הפורטל הישראלי לתזונה נכונה, דיאטה ופעילות גופנית
כתבה - שריפת קלוריות
28/02/2012, מאת רותי ברקן מנחת קבוצות תמיכה לדיאטה
מה אפשר לעשות בכדי לשרוף מעט יותר קלוריות במשך יום רגיל?
שריפת קלוריות

במהלך היום יום שלנו יש לכל אחת ואחד מאתנו הרגלים שונים. בדקתי איך אפשר לזרז מעט את שריפת האנרגיה במהלך יום רגיל. אמנם זה לא מחליף את הצורך ביציאה לפעילות גופנית אך בכל זאת... הרי כבר אמרנו שכל פעם שהישבן מורם מהכיסא זה מבורך! נכון?
יש לי חברה שיום אחד נפגשנו בתחנת הרכבת. היא הייתה בדרך לעבודה. נגשתי לשוחח איתה והיא בקשה שאלווה אותה כי היא, כאשר היא מחכה לרכבת, היא צועדת על גבי הרציף. איזה רעיון מדליק. אפשר לשוחח בטלפון, אפשר סתם לנקות את הראש – זה הרי במילא זמן אבוד אז כדאי לנצלו לפחות לפעילות קלה של מספר דקות. גם בבית או במשרד אפשר לצעוד כאשר מדברים בטלפון. ניצול זמן נהדר!
למי שעדין לא מכיר – קיים בשוק מד צעדים. יופי של מוצר. סופר לנו את הצעדים שאנו עושים במהלך היום.  שמים אותו בבוקר על הגוף, ולא נוגעים בו יותר. מה שכיום ידוע זה שמומלץ לעשות לפחות 10000 צעדים ביום בשביל לשמור על בריאות. המד הזה הוא בעיניי מד מוטיבציה. אני מקבלת "שכר" על כל צעד שאני עושה. ואתם יודעים שכאשר מקבלים תמורה יותר קל לעשות... זה לא קל לעשות כל כך הרבה צעדים ביום רגיל אבל אנשים רבים מספרים לי שהם צועדים לאורך כל היום. הרי שבעזרת אותו מד הם רואים עד כמה מעט אנו צועדים במשך יממה – וזה נותן להם מוטיבציה לעבור את 10000 הצעדים או יותר. "למתקדמים" יש מד צעדים לריצה. גם הוא נהדר כמכשיר להעלאת המוטיבציה!


בכדי לצאת לפעילות יומית יש כאלו ש"צריכים" חבר שיעזור להם. (לא רק אני מסכן חייב לצאת לפעילות.חבר לצרה זה דבר נהדר!) קובעים איתו בדרך, לא אצלו בבית ולא אצלי.... כי כאשר הוא כבר יצא לדרך לי אין ברירה אלא לצאת גם.... זה נחמד ומעניין יותר לשוחח עם חבר תוך כדי הפעילות. אבל אם במקרה לא מצאתי חבר – יעזרו לי מאד נגן מוזיקה עם אזניות. אני בדרך כלל יוצאת לבד – זמן איכות עם עצמי, זמן לליבון עיות ולתכנון תכניות. אבל בכל זאת נגן מוזיקה עושה פלאים. 
מה עוד ניתן לעשות – לוותר על המעלית ועל המדרגות הנעות ולעלות במדרגות. יופי של פעילות אירובית. לא חייבים מוסיפים קומה אחרי קומה עד שמגיעים לכך שין צורך במעלית.  לעלות עשר קומות. בהתחלה מומלץ לעלות קומה או שתיים ואז להיכנס למעלית. לאט לאט, כל פעם מוסיפים עוד קומה עד אשר מגעים לכושר טוב בו אפשר לעלות אפילו לקומה החמישים בבניין של עזריאלי. סתאםםם....
ועצה פשוטה אך לא כולם יאהבו אותה – מומלץ להימנע מחימום הבית או המשרד. הקור עוזר היות שדרושה אנרגיה לחימום הגוף! 

שלח לחבר | הדפסה | חזרה למעלה
תגובות:
כל הזכויות שמורות ©2007-2021 Diets.co.il