הפורטל הישראלי לתזונה נכונה, דיאטה ופעילות גופנית
כתבה - דיאטה ללא גלוטן
14/02/2012, מאת רותי ברקן מנחת קבוצות תמיכה לדיאטה
שוב הגיעה מארה"ב דיאטה "לייט" חדשה. הידוענים כבר ניסו אותה. גם בארץ היא מוכרת כבר לא מעט זמן אך כיום היא פרצה לתודעת הציבור בעקבות אותם ידוענים נערצים.
דיאטה  ללא גלוטן

אפשר לקרא עליה בעיתונים ובאינטרנט.  הלא היא " דיאטה ללא גלוטן ".  המצדדים טוענים, מה שרובנו כבר יודעים, ובפרט המבוגרים שבינינו, שקמח עם מים נותן לנו דבק. זה היה הדבק בו השתמשנו בילדותי. ומכאן שכל מה שאוכלים מקמח, ובפרט מקמח לבן, נדבק לגוף ולא יורד. הרי קמח מכיל גלוטן ומכאן  שהגלוטן אשם בבעיית ההשמנה.
מהו אותו גלוטן? הוא חלבון הנמצא בשיפון, שיבולת שועל, חיטה ושעורה. בעברית הוא נקרא דבקן. הוא אינו נמס במים, ההוא מצוי בהמון מוצרי מזון ויש אנשים שרגישים אליו  במיוחד אלו חולים במחלה שנקראת צליאק.  אפשר למצוא גלוטן בהמון מאכלים כמו פסטות, עוגות, פיצות, בעצם כל מוצר שיש בו קמח או פירורי לחם.
 האדם לא זקוק לאותו חלבון, ואפשר בהחלט לוותר עליו.  אותם אנשים רגישים לגלוטן ולא יכולים לאכול מאכלים בהם הוא נמצא, גרמו לפיתוח, בארץ ובכל העולם המערבי המון מוצרים ללא גלוטן. הם הרבה יותר יקרים אך מי שרגיש לגלוטן יכול לאכול מהם וליהנות מהחיים.

לרובנו הגלוטן  אינו מזיק.(אני יודעת שאני מעוררת את אנשי הרפואה המשלימה, האלטרנטיבית. )
השחקנים בהוליבוד אומרים  שהם יורדים במשקל, ויש להם הוכחות, כאשר הם מוציאים את הגלוטן מתפריטם.   איך זה קורה ? כאשר מוותרים על הגלוטן וכל המוצרים בהם הוא נמצא, מוותרים על מאכלים עתירי קלוריות. מי שמוותר על פחמימות ריקות כמו אותם מאכלים – יורד במשקל. בלי פסטות, פיצות, בורקסים, עוגות ועוגיות יורדים במשקל וזאת בתנאי שמשלבים באכילה גם  מאכלים דלי קלוריות, .ודלי שומן. מי שממשיך לאכול מאכלים עתירי סוכר ושומן לא יורד גם בדיאטה זו.
אני לא שופטת את האנשים המנסים גם דיטה זו.. יכול להיות שיש בזה הרבה מין הצדק. מה שברור לי זה שהירידה במשקל באה מהפחתת כמות הקלוריות שבתפריט ולא רק מויתור על מאכלים המכילים גלוטן. וזה מחזיר אותי לתקופה בה התחלתי לעבוד בהנחיית קבוצות לירידה במשקל. וזה היה לפני עשרים ושתיים שנים. אז הגיעה אלי אחת הבנות מהכיתה של אחד מבניי שירדה מאד יפה במשקל וסיפרה לי שהיא עולה במשקל מעגבניות. לי זה נראה ממש הזוי אך העובדות נראו בשטח. היא ירדה יפה מאד במשקל, נראתה נהדר וטענה שהיא אוכלת שוקולד ומוותרת רק על עגבניות ומוצרים המכילים עגבניות בכל צורה שהיא ואז יצא המרצע מין השק. אז הבנתי (וגם היא הבינה), שבעצם מה קרה? היות שהייתה חייבת לשים לב לכל מה שנכנס לפיה ולחפש שם עגבניות התברר שהיא הפסיקה לאכול גם מוצרים בהם יש קטשופ, רסק עגבניות וכד'. היות שויתרה על פיצות, פסטות ועוד מאכלים שמכילים רסק עגבניות היא ירדה במשקל. וזה מסביר גם את נושא הגלוטן.
שמחתי לקרא היום, יום א, בעיתון ידיעות אחרונות, במוסף זמנים בריאים, כתבה של סמדר שיר לגבי דיאטת ה - ללא גלוטן. אני לא מתווכחת על נושא הבריאות. אני לא מתייחסת לכל הנושא. אני רק רוצה להסביר שויתור על מאכלים המכילים גלוטן לא יעזור אם לא נשנה את כמות האוכל הנאכל, נשנה את אורח חיינו ונוסיף פעילות גופנית, ונוותר גם על מוצרים עתירי סוכר ושומן.

שלח לחבר | הדפסה | חזרה למעלה
תגובות:
גלית
15/02/2012 14:44:00
כותרת:
תגובה:
תגידי להיא שהפסיקה לאכול עגבניות שהיא בסכנה של הופעת כתמים עמוקים בפנים. אני הפסקתי שנתיים בגלל דיאטה לפי סוג דם ואני עכשיו בטיפולים שהיא לא מבינה. בליקופן ( נראה לי שככה קוראים לו ) יש את ההגנה מפני שמש.
הגר גרייף
14/02/2012 17:11:00
כותרת:
כתבה מצוינת
תגובה:
טוב שאת מעודדת אותנו לחשוב - רק כך אפשר לשמור על המשקל גם לאחר שנפרדים לשלום מן הדיאטנית או קבוצת התמיכה!
כל הזכויות שמורות ©2007-2021 Diets.co.il