוניות שגם הן עוזרות בהורדת לחץ דם גבוה והשקדים  המחזק את המערכת החיסונית. אז...
שיהיה בברכה ובהצלחה!   רותי ברקן    

שלח לחבר | הדפסה | חזרה למעלה
תגובות:
כל הזכויות שמורות ©2007-2021 Diets.co.il