הפורטל הישראלי לתזונה נכונה, דיאטה ופעילות גופנית
כתבה - חגיגות וולנטיין דיי
07/02/2012, מאת רותי ברקן מנחת קבוצות תמיכה לדיאטה
עד לפני שנים גידלתי פרחים. גידלנו וורדים אדומים והמטרה הייתה להגיע איתם בזמן לוולנטיין דיי הלוא הוא חג האהבה.
חגיגות וולנטיין דיי

בעוונותיי, עד אז לא ידעתי כלל  שיש חג שכזה. הכרתי את חגינו, החגים היהודיים והישראליים ולא הכרתי את כל האחרים. אך כיום חוגגים גם בארצנו את כל החגים שלנו ושל הגויים. (כאילו היו חסרים לנו מספר חגים בלוח השנה היהודי, אך חגים הם מועדים לשמחה. לא?).
מה עניין החג והדיאטה? אתם שואלים. אז... יש עוד "הזדמנות" להקשות עלינו לרדת במשקל ולשמור עליו. וזאת היות שכבר  בתחילת חודש פברואר מתחילים לראות בחנויות מתנות לאוהבים. והרוב בנוי על.....  ברור... שוקולד. כי מה עושה לנו הכי טוב  ולאוהבים אותנו ו הכי קל? יש מבחר ענק של לבבות שוקולד בנייר אדום,בכל הגדלים, בכול סוגי האריזות, ולכל תקציב. וכאשר הבעל בא הביתה עם לבבות שוקולד ביד, או הילדים חוזרים מקניות עם אותם לבבות – הרי אי אפשר להעליב אותם. הם השקיעו, חיפשו, טרחו ואנחנו נאכזב אותם? אפילו לא הגיוני!


אנחנו  צריכים להתחיל לבנות לנו "אסטרטגית הישרדות" גם לחג הזה.
עלינו לזכור שלנו, המנסים לרדת במשקל, יש המון מחשבות מחבלות. מחשבות שמפריעות לנו להתמודד עם הדיאטה. ואחת מהן היא – "לא נורא, אני לא רוצה להעליב את נותן המתנה ולכן אוכל היום ומחר כבר אקפיד יותר ואקזז. "  רק שבפועל זה לא תמיד קורה, לא תמיד מצליח לנו לקזז אחר כך. . מעטים האנשים ומעטות הפעמים בהם אנחנו מצליחים לקזז אחרי אירוע מתוק שכזה. בהרבה יותר מקרים אנחנו לא מצליחים ואז אנו מתחילים להתייסר, להרגיש רגשות אשמה, ולאכול עוד קצת בכדי להמתיק את חוסר ההצלחה, מה שנראה  בעיניי רבים מאיתנו  –  הכישלון שלנו! . וכישלון הוא מאד לא נעים. הוא מר מאד. לרוב, בכדי לא להרגיש את הטעם המר של הכישלון אנו אוכלים עוד מתוק – "להמתיק את הגלולה" המרה הזו. ו... מרגישים כישלון גדול יותר.

האם זה כדאי לנו ? - אולי יש דרך אחרת לחגוג השנה את החג? – אולי כדאי לבקש השנה גם מהילדים וגם מהבעל לוותר על "השוקולד המסורתי" ולחפש משהוא קצת אחר? יש המון סבונים מריחים, בושם קליל, עציץ פורח, קרם גוף עם ריח נעים, גרביים יפות ומפנקות, צעיפים יפיפיים (השנה יש מבחר מדהים ובכל רמת מחירים) גם ספר טוב ,וכן, גם לב שוקולד קטן אחד יכולים לעזור לנו לעבור את החג המקסים הזה עם המון אהבה ושמירה על המשקל!

שלח לחבר | הדפסה | חזרה למעלה
תגובות:
כל הזכויות שמורות ©2007-2021 Diets.co.il